18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (13) Soft (6) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 9:43
Avatar
Misiek_KRK 2018-02-21, 7:48 15
Pewnie widział, jak kolega "ciepły" nabija dupsko na ten lewarek i teraz się brzydzi.
Ale na następnej przerwie sam pojeździ na lewarze
Zgłoś
Avatar
nowynick 2018-02-21, 8:01 93
a pamiętacie te czasy kiedy w zdezelowanym ikarusie kierowca w kabinie obwieszonej proporczykami szarpał jak pojebany dźwignią żeby bieg w ogóle wszedł i kręcił przepocony kierownicą bez wspomagania (za to miała czasem taki wystający bolec żeby można było mocniej szarpać)?

Mi jeden dał kiedyś drzwi otwierać i zamykać pasażerom (miałem może z 5 lat, wspomnienie na całe życie )
Zgłoś
Avatar
Misiek_KRK 2018-02-21, 8:36 4
nowynick napisał/a:

Mi jeden dał kiedyś drzwi otwierać i zamykać pasażerom (miałem może z 5 lat, wspomnienie na całe życie )


A potem bardzo bolało? Koledzy lubili z księdzem, a Ty z Panem kierowcą? Zawsze chciałeś być inny?
Zgłoś
Avatar
nowynick 2018-02-21, 8:40 30
Misiek_KRK napisał/a:


A potem bardzo bolało? Koledzy lubili z księdzem, a Ty z Panem kierowcą? Zawsze chciałeś być inny?



Kolego! Hmmm no właśnie kolego niech tu będzie słowem "kluczem"...
Zgłoś
Avatar
pazuzu 2018-02-21, 9:01 6
Ja kiedyś stałem oparty przy drzwiach w ikarusie, na zakręcie czuje że drzwi sie usuwają zza pleców. Drzwi po porostu wypadły na ulicę ja zdążyłem złapać sie poręczy. Kierowca wysiadł, popatrzył i poprosił mnie żebym mu pomógł te drzwi wnieść do środka. Miejsce akcji Warszawa
Zgłoś
Avatar
Hose88 2018-02-21, 9:18 30
nowynick napisał/a:

a pamiętacie te czasy kiedy w zdezelowanym ikarusie kierowca w kabinie obwieszonej proporczykami szarpał jak pojebany dźwignią żeby bieg w ogóle wszedł i kręcił przepocony kierownicą bez wspomagania (za to miała czasem taki wystający bolec żeby można było mocniej szarpać)?

Mi jeden dał kiedyś drzwi otwierać i zamykać pasażerom (miałem może z 5 lat, wspomnienie na całe życie )



Bycie na przegubie w tłocznym Ikarusie, kiedy kierowca zapierdalać lubił, to były wrażenia. Taka kolejka górska na co dzień dla szarych zjadaczy chleba. Chrząst skrzyni, ryk obrotów i smród olejów/oparów ropy. Charakterystyczny dźwięk otwieranych drzwi (system na powietrze), fotele skórzano podobne z wydrapaną gąbką, rzemieniowe chwytaki, stopnie wysokie jak Mont Everest i biedne kobiety próbujące wejść z wózkiem.

Było tego trochę, nie to co teraz. Cisza, płynna jazda, zero atrakcji pośrednich.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2018-02-21, 9:24 5
Hose88 napisał/a:



Bycie na przegubie w tłocznym Ikarusie, kiedy kierowca zapierdalać lubił, to były wrażenia. Taka kolejka górska na co dzień dla szarych zjadaczy chleba. Chrząst skrzyni, ryk obrotów i smród olejów/oparów ropy. Charakterystyczny dźwięk otwieranych drzwi (system na powietrze), fotele skórzano podobne z wydrapaną gąbką, rzemieniowe chwytaki, stopnie wysokie jak Mont Everest i biedne kobiety próbujące wejść z wózkiem.

Było tego trochę, nie to co teraz. Cisza, płynna jazda, zero atrakcji pośrednich.



przegub - miejsce gdzie zbierały się wszystkie dzieciaki wracające ze szkoły

I jeszcze ekstrema tramwajowa, to się otworzyły drzwiczki pełne bezpieczników pod wykurwistym napięciem (musieliśmy mieć sporo samozaparcia i rozsądku za dzieciaka żeby tam nie wsadzić ręki ), to nie zamknięta kabina motorniczego w drugim wagonie (ilu w Was się pokusiło tam włazić i próbować naciskać pedały czy otworzyć tą klapę osłaniającą przyciski? Każdy kurwa! )
Zgłoś
Avatar
xiro 2018-02-21, 9:39 23
ehh te stare przegubowce

Zgłoś
Avatar
r061071 2018-02-21, 9:57 1
cioto szofer?
Zgłoś
Avatar
łukaszbacior 2018-02-21, 10:40
biegi chodzą lekko bo to elektryczna skrzynia biegów a wy się podniecacie
Zgłoś
Avatar
nowynick 2018-02-21, 11:12 8
łukaszbacior napisał/a:

biegi chodzą lekko bo to elektryczna skrzynia biegów a wy się podniecacie



czepiamy się bo dotyka tego jak dziewica pierwszy raz kutasa
Zgłoś
Avatar
JohnMadafaka 2018-02-21, 11:12 3
Przesiadł się i rozjebanego ikarusa, czy autosana i delektuje się robotą.
Zgłoś
Avatar
mateusos 2018-02-21, 11:15 1
Za dziecka koles zapierdalal chyba z 90 na godzine tym wezoidem kurwa ludzie prawie plakali a my z kumplem skakalismy na siedzeniach jak w ruskim samolocie z usmiechem na buzi.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2018-02-21, 11:19 1


90 przegubowcem? Grubo. Ja pamiętam w jakim szoku byłem jak pojechałem do Holandii w 89tym i autobus na spokojnie dobijał do setki i nic nie telepało
Zgłoś