18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Avatar
Caanonierka 2024-09-10, 17:51
Bul_od_bytu napisał/a:

Pewnie, że się rozwinęli. Szkoda tylko, że dysproporcje się tylko pogłębiły. Wyjedź z miasta, a zobaczysz chińską wieś. Ludzi na osiołkach, pługi ciągnięte przez muły, kurnik, chlew i kuchnia połączone w jeden aneks. Polska wieś lat 60 wyglądała lepiej niż twoje nowoczesne Chiny.
Kapitał jaki trafia to Chin jest tak ogromny, że nawet Tusk by nie dał rady tego przejebać więc tym bardziej chińskie komuchy dają radę.
Aha, no i warto wspomnieć, że ten ich rozwój doprowadził do rozwoju totalitarnej kontroli państwa nad obywatelami. Rozpoznawanie twarzy przy wejściu do metra i oby twój social score był odpowiedni bo będziesz szła z buta.
Zakompleksieni Polacy zapewne nawet murzynom studni na pustyni by zazdrościli "bo u nas takich nie budują" Nasza pustynia jest od odwiedzania w wakacje, ale tego biedne mikrocefale nie pojmują.
Widać, że prostym umysłom niewiele trzeba do stanu nirvany



😂😂😂Spokojnie;byłam w Chinach 2 x i dobrze widzę,jaka tam jest rzeczywistość!WSZĘDZIE na świecie-tam,gdzie pojawia się bogactwo-pojawia się też i nędza! Nie ma na to mądrych! Jednakowoż,będąc dawno,na początku lat 2000-nych-CZUŁAM SIĘ W PEKINIE JAK ZACOFANA,EUPOPEJSKA,ZAPLEŚNIAŁA PROWINCJAŁKA! Co do PILNOWANIA OBYWATELI-przez władze,ostry monitoring i KARNE PUNKTY(są też punkty dodatnie,"pochwalne")-siedząc w Warszawie na przystanku,gdzie brzydzi stąpnięcie po chodniku,usianym plamami-rzygania,plucia i Bóg wie,czego jeszcze;gdy torowiska tramwajów USIANE SĄ petami-ZA TAKIM KARNYM MONITORINGIEM I PUNKTAMI KARNYMI-SIĘ RĘKAMI I NOGAMI-PODPISUJĘ! Gdy wyjście z mojej wielorodzinnej posesji-owszem-jest brama z domofonem-ale prócz tego jest niczym niestrzeżony przesmyk do wyjścia na ulicę;niestrzeżony z powodu urządzeń energetycznych do których musi być dla służb łatwy dostęp-gdy..CO NAJMNIEJ RAZ NA TYDZIEŃ- POJAWIA SIĘ W TYM PRZESMYKU-LUDZKA KUPA!-to za systemem kar i nagród-jestem jak najbardziej! Mój "prosty umysł"😁,WŁAŚNIE NA PODSTAWIE TEGO,CO Z "WOLNOŚCIĄ"-ZROBIONO W POLSCE-JEST WŁAŚNIE ZA TYM,BY MASY NIEWYCHOWANEJ TŁUSZCZY,ROZBUCHANEJ HASŁEM "TOLERANCJA"-TRZYMAĆ ZA PYSK,bo inaczej zniszczy wszystko wokół,na czas swojego i przyszłych pokoleń-co stało się i dzieje nadal-w Polsce!😡 W POLSCE,MIAST "WOLNEJ AMERYKANKI"-STAŁA SIĘ "WOLNA ZŁODZIEJANKA"-I DZIEJE SIĘ NADAL I dziać się będzie,bez względu kto do władzy się dorwie!W Chinach-za złodziejstwo JEST KULA W ŁEB-i złodzieje nie występują!😂😂😂Sama w Pekinie zgubiłam portfel,z paszportem..W hotelu czekał na mnie Chińczyk,w towarzystwie dyrektora hotelu-i oddał mi portfel,BEZ ŻADNYCH UBYTKÓW😁,gnąc się w ukłonach,jakby przeprosin,że to ja zgubiłam,nie on!😁 System "punktów" jeszcze wtedy nie funkcjonował..Nie był rozbudowany Szanghaj,nowy port przeładunkowy na wyspie,NAJWIĘKSZE LOTNISKO NA ŚWIECIE, i obiekty olimpijskie na olimpiadę 2008,wgniatające turystę w podłoże!WZIĄŁWSZY PO UWAGĘ wkład Chin w CYWILIZACJĘ CZŁOWIEKA,w wiekach,gdy Europa ..jeszcze siedziała na drzewach😁,i póżniej,gdy zasnuta była swądem palonych ciał na stosach "Przenajświętszej " Inkwizycji-mój "prosty umysł" CHĘTNIE,W CHINACH-ten stan nirvany-osiągnie!😁😁😁 Oczywiście;mieli i potknięcia;"rewolucję kulturalną Mao",ale szybko się z tego podnieśli,ROZWINĘLI W TEMPIE TAK BŁYSKAWICZNYM,że..Europa..zajęta "krzywizną banana",czy problemem,czy "ogórek to warzywo czy owoc"-i setkami innych BZDUR- o dynamiżmie rozwoju,równym rozwojowi Chin-może tylko pomarzyć!TO PIEKIELNIE ZDOLNY I PRACOWITY NARÓD,dlatego cały świat,z "wrzodem na dupie Świata-Ameryką" na czele-SIEDZI CHINOM W KIESZENI!😁😁😁
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-09-10, 20:14 1
@Caanonierka: Wstaw jakiś akapit od czasu do czasu bo aż trudno to czytać i nie chodzi mi o treść. Nie wiem gdzie ty spotykasz w Warszawie taki syf bo akurat w tym względzie jest u nas naprawdę nieźle. Oczywiście zdarzają się miejsca, że jakiś jebany filistyn zarzyga chodnik albo zesra się na przystanku, ale przy ilości bydła, które tu się przewala to naprawdę znikomy procent.

Co do Chin to starożytny naród z mnóstwem osiągnięć. Czasy brytyjskiego kolonializmu znacznie opóźniły chiński rozwój, ale podobnie możemy mówić o naszych doświadczeniach z komunizmem.
Dalej przytaczasz przykłady ogromnych dysproporcji jak megalotniska lub porty, ale nie wspominasz, że w Chinach wciąż mnóstwo obszarów gdzie ludzie żyją jak w XVIII wieku.
Niech jakimś punktem odniesienia będzie poziom analfabetyzmu. Za UNESCO:
"W Chinach wskaźnik umiejętności czytania i pisania wzrósł z 79 procent w 1982 r. do 97 procent w 2020 r"
Nawet Korea Północna ma lepsze wyniki, a to nie jest państwo do stawiania za przykład.

Chiński smok tak zasuwał, że w pewnym momencie zaczął go wyprzedzać jego ogon. Teraz Chiny płacą koszty tego rozwoju. Rabunkowa gospodarka wobec środowiska sprawi, że dla Chin i świata ten koszt będzie spory. Na szczęście ktoś tam w tej ich partii trochę myśli i starają się zapobiec katastrofie.
Zgłoś
Avatar
raistpol 2024-09-10, 23:04
Caanonierka napisał/a:

Spokojnie;byłam w Chinach 2 x i



a czyli z tą gałą trafiłem
Zgłoś
Avatar
Caanonierka 2024-09-11, 4:00
raistpol napisał/a:

a czyli z tą gałą trafiłem



Za to twój tatuś miał wyrażną awarię przy poczęciu,stąd..taką radochę sprawia ci jebanie PRZEZ COKOLWIEK;np przez moje zdanie!😜😜😜
Zgłoś
Avatar
jazeck 2024-09-11, 5:49
6G zabija
Zgłoś
Avatar
raistpol 2024-09-11, 11:00
Caanonierka napisał/a:

Za to twój tatuś miał wyrażną awarię przy poczęciu,stąd..taką radochę sprawia ci jebanie PRZEZ COKOLWIEK;np przez moje zdanie!😜😜😜



a nick masz kanonierka bo bobkami jak królika z dupy strzelasz?
Zgłoś
Avatar
Caanonierka 2024-09-11, 22:45
raistpol napisał/a:

a nick masz kanonierka bo bobkami jak królika z dupy strzelasz?



raistpol napisał/a:

a nick masz kanonierka bo bobkami jak królika z dupy strzelasz?



Nie!To "Caanonierka",nie "kanonierka",od marki sprzętu fotograficznego,pełzająca w niemocy ćwierćinteligencjo!😁😁😁
Zgłoś