18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
pawel1103 2012-01-14, 11:36
że mu łapy nie urwało :|
Zgłoś
Avatar
ikolocol 2012-01-14, 11:59
Praktycznie przelewając ciekły azot nie potrzeba rękawic, jesli kropla badz dwie spadną nam na ręke to szybko wyparuje i nawet niczego nie odczujemy, ale mimo wszystko rękawice sa zalecane.

Dlaczego wywalilo? Kto normalny zakręca butelke z ciecza która szybko zamienia sie w gaz? Cisnienie rosnie i bum.

''no i ciekawe jak tam dłoń młodego chemika?''

Proszę mi tu nie obrażac młodych chemikow, ten koleś to kretyn. Wypadałoby najpierw zapoznac sie z teoria a później brać sie za praktyke. W rękach idioty nawet tak niereaktywna rzecz jak ciekły azot staje sie niebezpieczna.

Ciekly azot można spokojnie dostac na byle jakim uniwerku. Jest tani jak barszcz i przechowuje sie go w termosie a jesli masz kase to naczyniu Dewera. Domowymi sposobami go nie otrzymasz.
Zgłoś
Avatar
Kamiiru__ 2012-01-14, 12:12
Ja tam słyszałem nie tyle, że wyparuje, tylko ze jak wylewasz go z naczynia, to ma temperaturę pokojową, ale może chodzi tutaj o to samo : )
Zgłoś
Avatar
Metzeger 2012-01-14, 12:18
Z suchym lodem i wodą jest taki sam efekt. Na uczelni nie raz robiliśmy takie bomby
Zgłoś
Avatar
rafiki 2012-01-14, 12:25
Ja jebie. Do szkoły nieuki jebane.

"Ja tam słyszałem nie tyle, że wyparuje, tylko ze jak wylewasz go z naczynia, to ma temperaturę pokojową"

Powinieneś za to Nobla dostać jako odkrycie stulecia.

"Przelewać ciekły azot gołymi łapami... Typ albo pewien siebie albo krańcowo głupi."

Do ciekłego azotu można wsadzić na chwilę rękę i nic się nie stanie, bo wytwarza się poduszka powietrzna między skórą, a płynnym azotem.

"ciekawe czemu jebnęło? nagła zmiana temperatury po dotknięciu ciepłą dłonią?"

No ciekawe, a może dlatego że dmuchnął.
A może wystarczy znać równanie pV=nRT, którego uczą w gimnazjum jak widać z opłakanym skutkiem, bo do tego jeszcze trzeba umieć posługiwać się mózgiem. Oczywiste jest, że jak się zakręci butelkę to w temp. pokojowej gaz się rozpręża i w końcu rozjebie butelkę.
Zgłoś
Avatar
Nothus 2012-01-14, 12:59 6
@up

Musiałem się zalogować, żeby powiedzieć jak bardzo nie wyszło Ci Twoje mądrzenie się, wraz ze zdaniem:

"Do ciekłego azotu można wsadzić na chwilę rękę i nic się nie stanie, bo wytwarza się poduszka powietrzna między skórą, a płynnym azotem. "

Jeżeli chodzi o "poduszkę powietrzną" (swoją drogą, fajna nazwa), to spróbuj prostego eksperymentu w domu. Rozgrzej patelnię na kuchence, a gdy osiągnie ciekawą temperaturę, zrzuć dwie-trzy krople wody na nią. Kropla zacznie wariować, ale nie wyparuje od razu, bo amplituda temperatur zamienia podstawę kropli błyskawicznie w parę wodną - wynik? Kropla tańczy po patelni.
A teraz do sedna - włóż rozgrzaną patelnię do wiadra z wodą. Nawet na ułamki sekundy. Wynik? Szybko woda zewrze dookoła, a patelnia błyskawicznie straci temperaturę.

Fizyki nie oszukasz. Chcąc zrobić z siebie idiotę, proszę bardzo. Włóż rękę do pojemnika z ciekłym azotem, ale wtedy od razu się z nią pożegnasz. Możesz wylać sobie ciekły azot na rękę, ale nie wkładać ją kuźwa do pojemnika nawet na ułamki sekundy.

Pozwól, że Cię zacytuję: "Ja jebie. Do szkoły nieuki jebane. "
Zgłoś
Avatar
Samilo 2012-01-14, 13:00 1
rafiki, ale jesteś mądry, nic dziwnego że Król Lew wybrał Cię na szamana.
Zgłoś
Avatar
Ratilt 2012-01-14, 13:18 1
@Nothus

Orly? Miesiąc temu miałem całego bodajże 20l Dewera ciekłego azotu do pokazów. Zaraz po nich pobawiliśmy się nim trochę mrożąc parę rzeczy (kawałki papieru, rękaw fartucha itp) lejąc sobie po łapach a także wkładając całe łapy do środka. Jakoś do tej pory wszystko z nimi w porządku, nie odpadają, mogę zrobić nawet im zdjęcie jak nie wierzysz
Zgłoś
Avatar
Kemotz 2012-01-14, 13:22
Czekałem kiedy mu łapę urwie. Żółty a głupi.
Zgłoś
Avatar
Stachu Wichura 2012-01-14, 13:30
kurwa, aż odskoczyłem
Zgłoś
Avatar
hawajski 2012-01-14, 13:58
aż zadzwoniły dzwony w kościele:)
Zgłoś
Avatar
mikEWrona 2012-01-14, 13:58
"Nie próbujcie tego w domu"

Nie bedziesz mi mowil co mam robic
Zgłoś
Avatar
Nothus 2012-01-14, 14:21
@ Ratilt

A na chuj mi zdjęcie Twoich rąk? Chcesz to dam Ci zdjęcie moich stóp.

Nagraj filmik jak wkładasz łapy do ciekłego azotu i wyjmujesz. Wtedy uwierzę.

Później najlepiej pokaż, jak wbijasz nimi gwoździe.
Zgłoś
Avatar
rafiki 2012-01-14, 14:25 1
@Nothus

watch?v=wV7g8L633Sg

A teraz idź do szkoły niech Ci pieniądze zwrócą za naukę. I wyjaśnij mi proszę pojęcie amplitudy temperatur.
Zgłoś
Avatar
ticorr 2012-01-14, 15:29
rafiki napisał/a:


No ciekawe, a może dlatego że dmuchnął.
A może wystarczy znać równanie pV=nRT, którego uczą w gimnazjum jak widać z opłakanym skutkiem, bo do tego jeszcze trzeba umieć posługiwać się mózgiem. Oczywiste jest, że jak się zakręci butelkę to w temp. pokojowej gaz się rozpręża i w końcu rozjebie butelkę.


Chodziło mi właśnie o to "i w końcu", panie profesorze... kiedy jest to "i w końcu", bo wzrorki to można tu pisać i na grawitację...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie