18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Im bardziej się im dokręca śrubę, tym bardziej im odbija szajba

I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie. A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal.


No to tera wam powiem, dlaczego głośne i dumne celebrowanie Powstania nam się opłaci. Nie – dlaczego powinniśmy je czcić, nie – dlaczego jest to słuszne i chwalebne, ale właśnie – dlaczego nam to się opłaci. Tak po inżyniersku.
Bo jakoś nam wyszło, że przez tysiąc lat zostaliśmy Polakami w Polsce, pośrodku Wielkiej Niziny Europejskiej. W samym przeciągu. Ni w ch*j, ni w dupę to nam wyszło, ale innej Polski nie mamy. Dokładnie między Wschodem i Zachodem tkwimy jak noga wciśnięta pomiędzy drzwi a framugę.

Niewygodnie nam z tym jak cholera, z obu stron ciśnie, sąsiadom też nie pasujemy, bo muchy lecą, i ani im wejść, ani wyjść, ani się położyć, ale trwamy tak, bo naprawdę nie mamy dokąd stąd się wynieść. Za dużo nas, żeby się rozproszyć w diasporach, jak kiedyś Żydzi, za bardzo się różnimy od innych, by się roztopić w tłumie i zniknąć.
Nie możemy być drugimi Czechami, bo nikt nas nigdy nie potraktował i nie będzie traktował jak Czechów. Na miękką opresję kulturową w stylu Habsburgów raczej nie możemy liczyć.

I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie. A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal. O tym, że zbudujemy taką samodzielną potęgę militarna, by być bezpiecznym zarówno od tych z lewa jak z tych z prawa, możemy zapomnieć. Śmiech na sali.

Wiemy też, że stworzenie twardego sojuszu z jednym, przeciwko drugiemu też nas w efekcie unicestwi.
W istocie więc nie mamy broni ani żadnych szans. Dlaczego więc wciąż tu jesteśmy? Co mogło powstrzymać Rusków w 1956 i 1980? Przecież nie nasze czołgi. Co mogło skłonić Stalina, żeby osobistymi poprawkami złagodził treść peerelowskiej konstytucji napisanej przez naszych nadgorliwych renegatów? Dlaczego pozwolili nam być najweselszym barakiem w obozie i nie dokręcili tak śruby, jak w okolicznych barakach?

Jaki występuje związek między zaciekłym zwalczaniem mitu Powstania przez Michnikoidów a ich stałym szukaniem obrony przed Polakami zagranicą? Jaki to jaskrawy kolor ostrzegawczy nosimy na plecach, że działa jak ostrzeżenie? Ależ oczywiście, że Powstanie Warszawskie. Naszą, k***a, popieprzoną niepoczytalność. Nasz mit totalnej nieobliczalności. Nasze, k***a, szaleństwo.

Patrząc na mapy sztabowe to gołym okiem widać, ze militarnie strategiczne cele można tu zdobyć najpóźniej w tydzień. To jest bułka z masłem.Tylko co potem? Co zrobić z tymi poj***nymi Polakami? Tu się nie da jak w Danii czy innej Francji rozwiesić obwieszczeń po placach z nowymi rozporządzeniami i wszyscy rozejdą się do chałup. Nawet jak się rozejdą, to będą knuć, wichrzyć, kombinować, coś majstrować po piwnicach, spotykać się po mieszkaniach i oczeretach. I terror ich nie powstrzyma. Wręcz przeciwnie. Im bardziej się im dokręca śrubę, tym bardziej im odbija szajba.

A w ostateczności, to są w stanie rozj***ć wszystko. Naprawdę wszystko i jeszcze więcej. Słyszeliście o Powstaniu Warszawskim? Oni tam, k***a nie mieli broni, a przez dwa miesiące doborowe jednostki bały się do nich zbliżyć na odległość strzału. Niemcy rozj***li im całe miasto w p*zdu, do fundamentów, a oni nie dali sobie luzu. Trzeba było z dużym nakładem sił i środków ich wszystkich pozabijać. Dasz wiarę? Dwa miesiące trzeba było ich bombardować, ostrzeliwać, rozjeżdżać czołgami, palić miotaczami płomieni, żeby opanować sytuację. Na samym zapleczu frontu! To nieobliczalne świry są, ci Polacy.

Jak tam w tej Polsce usiedzieć? Ani tam spokoju, ani wygody. Jak spać stale z pistoletem pod poduszką? Jak chodzić po ulicach? Jak się urządzić na dłuższą metę, gdy te pojeby to zniszczą, nie kombinując zanadto, czy to im się opłaca? Sami zginą, a nam spokojnie żyć tam nie dadzą. Przecież nie da się przez dziesięciolecia siedzieć w czołgu, jak w jakimś Afganistanie? Bo te pojeby będą ginąć setkami a nie odpuszczą.
Taką to informacją o nas dla świata, porozwieszaną na wszystkich naszych granicach jest Powstanie Warszawskie. To taka tabliczka na furtce z napisem: „Uwaga, możliwość występowania wk***ionych Polaków w znacznych ilościach”.

My w zasadzie nie musimy już nic robić. Powstańcy zapłacili już cenę tej polisy z nawiązką. Fakt, drogo wyszło jak cholera. Ale tylko tak droga polisa może działać.

Niestety, wszyscy o niej zapomną, gdy i my przestaniemy pamiętać. Z pewnością przestanie działać, gdy my zaczniemy Powstania się wstydzić. Wtedy już na pewno ta cała krew pójdzie na marne. Pewnie, że nie zrobili tego specjalnie. Nie chcieli przecież umierać. Nikt nie chce. Ale skoro tak już wyszło, to może nie marnujmy tego ich poświęcenia, ich walki, przez pozbawianie jej sensu?

Celebrując nadal głośno i z dumą Powstanie dajemy znać, że to nie było wszystko dawno i nieprawda. Że cos z tego nadal w nas żyje. Że rozumiemy, co zrobili i że nam też jeszcze całkiem rura nie zmiękła.


Autor tekstu: Piotr Bożejewicz

2021-07-31, 19:37
godność narodową rodacy zamienili na 500 zł z własnych podatków...

2021-07-31, 19:52
Halman napisał/a:

godność narodową rodacy zamienili na 500 zł z własnych podatków...



No.... Do jakiej nędzy przez 8 lat doprowadził Polaków ten j***ny rudy volksdojcz i spółka że polecieli na jakieś śmieszne pinćsetplus.

2021-07-31, 19:53
Halman napisał/a:

godność narodową rodacy zamienili na 500 zł z własnych podatków...



Narodowe co? Ty widzisz poziom nauczania? Materiał do ogarnięcia w rok przez średnio rozgarniętego gówniana rozciągnięty na kilka lat. Tak się robi z narodu debili, a po Niemcach i komunie to już i tak za wielu wartych ogłupiania nie zostało. Gdzie tu jest jakaś godność, która można zamienić na te 500zl warte teraz już mniej niż 400zl w okresie przed wprowadzeniem tego ochłapu?

2021-07-31, 20:00
Pan_Cernik napisał/a:

No.... Do jakiej nędzy przez 8 lat doprowadził Polaków ten j***ny rudy volksdojcz i spółka że polecieli na jakieś śmieszne pinćsetplus.



No i to chodziło po okrągłym stole, ludzie teraz widzą tylko rudego ch*ja i małego bezzębnego kurdupla co ma kotecka. Dziel i rządź jak to dawno temu powiedział ktoś ogarnięty. A trzeba by pogonić całe to okrągłostołowe towarzystwo i ich następców w p*zdu i wybierać ludzi nie skompromitowanych a nie robić od niemal 30 lat to samo i oczekiwać poprawy i zmiany na lepsze.

2021-07-31, 20:02
Halman napisał/a:

godność narodową rodacy zamienili na 500 zł z własnych podatków...



żebyś ty miał choćby minimalne pojęcie o godności....

2021-07-31, 20:07
pitteroo napisał/a:

...A trzeba by pogonić całe to okrągłostołowe towarzystwo i ich następców w p*zdu i wybierać ludzi nie skompromitowanych a nie robić od niemal 30 lat to samo i oczekiwać poprawy i zmiany na lepsze.



Najśmieszniejsze jest to że obecnie najwięcej gówna koło siebie robią ci, którzy nie mają nic wspólnego z Okrągłym Stołem. Więc ci, którzy nie są jeszcze skompromitowani po prostu potrzebują trochę więcej czasu...

2021-07-31, 20:09
przyjdzie jeden z drugim i beda pie**olić o tym jakie peło było złe jaki pis jest zły a jacy Ci są zj***ni a jacy tamci są przyj***ni. Wezcie sie k***a w garsc jebańcy i zacznijcie szukać plusów a nie tylko narzekac, japie**ole bo sie rzygać chce co robi inżynieria społeczna ze zjebami którzy NONSTOP k***A NARZEKAJĄ.

2021-07-31, 20:12
Nie za leżnie od kraju i pochodzenia normalnych ludzi jak i debili nie brakuje choć fakt ustrój i religie i pewne zachowanie definiuje sytuacje w mniejszym lub większym stopniu w danym kraju jak np

- w brazyli gdzie wychodzisz po chleb i może ktoś zaraz do ciebie strzelić bo będzie chciał twoją torebkę lub telefon
- w w USA gdzie sklepów z bronią jest więcej niż u nas marketów z żywnością i ciągle ktoś do kogoś strzela i ta nie kończąca sie rasistowska Czarna opresja. gdzie potomkowie czarnych kryminalistów "Niggerow" roszczą sobie jakieś prawa a TFUUUU, czy też tworzy problemy tam gdzie ich nie ma, a następnie je rozwiązuje siłą wojny nakłaniając inne sojusznicze kraje aby dołączyli do tej wojny żeby potem nie było że to tylko wojny USA
- w Chinach gdzie ludzie robią za ćwierć grosza i każdy każdym gardzi bo jak w Polsce trafi się 50 osób chętnych na twoje stanowisko tak w chinach trafi sie ich z 10 tysięcy jak nie więcej.
- w indiach że jest taki syf że chyba połowę globy nie generuje takiego gówna pod sobą, a ilość osób jest porównywalna do ilości chińczyków, a mimo to Europie wmawia sie rygor dbania o czystość środowiska.

i wiele innych poj***nych sytuacji w innych krajach.

Ja swoją ostoje znalazłem w komputerze.
Oglądam na Internecie to co chce i kiedy chce m.in Sadola dzięki czemu mam obraz sytuacji taką jaką jest a nie te zakłamane media w TV co pokazują wmawiają ci to co chcą abyś wiedziała a niewygodne fakty przemilczą albo zrzucą na kogoś kto nie ma z tym nic wspólnego.
Podobnie jest z muzyką ESKA i inne radia w koło te same gnioty jak by czas zatrzymał sie 40 lat temu muzykę szukam sam ale nawet w Internecie coraz trudniej jest znaleść coś ciekawego bo cały ten syf z TV próbując coraz bardziej wdrożyć do Internetu.
Sytuacja taka sama z filmami. jak wyżej.

TAk że jedynym obecynm głównym źródłem przypływu informacji jest internet ale też trzeba z niego umiejętnie korzystać aby sobie z głowy nie zrobić gówna/papki. jak ci fani Facebooka instagrama tiktoka i innych masowych social mediów którzy udają kogoś kim nie są aby przypodobać sie innych mówią to co chcesz abyś usłyszał bo boją sie krytyki bycia innym w tłumie pokazują że sie ma odmienny gust inne poglądy.

Kiedyś ładnie podsumował to CASH polski blogger podróżnich jak sie ma ta zakłamana strefa influencerów

2021-07-31, 20:13
Pan_Cernik napisał/a:

Najśmieszniejsze jest to że obecnie najwięcej gówna koło siebie robią ci, którzy nie mają nic wspólnego z Okrągłym Stołem. Więc ci, którzy nie są jeszcze skompromitowani po prostu potrzebują trochę więcej czasu...



Kogo masz na myśli? Bo obecnie wszyscy co mają coś do powiedzenia to albo osobiście chlali w Magdalence albo są pociotkami tych co tam chlali, lub też są z namaszczenia jak ten krzywousty ch*j.

2021-07-31, 20:23
pitteroo napisał/a:

Kogo masz na myśli? Bo obecnie wszyscy co mają coś do powiedzenia to albo osobiście chlali w Magdalence albo są pociotkami tych co tam chlali, lub też są z namaszczenia jak ten krzywousty ch*j.



No tak, tu się zgodzę.
Tylko ja bardziej miałem na myśli tych, którzy rozpoczynają zabawę w politykę, i którzy za jakieś "naście" lat będą stanowić trzon polskiej sceny politycznej.
O ile "stara gwardia" jest, jak to nazwałeś, "skompromitowana" poprzez różne związki z władzami PRLowskimi, o tyle "nowa gwardia" takich zaszłości nie ma. Oni sami nie myślą co robią i mówią i co chwile w jakieś gówno wchodzą.

2021-07-31, 20:38
To moje pierwsze sadolowe wypociny więc wybaczcie tupet.
Jeśli chodzi o nas poj***ny ale cudny naród to mój brat mówi tak:
Rozstrzelać cały rząd. Zrobić wybory,wybrać nowy i też rozstrzelać. Po trzech takich zabiegach każdy kandydat głęboko się zastanowić czy chce kandydować.
Trochę ma racji tylko ja zacząłem się zastanawiać czy po tych zabiegach będziemy mieli kogo wybierać.
Halman ... kandydujesz to 4 tury? ;-)

2021-07-31, 20:42
juve1974 napisał/a:


Halman ... kandydujesz to 4 tury?


mam ważniejsze rzeczy na głowie niż modelownie nastrojów społecznych

2021-07-31, 20:49
Pan_Cernik napisał/a:

No.... Do jakiej nędzy przez 8 lat doprowadził Polaków ten j***ny rudy volksdojcz i spółka że polecieli na jakieś śmieszne pinćsetplus.



Co ty pie**olisz, za PO jedynie niedorozwoje umysłowe nie potrafiły sobie życia ułożyć, PIS pod rękę z pedofilia w sutannach wyczuły zagrożenie na uciekający świat i nawpuerdzielaly do głowy różnym frutratrom i klęcznikom o tym że Polska zagrożona. Za PO większość osób która chciała coś w życiu robić miała do tego okazję. Całe szczęście że PIS się kończy, ostatnie pokolenie pasożytów rodem z PRL za chwilę zdechnie z glodu przez inflację, w tedy zasięgowo stoczą się do ,8-10% jak nie mniej.

2021-07-31, 20:51
No tak k***a. Zamiast przywrócić normalność to będziemy straszyć powstaniem z weidłami, bo broni palnej niet.