18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
EvulMastah 2013-11-19, 22:15 2
Jak widzę, te komentarze studentów po filologii angielskiej na prywatnej uczelni, albo gościa, który ledwo skończył zawodówkę (wnioskuję bo poziomie wypowiedzi) dopierdalających się, że zarabiają najniższą krajową... KURWA, tak, ktoś musi, takie już jest NATURALNE prawo, a wasza rola do końca życia jest być na szarym końcu statystyki i narzekać w necie. Dlaczego? Bo ci co zarabiają więcej zwykle na to pracują, a ci co wmawiają sobie, że całe ich nieszczęście przez PO i lewaków zdziwią się, że pod prawicowymi rządami będzie im tylko gorzej.
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2013-11-19, 22:17
Statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-11-19, 22:18
Ant1984 napisał/a:

Statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi.



mój pies to ma łapy
Zgłoś
Avatar
sm 2013-11-19, 22:25 3


teraz wiecie skąd te obliczenia

polecam cały temat;
sadistic.pl/polskabieda-vt140757.htm
Zgłoś
Avatar
Direx 2013-11-19, 22:34 2
Mam rozumieć ze w 2003 roku nie było prezesów firm i bogatych ludzi? Nikt nikomu nie broni iść do szkoły, podnosić kwalifikacje.. Nie zawsze trzeba mieć kupę kasy, a wystarczy trochę chęci i więcej niż mówić "pierdole, nie chce mi się iść do tej pracy" popijając trzecim piwem. Masz głowę to kombinuj, a prawdą jest to że 3/4 Polaków to jebani hipokryci i polaki cebulaki
Zgłoś
Avatar
ofiara_bigosu 2013-11-19, 22:35
statystycznie to jak ide z dziewczyna to ona ma jedno jadro
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2013-11-19, 22:39 4
Znowu pierdolenie o średnich zarobkach zawyżanych przez "prezesów". Ilu jest prezesów spółek skarbu państwa? 10000? 50000? Ich wpływ na średnią jest po prostu znikomy. Średnia jest jaka jest, bo Polacy zarabiają więcej. Żaden z moich znajomych nie zarabia poniżej 3k PLN, większość zarabia ponad średnią, ale co tam fakty jak można wzorem kaczego popierdoleńca zwalać wszystko na "prezesów". Ludzie są biedni nie przez prezesów, prywaciarzy czy kogo tam wam prezio wskazał. Ludzie są biedni, bo im państwo na dzień dobry podpierdala 70% zarobionej kasy...
Zgłoś
Avatar
wglowiesieniemiesci 2013-11-19, 22:44
panie premierze ja RYŻ ?? ja sie pytam
Zgłoś
Avatar
axal25 2013-11-19, 22:46
Ten kto to pisał kompletnie nie ma pojęcia o statystyce.
Z lekcji 101 (one-o-one): 3700 jest liczone poprawnie i jest to mediana zarobków w kraju. A koleś robiący ten obrazek oblicza zwykłą średnią algebraiczną. Oczywiście dane te też są zakłamane, bo nie mają danych wszystkich zarabiających.
Podsumowując pierwszy obrazek jest prawdziwy(zarabiamy de facto mniej - na mniej nas stać). Drugi to bullshit.
Zgłoś
Avatar
maciej11 2013-11-19, 23:00
Dorquba napisał/a:



"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"



Nieprawda. Jak Ty na obiad jesz 100g kapusty, a Twój szef 100g mięsa to statystycznie obaj jecie po 100g gołąbków (dla ułatwienia obliczeń pominąłem ryż).

ps. Jestem ekspertem!
Zgłoś
Avatar
T0B1 2013-11-19, 23:08
No co wy? Od tego dobrobytu już wam się w głowach pierdoli. Ale nie martwcie się, jest na to odpowiedź - podatki 98%, żeby "rzyło' się lepiej.
Zgłoś
Avatar
Uprzejmy 2013-11-19, 23:08
zsakuł napisał/a:

"Jeżeli ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso- to statystyczne obaj jemy gołąbki"

a ryż? :/



Gołąbki są z kapustą!
Zgłoś
Avatar
judasz1234 2013-11-19, 23:09 2
i tak w chu dziwne te statystyki. przykładowo: mleko za 2,70. no dobra, spoko, dziwne tylko, że regularnie kupuję mleko za 2,10, co daje mi 1781 litrów, czyli więcej niż za wypłatę w 2003 roku. dalej: 3,50 zł za jeden bilet dziś, 10 lat temu 1,40, tak? czy ktoś kiedykolwiek widział miejsce, gdzie bilet ulgowy kosztuje 70 groszy? albo normalny 7 zł? bo nieważne czy bilety liczone w tym zestawieniu są biletami całymi, czy połówkami, i tak będzie to bez sensu. 2,40 zł za bochenek chleba to raczej uśredniona cena, bo wielu ludzi kupuje tańszy (który odpowiadał będzie jakościowo takiemu za 1,30 zł z roku 2003) za około 1,80 zł = 2078 bochenków, CZYLI ZNOWU WIĘCEJ NIŻ W 2003. w 2003 roku byłem jeszcze małym łebkiem, więc spytam starszych użytkowników: czy wołowina poważnie była tak tania? bo to wydaje się trochę absurdalnym. w kwestii cen mieszkań nie wypowiadam się, ponieważ nie dotyczy mnie to bezpośrednio, natomiast na paliwo narzeka chyba każdy, bo, owszem, jego cena jest kosmiczna.
w każdym razie, wychodzi na to, że owe statystyki są durne. ba, mimo wszelkich nienawiści do rządu i sytuacji panującej w Polsce, nietrudno raczej zauważyć, że żyje nam się jednak lepiej niż 10 lat temu. znam wiele rodzin, które wtedy klepały ostrą biedę, a teraz żyją normalnie. zawsze mogłoby być lepiej, ale wystarczy przeznaczyć cały czas, który przeznaczamy na narzekanie, na coś bardziej konstruktywnego, co poprawi nasze warunki
Zgłoś
Avatar
imbryg 2013-11-19, 23:11
Loaloa napisał/a:

Coś kiedyś słyszałem o Kalepuszu Gausa. To to?
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-11-19, 23:18 1
sm napisał/a:


teraz wiecie skąd te obliczenia



Racja, tylko ilu neandertalczyków przeczyta, a ile piśmiennych zrozumie...

Dowolne dane statystyczne są bezwartościowe o ile nie przedstawi się założeń badania. Same słupki to można sobie w dupę wsadzić.

Chcecie to przedstawię wam takie słupki, że średnia wyjdzie na poziomie 10 000zł - i nie sfałszuje danych...po prostu przyjmę takie założenia, które dadzą odpowiedni wynik.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie