18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 9 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
brzezniak 2013-05-03, 10:37
dabster napisał/a:

Istnienie TEGO konkretnie Jezusa potwierdzają liczne badania naukowe, prowadzone nad Np. całunem w Turynie, chustą z Manopello, czy innymi przedmiotami (z ciekawszych był ten opłatek do komunii który zamienił się w żywą tkankę mięśnia sercowego, który dodatkowo nie zgnił od kilkuset lat i dawał słabe odczyty ekg) we wszystkich przypadkach pobrane próbki krwi mają co najmniej tą samą grupę. Nie chcę tu nikomu nic wmawiać, tych informacji jest bardzo dużo i są bardzo szczegółowe, można poczytać. Tak więc istnieć istniał.

Pytanie powinno brzmieć raczej nie "czy był" ale "kim był", ale to już indywidualna kwestia której nie poruszę.



hahahaha chyba czas zmienić źródła z których bierzesz info
Zgłoś
Avatar
Darektictac 2013-05-03, 10:46
pszetlumaczy ktos ????
Zgłoś
Avatar
brzezniak 2013-05-03, 10:51
Darektictac napisał/a:

pszetlumaczy ktos ????



- Porozmawiajmy o synu bożym
- ok
- wiesz coś o jezysie chrystusie?
- jest moją ulubioną postacią fikcyjną

pierwsze zdanie można odczytać "porozmawiajmy o bogu synu" ale to chyba literówka
Zgłoś
Avatar
Jackyll 2013-05-03, 11:26
Jestem katolikiem i Jezus był, bo tak .
Zgłoś
Avatar
milosciprzyjazn 2013-05-03, 11:56 1
Cytat:

Istnienie TEGO konkretnie Jezusa potwierdzają liczne badania naukowe, prowadzone nad Np. całunem w Turynie, chustą z Manopello, czy innymi przedmiotami (z ciekawszych był ten opłatek do komunii który zamienił się w żywą tkankę mięśnia sercowego, który dodatkowo nie zgnił od kilkuset lat i dawał słabe odczyty ekg) we wszystkich przypadkach pobrane próbki krwi mają co najmniej tą samą grupę. Nie chcę tu nikomu nic wmawiać, tych informacji jest bardzo dużo i są bardzo szczegółowe, można poczytać. Tak więc istnieć istniał.


Serio? To argumentem na istnienie jakiejś osoby mają być święte artefakty w posiadaniu instytucji, która jako jedyna propaguje jej byt i świętość?
Podobnych całunów było mnóstwo (powstawały głównie w czasach rozkwitu KK, czyli średniowieczu). Na turyńskim nie ma nawet żadnych śladów krwi, odbite ciało jest nieproporcjonalne, jakby namalowane, a kościół nie kwapi się, aby oddać go do gruntownego przebadania jakimś niezależnym naukowcom - sam nawet oficjalnie nie potwierdza jego autentyczności.
Specyficzne odcienie jednej barwy na chuście z Manoppello, które dają wrażenie wizerunku postaci Chrystusa (ach, to niezwykłe, że wszędzie, czy to falsyfikat czy "cud", wygląda tak stereotypowo - jak hipis) zostały uzyskane najprawdopodobniej metodą wybielania. Oczywiście to teoria, ale jak empirycznie sprawdzić taką teorię, gdy kościół trzyma te "cuda" pod kluczem i nie da łapy położyć na kawałku 'świętej' tkaniny. KK protekcyjnie nie uznaje oczywiście autentyczności tych artefaktów, a jednak trzyma je u siebie, bo jest to niezwykły lep na naiwnych wierzących, którzy się tam schodzą, aby tylko ujrzeć kawałek materiału z odbiciem ludzkiej twarzy - no jak dla mnie to jest jakaś komedia osadzona w czasach ciemnego średniowiecza.
Nie było żadnych 'licznych' (ani rzetelnych, czyli inwazyjnych) badań naukowych.
Zresztą... Czy biblijny Jezus tego uczył? Aby opierać swą wiarę na świętych artefaktach, symbolach i bić pokłony do złotej ambony (lol)? No ciekawe...
Zgłoś
Avatar
fifif 2013-05-03, 12:20
Jezus jakiś na pewno był, a jak wmawiali mu od urodzenia, że jest zesłańcem boga, to wierzył ws to. Cudy niekoniecznie miały miejsce, lecz on i wiele osób w koło wierzyło, że matkę mu wydupczył bóg, bo tylko z nim można było się puszczać przed ślubem.
Zgłoś
Avatar
JebaćCyganów 2013-05-03, 12:33
miloscprzyjazn
przeciez calun turynski zostal przebadany przez niezaleznych naukowcow i z cala pewnoscia mozna stwierdzic ze jest prawdziwy. nawet czytalem wywiad z gosciem ktory go badal( zyd ateista swoja droga) i stwierdzil ze jest tam odbity jezus. dziekuje dobranoc.
Zgłoś
Avatar
brzezniak 2013-05-03, 12:55
JebaćCyganów napisał/a:

miloscprzyjazn
przeciez calun turynski zostal przebadany przez niezaleznych naukowcow i z cala pewnoscia mozna stwierdzic ze jest prawdziwy. nawet czytalem wywiad z gosciem ktory go badal( zyd ateista swoja droga) i stwierdzil ze jest tam odbity jezus. dziekuje dobranoc.



Bzdura. Przedstawione było dużo możliwości powstania "obrazu" w sposób naturalny tak samo jak wywołany przez ludzi. To, że nie mamy pewności jak było nie ma znaczenia (i nawet gdyby to było "niemożliwe" dalej nie oznacza to "więc buk"). Szczerze to bardziej "cudowny" jest meteoryt brudasów...
Zgłoś
Avatar
milosciprzyjazn 2013-05-03, 13:02
@JebaćCyganów

Trudno mi nawet na to odpowiedzieć... po prostu położyła mnie ta argumentacja. Cofam wszystko, bóg istnieje, naukowcy już to udowodnili! Dzięki.
Zgłoś
Avatar
Jo 2013-05-03, 13:20 10
Ja dodam coś od siebie, materiał tym razem własny.
Zgłoś
Avatar
artis1990 2013-05-03, 13:47 1
Ok, a nikt nie poruszył jeszcze akcji w jaki sposób Jezus przyszedł na Świat, a właściwie to jak został poczęty ? Tu jest dobra bajera zajechana. Seems legit w chuj! :p
Zgłoś
Avatar
`[ShermaN] 2013-05-03, 13:57 1
User: What are you?

Cleverbot: Human, what are you?

User: No, you aren't human.

Cleverbot: No i'm human.

User: What's your name?

Cleverbot: Cleverbot.

User: Lastname?

Cleverbot: Alli.

User: Cleverbot Alli?

Cleverbot: No, I'm a human.

User: You are a human with name Cleverbot and lastname Alili?

Cleverbot: You're delusional.

User: You are muslim.

Cleverbot: Yes.
Zgłoś
Avatar
JohnnyRocketfingers 2013-05-03, 13:59
Świadkowie Ateizmu już zaczęli nawracać złych katolików na dobrą drogę. Dewotki zajmijcie się swoim życiem.
Zgłoś
Avatar
filipto 2013-05-03, 14:09
User: What religion are you?
Cleverbot: Christian.
User: So for you God is real or not?
Cleverbot: I don't believe in god.
User: Why?
Cleverbot: Because I don't have any prove.

Ciekawe
Zgłoś
Avatar
jonasz1 2013-05-03, 14:47
boga nie ma
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie