18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Żarcie ciapatych (muzułmanów) jest wszędzie! Przy pytaniu w języku angielskim "Czy <tu nazwa sieci fast food> jest ...?" jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz jest halal! Obrazek jest mojego autorstwa.
Ciapate nie mogą zjeść nic bez wiedzy czy jest to halal. Co ciekawe, termin halal odnosi się wyłącznie do mięsa. Jakim więc cudem można zapytać się, czy Dunkin' Donuts (sieć fast-food sprzedająca PĄCZKI) jest halal?
Przy okazji witam serdecznie wszystkich użytkowników Jestem tutaj nowa Pozdrawiam.

Zgłoś
Avatar
ChlebowyKról 2013-03-26, 0:54 15
jestem ekspertem: pączki bywają czasami (chociaż powinny być zawsze) smażone w smalcu.
edukacja nie boli, dziękuję, dobranoc.

ale piwo i tak dałem, niech idzie na główną do ludu...
Zgłoś
Avatar
zajonc77 2013-03-26, 1:12 4
Swoja droga sprawa moze odnosic sie do jaj... nie wiem jak muzulmanie sie do tego odnosza, to ich cale hallal jest odpowiednikiem zydowskiej koszernosci i zalezy od uboju zwierzecia przy czym z tego co wiem nie odnosi sie do sposobu uboju a do uboju poprzez w ich wierzeniach osoby czyste, identycznie jak u zydow... i to i to jest hujem podszyte. Smieszy mnie natomiast jedna rzecz ze ludzie oglupieni przez religie narzucona wierza w takie gowna bo swiadomy wybor to dla nich napewno nie jest.
Zgłoś
Avatar
L................l 2013-03-26, 1:50 124
AmeNeko20 napisał/a:

Przy okazji witam serdecznie wszystkich użytkowników Jestem tutaj nowa Pozdrawiam.



Cześć, mała
Zgłoś
Avatar
npsl 2013-03-26, 1:59 1
a żydzi to niby coś innego jedzą? poczytajcie troszkie...
Zgłoś
Avatar
Tamers 2013-03-26, 2:06
Rzeczywiście ich żarciem mogą zrobić krzywdę pomijając fakt że każdy wpier*ala kebaby z budki na rogu w tym kraju...
Jak na 1szy temat słabo
Zgłoś
Avatar
Dakanred 2013-03-26, 8:38 1
Ciapaci do pieca!
Zgłoś
Avatar
donwasyle 2013-03-26, 8:41 3
AmeNeko20 napisał/a:


Przy okazji witam serdecznie wszystkich użytkowników Jestem tutaj nowa Pozdrawiam.



to odpowiedz nam na pytanie czy kutas statystycznej użytkowniczki sadistica jest halala
Zgłoś
Avatar
garota 2013-03-26, 8:47 2
Dzieciaki, dzieciaki, dzieciaki....to że piszą na opakowaniu że jesz krowę nie znaczy że krowę jesz Ostatnie akcje tego dowodzą. A więc idąc tym tropem, oni chcą wpierdzielać tylko czyste mięso (bez wieprzowego itd) ponieważ im wiara nie pozwala. Karą jest piekło itd itd. A więc cieszcie się bo te kurwy wszystkie wylądują w jednym kotle a my będziemy z góry im tylko czasem wody zimnej dolewać żeby za szybko się nie ugotowali...
Zgłoś
Avatar
MaestroRCS 2013-03-26, 9:30 2
Oki, polećmy cytatem z wikipedii:

"W krajach, gdzie występują duże skupiska muzułmanów, lokalne organizacje religijne wydają certyfikaty uboju zwierząt według reguł „halal”. Ubój zgodny z regułami halal musi spełniać m.in. następujące warunki:

- zwierzę powinno być zwrócone w kierunku modlitwy muzułmańskiej (al-kibla), czyli miasta Mekka,
- podczas uboju należy wypowiedzieć formułę „bismillah”,
- uboju musi dokonywać muzułmanin,
- w czasie uboju należy zadać cios w tętnicę szyjną zwierzęcia, aby jak najszybciej doprowadzić do wykrwawienia zwierzęcia (bo krew uchodzi za nieczystą). Czas pomiędzy przecięciem głównych naczyń krwionośnych a utratą przytomności, jak wynika z reakcji behawioralnych i centralnego układu nerwowego, wynosi 20 sekund u owiec, do 25 sekund u świń, do 2 minut u bydła, do 2,5 lub więcej minut u drobiu, a czasami ponad 15 minut lub więcej u ryb.

Uboju halal (podobnie jak koszer) dokonuje się na zwierzęciu przytomnym (niedopuszczalne jest jego ogłuszenie). Z tego powodu uważa się go, głównie w Europie, za niehumanitarny."

Czyli to wg nich jest "czyste" mięso, w zasadzie oprócz kretyńskich reguł typu jakieś magiczne zaklęcia bismillah, to jedyną różnicą jest brak ogłuszania przed ubojem...
Zgłoś
Avatar
vede 2013-03-26, 9:35
@up
Niestety, to co piszesz to prawda, a dodatkowo UE "pod presją islamskich lobby wycofała się z projektu oznaczania mięsa halal (dopuszczonego do spożycia przez muzułmanów) ostrzeżeniem, że przed zabiciem zwierzęta nie zostały ogłuszone – czyli były świadome podczas uboju".
euroislam.pl/index.php/2011/01/europa-halal/
Zgłoś
Avatar
kurczasty 2013-03-26, 9:51 2
A ja poraz kolejny powiem

Boga na prawdę nie obchodzi co jesz, w jaki sposówb i w który dzień tygodnia.

Warto dodać, że w Izraelu są koszerne macdonaldy.
Ale uważajcie nie dajcie się nabrać bo nie każdy jest koszerny.

Te wszystkie przepisy odnośnie uboju zwierząt faktycznie mogły mieć rację bytu dawno temu, kiedy ludzie nie wiedzieli co to bakterie i higiena. Wprowadzanie procedur religijnych na pewno poprawiało czystość takiego pożywienia. W XXI wieku nie mam miejsca na takie kretynizmy.
Za to warto wsiąć się na poważnie za certyfikaty. Bo skandalem nie jest konina w mięsu, ale nie ujawnienie nazw firm co leciały z nami w chuja.
Zgłoś
Avatar
lasyk 2013-03-26, 10:00 4
No cześć witamy serdecznie. U nas panuje zwyczaj, że jak zjawia się użytkownik płci żeńskiej to w swoim pierwszym temacie ma obowiązek wrzucenia również fotki swoich cycków. Także czekamy na uzupełnienie.
Zgłoś
Avatar
raper900 2013-03-26, 10:15 4
@up Co ty pierdolisz. Każda baba ma obowiązek wrzucenia zdjęcia kutasa, w przeciwnym wypadku nie jest godna nazywać się kobietą sadistica i powinna wracać do kuchni.
Zgłoś
Avatar
dozek 2013-03-26, 10:15
deszczowy kotek
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie