18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Cena franka
S................n • 2011-08-09, 0:09


Dodaję ten temat po to aby pokazać że media lubią:
-siać panikę
-zamęt
-nawijają bez przerwy i non stop o złych wieściach i złych nowinach
-czasem tam coś śmiesznego i optymistycznego powiedzą
-kłamią
-pokazują świat od tej złej strony

zapewne zastanawiacie się co ma do tego frank a to jest tylko jeden z przykładów i to najprostszy aby pokazać jak media robią nas w PESYMISTÓW.
Otóż zaledwie 3 - 4 lata temu cena franka wahała cię między 1.90zł a 2.00zł mało osób pewnie o tym wie ale ci co wzięli kredyt wiedzą że tak było i na pewno zrozumieją ten temat.
Teraz cena franka wynosi prawie 4zł!!! I co słyszymy w mediach że frank kosztuje aż 4zł!!! TRĄBIĄ na każdym kanale że frank zdrożał i media robią z tego taką sensację że łeb pęka od ich pierdolenia.
Tak więc chciałem zapytać czego kurwa nie robili z tego takiej sensacji jak frank był po 1.90zł ??? Może dla tego że zrobili by reklamę bankom które oferują pożyczki we frankach? Może tak może nie? Tego nie wie nikt ale przynajmniej dzięki przypatrzeniu się całej sytuacji można wywnioskować że media głównie podają nam te informacje negatywne, pesymistyczne, dołujące, martwiące itd. Ciekawe ile jest jeszcze miłych, pozytywnych rzeczy których nam nie przekazano we wiadomościach?

Ale najgłówniejszym przesłaniem tego tematu jest to żeby:
olać media
olać rząd
olać system
i spierdalać stąd

gdzie spierdalać? a choćby do sklepu po zimne piwko które
dostarczy nam dużo optymistycznego poglądu na świat

Jeśli jesteś jedną z osób które wzięły kredyt we frankach nie martw się i leć do lodówki po browar. Nie ma się co przejmować banki będą musiały obniżyć stopę procentową ponieważ nikt nie będzie chciał brać pożyczek z których się te banki utrzymują.

ZDrOwie!
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2011-08-09, 16:27
To co, chciałbyś w wiadomościach dostawać niepesymistyczne informacje typu "Jan Kowalski dziś nie zginął, miał dobry dzień a na śniadanie jadł omlet" ? Dla osoby, która zainwestowała we franki nie jest to zła wiadomość, zawsze będą dwie strony. Na przykład dla niektórych śmierć bądź wypadek "białego inaczej" jest dołująca, dla innych zdecydowanie nie.
Zgłoś
Avatar
d................k 2011-08-09, 16:53
Pierdolisz tu o frankach jakby to nas interesowało. Frank nas nie dotyczy. On dotyczy całej Europy.
Więcej walenia w chuja jest przy cenach benzyny i jak ostatnio z cenami cukru. Dziś nawet w radiu słyszałem, że za 2 miesiące benzyna ma kosztować ponad 6 zł! Jakaś kurwa z kasą i akcjami na ropę/cukier zapłaci jakiejś innej kurwie, które puści plotkę chuja wartą pod względem prawdziwości a media tylko roztrzepią nowinę a ludzie kupujący w panice wielkie zapasy tylko przyczyniają się do tych wahań cen.
Zgłoś
Avatar
KasHer 2011-08-09, 16:53 1
@Maciek - Bank obniży stopy procentowe?
Zgłoś
Avatar
zonk 2011-08-09, 17:28
generalnie te kryzysy światowe są chuj warte. Niech mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczy co się stanie jak taka Grecja zbankrutuje ? Albo USA ? Murzyni se ich wykupią na własność czy jaki chuj ? A może świat nie będzie się mógł obyć bez USA ? Mi osobiście stany zjednoczone są do niczego potrzebne jak i pewnie milionom polaków.
Zgłoś
Avatar
Hubert0501 2011-08-09, 17:30 1
Trzeba być idiotą żeby brać kredyt w obcej walucie. Nawet najlepszy ekonomista nie przewidzi co będzie za 2, 5, 10, 30 lat. Kredyt powinno się brać w takiej walucie w jakiej się zarabia. Później takich idiotów państwo ratuje kosztem nas wszystkich.
Zgłoś
Avatar
globuszioom 2011-08-09, 17:36
a ja mam wyjebane na twoje pierdolenie..
pewnie wziales kredyt i teraz placzesz haha

Ja siedze w szwajcari i powiem ci ze zajebiste uczucie widziec w tv ze z dnia na dzien zarabiasz nawet nie pracujac hahaha
Zgłoś
Avatar
lesiot 2011-08-09, 18:12 1
Co za down wymyślił ten temat?

maciek98 napisał/a:

banki będą musiały obniżyć stopę procentową ponieważ nikt nie będzie chciał brać pożyczek z których się te banki utrzymują



Co za debilny umysł...
Matury z matematyki to na pewno nie zdawałaś, bo najdurniejszy głąb matematyczny policzy sobie, że skoro ktoś 4 lata temu wziął kredyt 10 tyś. franków (wtedy 19 tyś. złotych), to po dzisiejszych cenach franka odda bankowi 39 tyś. zł bo on musi oddać 10 tyś. franków, a nie 19 tyś. złotych debilu.

Bankowi wzrost ceny franka jest właśnie na korzyść i bankowcy ręce zacierają.

I co ma bank do stóp procentowych? I jak stopa procentowa ma się niby do ceny waluty jakiejkolwiek?

Jak nie wiesz co to kredyt i na czym polega to nie bierz się za waluty i stopy procentowe. Idź się doucz, a najlepiej:
maciek98 napisał/a:

i spierdalać stąd



Co za debili mateczka ziemia nosi...
Zgłoś
Avatar
Eth 2011-08-09, 18:15 1
@Hubert0501

Trzeba byc idiota by tak sadzic.
Gdy sie ma kredyt w obcej walucie to wraz ze zmianami kursow sie przewalutowywuje i mozna na tym bardzo duzo zyskac czyt. splacic o wiele mniej niz sie poczatkowo pozyczylo.

Autor tematu tez sie niezbyt zna, poniewaz wlasnie teraz najlepiej brac kredyt we frankach.
TEORETYCZNIE gdybysmy dzisiaj wzieli kredyt, a jutro by spadl do 2 zlotych ktore podawal autor to zarobilibysmy praktycznie polowe wartosci kredytu minus jakiestam odsetki.
Przewidziec takich rzeczy sie dokladnie nie da, ale majac leb na karku mozna tak operowac przewalutowaniami czy tez szybsza splata kredytu tak by na tym zarobic.
Zgłoś
Avatar
PureWhite 2011-08-09, 18:18
Nie po to wchodzę na sadistica, żeby czytać artykuły z onetu czy innych kretyńskich, zakłamanych portali. Dopóki było można oglądałem tu biegające ciała bez głów albo i gorzej, czytało/czyta się przezabawne dowcipy o różnych grupach rasowych, społecznościowych, mniejszościach itp itd.
No offence, ale moim zdaniem to bardzo chujowy temat, chyba że zmienił się target odbiorców.
Zgłoś
Avatar
darksun 2011-08-09, 18:52
yyy pytasz czemu robią wielkie halo jak frank kosztuje 4 zl a nie robili wielkiego halo jak było po 2 zł ....
2 - 4...
2 - 4...
świta coś?
2 -4 ...

widzisz różnice ?
Kraj jest coraz biedniejszy a wszystko idzie w góre ... robią halo bo Ci co mają kredyty we frankach płacą 2x więcej niż kiedy był po 2 zł
Zgłoś
Avatar
AdiX 2011-08-09, 18:53
Nie wkurwiajcie, bo moi starsi wzięli 2 lata temu 300 tys złotych we frankach. Wiedziałem, że ja będę spłacał ten kredyt, ale kurwa że będę musiał oddać prawie 2x więcej, to ja pierdolę...
Zgłoś
Avatar
k................a 2011-08-09, 19:36
@up
To chyba ty biedniejszy jesteś
Zgłoś
Avatar
chupsky 2011-08-09, 19:45 1
Kolega nie ma chyba pojęcia o ekonomii i ma podejście jak nasza ekipa rządząca na czele z Donkiem, czyli "żyjmy dniem dzisiejszym". Tak zrobiła większość idiotów w tym kraju - wmówiono im, że stać ich na wszystko, wystarczy tylko pożyczyć i jakoś się spłaci. To "jakoś" zamieniło ich życie w gehennę. No ale każdy chciał mieć fajny dom i super samochód czy tam wywczas. To niech teraz debile cierpią, a banki bankrutują, a nie się im pomaga. Jak kuźwa piekarz bankrutuje, to mu jakoś państwo nie pomaga. Bank powinien być tak samo traktowany na rynku, jak każdy inny przedsiębiorca.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2011-08-09, 20:02
chupsky napisał/a:

Kolega nie ma chyba pojęcia o ekonomii i ma podejście jak nasza ekipa rządząca na czele z Donkiem, czyli "żyjmy dniem dzisiejszym". Tak zrobiła większość idiotów w tym kraju - wmówiono im, że stać ich na wszystko, wystarczy tylko pożyczyć i jakoś się spłaci.


Co Ty bierzesz? Dopalacze przecież pozamykali?
Nikt nikomu kredytu brać nie kazał, a po drugie kredyty we frankch brano i przed Donkiem i przed Kaczorami. Więc walnij się szpadlem w ten pusty łeb i bzdur nie opowiadaj.

chupsky napisał/a:

No ale każdy chciał mieć fajny dom i super samochód czy tam wywczas.


To kredytobiorca mógł myśleć jaki kredyt bierze i czy go stać. Samochód czy dom nie za darmo ma i jak go nie stać, to może sprzedać dom z kredytem, a na przyszłość myśleć.

chupsky napisał/a:

To niech teraz debile cierpią, a banki bankrutują, a nie się im pomaga.


A dlaczego bank ma im pomagać? Jak frank był tani to kredytobiorcy nie pytali się jak bank sobie radzi kiedy oni takie małe raty płacą.

chupsky napisał/a:

Bank powinien być tak samo traktowany na rynku, jak każdy inny przedsiębiorca.


Czyli? Co bank ma ponosić ryzyko za debili co liczyć nie umieją swojej kasy i nie wiedzą jak działają kredyty walutowe? Jak ktoś jest debilem i bezmyślnie bierze kredyt to jego sprawa. osoby które się znają co nieco na ekonomi i wiedzą jak reagować i wliczyli sobie to ryzyko, wcale nie panikują bo doskonale wiedzą co robić.

Wybacz ale nie moja wina, ani banku, ani premiera, że są debile którzy liczyć swojej kasy nie umieją i nie wiedzą jak funkcjonuje kredy walutowy. Takie prawa ekonomi, że jak waluta tania, to kredytobiorca zyskuje, a bank traci, a kiedy waluta idzie w górę to bank zyskuje, a kredytobiorca traci. Takie życie, byłeś głupi i nie policzyłeś tego to płać i płacz.
Jak widać po nastrojach debili w tym kraju, niektórzy powinni się do podstawówki wrócić i troszkę matematyki pouczyć zamiast kredyty brać i udawać panów. Bezmózdzy dorobkiewiczowie i nowobogaccy.
Zgłoś
Avatar
biver 2011-08-09, 20:06
A druga strona jest taka,ze najlepiej jest wlasnie teraz zaciagac kredyt we frankach,ktory mozna otworzyc akurat wtedy jak frank zacznie spadac
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie