18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 40 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
właśnie trafił do żołądka? Z racji zaistniałego ostatnio wydarzenia jakim jest uruchomienie na FB nowego wirusa do zbierania like podsyłam wam takie coś.
"Uczeni odtworzyli w naczyniu warunki zbliżone do tych, jakie panują w naszym żołądku, uwzględniając proces trawienia. Zanurzyli w roztworze kwasu solnego (który w żołądku aktywuje enzymy trawienne) połowę burgera z restauracji McDonald's i odczekali 3,5 godziny."Wiadomo film nie odzwierciedla w całości zaistniałego tam procesu trawienia.Ale pomaga go nieco ukazać.
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2014-08-10, 2:22 2
Myślicie że taki schabowy którego wpieprzacie na rodzinnym obiedzie u matki to zamienia się w piwo i cycki? Chcecie to rękę wsadźcie i tyle potrzymajcie to też czarny glut wyjdzie.
Zgłoś
Avatar
g................k 2014-08-10, 8:40
Lychee napisał/a:

LIONER, Jak jesz lizaka albo cukierka to rozpuszcza się on już w buzi od czego? Od ciepła wytworzonego przez tarcie językiem? Zawsze myślałam, że to przez amylazę ślinową głownie, która rozkłada węglowodany (cukry)... ale jestem tylko głupią kobietką, lepiej wróce do kuchni.



a jak włożysz lizak do gorącej wody to się nie rozpuści??
Zgłoś
Avatar
Inbetweeners26 2014-08-10, 9:50
reakcja wiekszosci:'' to straszne! ile tam musi byc szkodliwych zwiazkow/gowna w tym ?......o bic mac! mniam mniam. ''
Zgłoś
Avatar
dram09 2014-08-10, 12:17 1
Cheeseburger zamienił się w "kupę", też mi odkrycie roku.
Zgłoś
Avatar
sulibor 2014-08-10, 12:56
TheByQ, dokładnie. Ludzie nie mają wyobraźni .
Zgłoś
Avatar
a................m 2014-08-10, 12:59
LIONER napisał/a:

@Damundo

Walnij się ty w czoło,śliną zmiękczasz,nawilżasz pokarm mózgu



ciekawe jak wyglada pokarm dla mózgu
Zgłoś
Avatar
xavi85 2014-08-10, 13:29 2
ten filmik jest tak głupi jak ci uczeni angielscy
Zgłoś
Avatar
s................9 2014-08-10, 14:36 2
Nie mam pojęcia, co to miało udowodnić. To coś jak ten jełop, co przez miesiąc tylko siedział na dupie i zjadał codziennie w McShicie 5400 kalorii i potem bredził jaką to oni nie truciznę sprzedają, bo się roztył jak świnia i rozchorował.
Każde żarcie rozpuści się w kwasie solnym. Na każdym żarciu można utyć, jeśli się go za dużo żre.
To, że jedzenie z tych barów jest raczej niezdrowe, to już swoją drogą.
Zgłoś
Avatar
powoluku 2014-08-10, 16:53 1
Fake to czemu jak się przejadłem i za dużo wypiłem i po trzech godzinach porzygałem się to rzygałem na różowo?
Zgłoś
Avatar
MrR.I.P. 2014-08-10, 17:58 2
Czyli udowodnili, że Big Mac to jedzenie. Problem by był jakby się ten burger nie zaczął rozkładać.
Zgłoś
Avatar
NietoperzowyToperz 2014-08-10, 19:05 1
kuurwa toć to bzdury, czy jak zwymiotujecie 3 godz po posiłku to wymiotujecie tym czarnym czymś czy przerzutym i trawionym żarciem o kolorze wszystkim sadolom znanym...no tym sadolom co wbijają na harda. Poza tym ujebali się tego maka byle by udowodnić że żarcie jest złe. Zauważcie nawet że do kfc się tak nie przypierdalają. to chyba wiadomo kto komu teraz robi pod górkę. Mak i kfc napierdalają się jak pepsi z coca-colą.
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2014-08-10, 19:07
Żarcie z maka nie ma być zdrowe, ma być smaczne. Jak chcecie kurwa zdrową żywność to otwórzcie farme.
Zgłoś
Avatar
_Azazel 2014-08-10, 19:12 1
Pewnie się trawi, ale może się mylę
Zgłoś
Avatar
SSMAN_MEGADETH 2014-08-10, 19:53 1
Wygląda to jak kupa... Co chcieliście zobaczyć po "strawieniu" burgera? Widziałem kiedyś kawałek mięsa od rzeźnika zostawiony w kąpieli HCl na kilka godzin... Smród... i efekt wizualny podobny.
Zgłoś
Avatar
Insaner 2014-08-10, 19:56
No tak, w końcu połykamy cheesburgera w całości i leży on sobie spokojnie przez 3,5h nieruchomo w żołądku w stanie takim w jakim podano go nam na tacce.. Pomijając już to, że eksperyment nie dowodzi niczego, bo gdyby zwykłą zrobioną w domu kanapkę zawiesić w podobnym roztworze obok, to też zrobiłby się z niej czarny glut. Nie jestem obrońcą mcdonaldów, ale nigdy nie zdarzyło mi się tam niczym przytruć. Wolę kupić coś w tym fast foodzie, niż jakiegoś kebaba z drewnianej budki, w której mięso leżało od 2 tygodni w cieple. Przynajmniej mam pewność, że nic mi nie będzie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie