18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 59 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
ssiruuvi 2013-02-13, 11:29
wlasciciel czerwonego przy budce telefonicznej oficjalnie na delegacji a na prawde u kochanki bo jako jedyny ma cenzurowana blache co by zonka sie nie dowiedziala ;]
Zgłoś
Avatar
cloud1one 2013-02-13, 11:32
ja pierdole wszyscy się znają na wszystkim, jad leje się strumieniami a i tak jak zawsze chuj z tego wynika. Zamiast pierdolić jeden z drugim mądrzyć się zza ekranu to wystartuj na prezydenta czy tam chuj wie kogo i napierdalaj te swoje "innowacyjne pomysły" na potęgę zobaczysz jak wielkiego CHUJA są warte. Amen.
Zgłoś
Avatar
Nameless 2013-02-13, 11:38
Nie chciałbym być prezydentem. Ni chuja.

Już nie chce mi się tłumaczyć, bo widzę, że to i tak do niczego nie prowadzi. Każdy ma swoje zdanie.
Zgłoś
Avatar
gawron1987 2013-02-13, 11:44
Wg mnie problem nie polega na tym czy parkingi powinny być płatne czy nie, problem polega na braku miejsc parkingowych. 2-3 zł za parkowanie to nie majątek ale skoro nie ma miejsc parkingowych to czemu stojąc na chodniku/ulicy mam płacić ? Powinny być wydzielone parkingi dla pracowników firm, dla dostawców, dla mieszkańców i dla całej reszty, a tak jest samowolka i wszyscy stają jak im się podoba... tzn i tak pewnie znalazłoby się wielu cwaniaków którzy by tego nie przestrzegali ale od czego mamy naszą kochaną straż miejską. A dodatkowo wkurwiające jest to że (przynajmniej u mnie w mieście) jest dość dużo nieużywanego terenu typu: stare magazyny, zaniedbane parki, niedokończone budowy, czy zwykłe place, i to wszystko za ogrodzeniem stoi i nie ma z tego żadnego pożytku. Niestety większość z tego to tereny prywatne i niewiele można z tym zrobić.
Zgłoś
Avatar
S................x 2013-02-13, 11:46
Nameless napisał/a:

Nie chciałbym być prezydentem. Ni chuja.

Już nie chce mi się tłumaczyć, bo widzę, że to i tak do niczego nie prowadzi. Każdy ma swoje zdanie.



Oczywiście, że tak.
Ja ci tylko mówię, że płatne miejsca parkingowe w Krakowie niewiele dają, rozumiem twoje argumenty na ich obronę, ale niestety, władze miasta dorabiają mnóstwo ideologii, których już te argumenty nie obronią.
Są argumenty za wprowadzeniem opłat i za ich zniesieniem. I byłoby idealnie, gdyby korzystać z samych założeń obydwu rozwiązań, w zależności od tego, które jest stosowane, a tak niestety nie jest.

Poza tym, nie nadmieniłem, że mieszkańcy muszą opłacać abonament. Zatem i tak płacą za parkowanie, mimo, że tam mieszkają.

A kto pracuje i mu zależy na parkowaniu w centrum, może wystąpić z wnioskiem o abonament i płacić jakieś 300 złotych miesięcznie.

To wszystko nie rozwiązuje problemów. Krakowianie i tak wjeżdżają do centrum przede wszystkim wtedy, kiedy muszą, a nie dlatego, że mają taki kaprys.
Zgłoś
Avatar
Nameless 2013-02-13, 11:54
Zgadzam się ze wszystkim co teraz napisałeś
Dzięki za dyskusję. Tym pozytywnym akcentem możemy ją zakończyć

Mam tylko nadzieję, że kiedyś ta fatalna sytuacja ulegnie zmianie.
Zgłoś
Avatar
KurwaRomantyk 2013-02-13, 13:53
stankry napisał/a:



A ja zgadzam się z nim niemal za każdym razem


Współczuję.
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2013-02-13, 14:05
co on za bzdury opowiada? moze w Anglii Rosji czy Belgii to nie powinien być płatny ale w Polsce? a kto będzie płacił za Tuska paliwo?
Zgłoś
Avatar
pitrak4 2013-02-13, 15:56
A ja wam powiem, że opłaty na parkingach nie znikną z prostej przyczyny, bo mają takim sam cel jak i fotoradary a mianowicie 'ściąganie' pieniędzy z obywateli w taki sposób aby myśleli że to dla ich dobra, dziękuje dobranoc.
Zgłoś
Avatar
maxus621 2013-02-13, 16:24
Coś ostatnio dużo Cejrowskiego jest na sadolu. Dla Mariusza rośnie konkurencja
Zgłoś
Avatar
j................� 2013-02-13, 17:49
Oj pierdolisz wojtuś,oj pierdolisz takie bzdury że się w pale nie mieści byleby ludzie przytaknęli chyba chce kandydować do sejmu albo na prezydenta albo kurwa od razu na papieża, niech skończy pierdolić co go wkurza i niech to zmieni to wtedy można mu przytakiwać a tak to niech spierdala ze swoimi rudymi koleżkami do swoich willi
Zgłoś
Avatar
Kryptonius 2013-02-13, 17:52 1
Panie Cejrowski gdyby nie opłaty za parking to z czego płacone byłyby pensje dla parkingowych?

Miało zostać tylko to na górze, ale dla częsci niekumatych tutaj:
to był sarkazm
Zgłoś
Avatar
ptrson 2013-02-15, 0:13
tym razem p. Cejrowski pierdoli. I to pierdoli strasznie i szkodliwie.
Opłaty parkingowe to część polityki komunikacyjnej miasta. Trzeba ludzi przysłowiową metodą kija i marchewki zachęcać do pozostawiania samochodów i poruszania się do centrum w miarę możliwości innymi środkami transportu. Największym problemem jest tu nie tyle liczba miejsc parkingowych (których często nie ma gdzie już dokładać) tylko słabość alternatywy dla samochodu. W Polsce miasta często mają za mało infrastruktury rowerowej, jeżdżenie rowerami nie jest tak popularne jak na Zachodzie, a komunikacja publiczna często posługuje się starymi taborami bez klimy, ciasnymi i nieprzyjaznymi dla ludzi niepełnosprawnych a w dodatku jest dość drogo. Gdyby zadbano bardziej o rozwinięcie alternatywy to problem by się powoli rozwiązał, tak jak to wygląda w krajach bardziej cywilizowanych. Natomiast jak będziemy budowali parkingi na około, to zdegradujemy nasze miasta tak jak to zrobili Amerykanie.
Jeśli ktoś pragnie zagłębić się w temat to polecam świetny materiał, który bardzo dobrze tłumaczy organizację komunikacji i parkowania w dzisiejszych miastach:
miastowruchu.pl/doc/miasto_w_ruchu_ebook.pdf

Slonx napisał/a:


A jak wytłumaczysz to, że np. w weekend w Krakowie miejsca w centrum są bezpłatne, a przecież do centrum najwięcej ludzi jeździ w weekendy?


tu spieszę z wyjaśnieniem, że sprawę tą reguluje ustawa, która zakazuje wprowadzania płatności za parkowanie w weekendy oraz określa maksymalne stawki za parkowanie
Slonx napisał/a:



Efekt jest taki, że ludzie kombinują i na długie godziny zajmują miejsca, które są przeznaczone dla interesantów urzędu skarbowego, bo te miejsca są bezpłatne.
Spróbuj zaparkować pod urzędem skarbowym w Krakowie, przy ulicy Grodzkiej.
Tam jest najwięcej zajętych miejsc, gdyż jak wspominałem, są one bezpłatne. Problem się robi, bo zaparkuje gość dupę przed ósmą i wyjedzie po szesnastej. I nie płaci za parkowanie. I przez niego nie można skorzystać..


nie wiem jak to wygląda w Krakowie dokładnie, ale w OLsztynie było podobnie, ale jak tylko zmieniono taki parking na płatny to od razu się znalazly na nim miejsca dla interesnatów. Bo jak jest bezpłatny parking przed urzędem to wiadomo, że zastawią go urzędnicy i ewentualnie pracownicy okolicznych sklepów, a dla klientów i interesantów zabraknie miejsca, mimo, że to ONI są najważniejsi...
Zgłoś