18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Przeglądając popularny portal rządolubny o**t.pl, trafiłem na ciekawy, mało wyświechtany, acz zabawny komentarz, który (chcąc się znacznie baaardziej rozpisać), mógłbym po prostu poprzeć wycinkami z życia. W ogólności, jeśli gość ma na imię Mariusz, to po prostu mówi jak jest.

Rzecz odnośnie protestu studentów w sprawie ignorowania ich postulatów przez minister edukacji (jak dla mnie sprawa istotna, ale komentarz po prostu celny). Oto on:

"Trzon każdej solidnej gospodarki świata tworzy równowaga pomiędzy klasą robotniczą, a klasą inteligencką (patrz Niemcy USA, Japonia Korea Płd.). Z tym, że klasa inteligencka, to nie rzesze socjologów, politologów, magistrów administracji i zarządzania czy europeistów (czymkolwiek ten twór miałby być). Klasa inteligencka to rożnego pokroju inżynierowie automatyki, budownictwa, to lekarze, naukowcy, matematycy itp. W Polsce doszło do zakłócenia tego porządku; każdy chce nad kimś stać, każdy chce być kimś. Rzesze fejsbukowych studentów wmawiają sobie, że są lepsi od murarzy, kierowców, rolników czy mechaników. Niestety wartość ich fejsbukowych dyplomów po fejsbukowych pseudo uczelniach znajduje odzwierciedlenie w cenie makulatury na skupie. Najpierw dali sobie wmówić że ich przyszłość to świetna posada w klimatyzowanym biurze, polegająca na dawaniu "lajków" na fejsbuku, a teraz zakładają jakieś organizacje, podczepiające się pod jakaś wyimaginowana ideologie związana z ich oczekiwaniami. Jaśnie nam panujący doprowadzili, że mamy setki tysięcy imbecyli z papierkami magisterskimi. Ludzie uczący się kilku jeżyków, a nie potrafiących sklecić poprawnego zdania w zadnym z nich. Dziś papierek po zawodówce jest wart kilka razy tyle, co kwit z Wyższej Szkoły Lajkowania".

I ode mnie: Śmierć rudemu.
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-03-28, 14:17 1
ale mi komentaż, gość pierdoli a pisać nie umie nawet ja skończyłem np socjologie a zaocznie ciezko pracowalem nad ukonczeniem europeistyki, mam zalatwila mi posade w biurze i jetem szczesliwy i niech podskoczy mi ten murarz co kładzie kafelki przy mrozie -50 za 2 tysiące
Zgłoś
Avatar
FrasQs 2013-03-28, 14:18 10
@up Po socjologi a napisać "komentaż" nie potrafi
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-03-28, 14:44 35
straatveger napisał/a:

komentaż



FrasQs napisał/a:

socjologi




Chciałbym zgłosić gwałt zbiorowy na języku polskim.
Zgłoś
Avatar
Le_Kloszard 2013-03-28, 14:47 4
Kurwa nie widzicie, że to troll?
Zgłoś
Avatar
malvo 2013-03-28, 15:06
I tak nie umiał napisać socjologii, bo jest takim debilem
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-03-28, 15:11
o już polaczki ból dupy bo zarabiam 5 razy tyle :/ oczy wyupcie mi, bo w pracys siedzę na sadisticu zamiast obsługiwać petentów
Zgłoś
Avatar
glinglqnglowy glunglak 2013-03-28, 15:49
Głupiś, aż się wierzby z żalem uginają, ziomek
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-03-28, 16:23 16
straatveger napisał/a:

ale mi komentaż, gość pierdoli a pisać nie umie nawet ja skończyłem np socjologie a zaocznie ciezko pracowalem nad ukonczeniem europeistyki, mam zalatwila mi posade w biurze i jetem szczesliwy i niech podskoczy mi ten murarz co kładzie kafelki przy mrozie -50 za 2 tysiące



Tylko że on w przeciwieństwie do ciebie nie jest jebanym urzędnikiem, które bogactwo pochodzi z podatków(grabieży głównie) nałożonych na bogactwo innych, tylko z realnej roboty która przyniosła realną wartość dla każdego innego człowieka za która inni ludzie byli skłonni mu zapłacić.
Kiedy przyjdzie co do czego to ty zostaniesz pierwszy rozszarpany przez ludność tego kraj za grabież, niż człowiek który im domu budował.
Zgłoś
Avatar
donald207 2013-03-28, 21:57
Nie żebym bronił kogokolwiek, ale to bardziej wygląda jak słowa kogoś z kompleksami. zwłaszcza ten do znudzenia powtarzający sie motyw facebooka w wypowiedzi.

Nie tłumaczcie się, nikt nie idzie do zawodówki bo taka jego decyzja. Po prostu nie ogarnął już w podstawówce i gimnazjum ; ) albo wyleciał ze średniej. Jakby kto si enei kłócił niech tylko spojrzy jaka młodzież chodzi do szkół zawodowych.

A na studiach - nawet takich 'fikcyjnych' kierunkach jak wymieniłeś, obracasz się jednak wśród innych ludzi. Nawet jak opierdalasz się maksymalnie i tak cały czas masz przed sobą wykładowców, ambitniejszych znajomych. To wpływa na obycie. Dla mnie warto tam iść i tak.
Zgłoś
Avatar
alterego 2013-03-28, 21:59
Trzon każdej solidnej gospodarki świata tworzy równowaga pomiędzy klasą robotniczą
: naprawdę kurwa...... też wyrwałem sobie zdanie z kontekstu....
Booommmmbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaa !!!
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-03-28, 22:00
Ork.Fajny,
Ork.Fajny napisał/a:

Tylko że on w przeciwieństwie do ciebie nie jest j***nym urzędnikiem, które bogactwo pochodzi z podatków(grabieży głównie) nałożonych na bogactwo innych, tylko z realnej roboty która przyniosła realną wartość dla każdego innego człowieka za która inni ludzie byli skłonni mu zapłacić.


Liczy się wynik końcowy. To po pierwsze.

Ork.Fajny napisał/a:

Kiedy przyjdzie co do czego to ty zostaniesz pierwszy rozszarpany przez ludność tego kraj za grabież, niż człowiek który im domu budował.


Po drugie, gdy "przyjdzie co do czego" i "ludność tego kraju zacznie rozszarpywać za grabież" to w ciągu następnych kilku godzinek piekło zamarznie, politycy przestaną oszukiwać, a Marsjanie urządzą zbiorowy gwałt na psie mojego sąsiada

Chociaż chętnie bym się do rozszarpywania przyłączył to szczerze wątpię, że ludzie się "konkretnie" wkurwią i zbuntują tak by siłą, Tuska (czy kogoś kto jego miejsce w przyszłości zajmie) zdjąć ze stołka- tak dosłownie jak w przenośni.
Zgłoś
Avatar
kosa2221 2013-03-28, 22:22
straatveger napisał/a:

o już polaczki ból dupy bo zarabiam 5 razy tyle :/ oczy wyupcie mi, bo w pracys siedzę na sadisticu zamiast obsługiwać petentów



I właśnie dlatego trzeba wypie*dolic większość urzędasów w tym kraju, żeby za pieniądze podatników przestali się opier*alac w robocie i zaczeli uczciwie pracować
Zgłoś
Avatar
sidian 2013-03-28, 22:30 1
donald207 napisał/a:

Nie tłumaczcie się, nikt nie idzie do zawodówki bo taka jego decyzja. Po prostu nie ogarnął już w podstawówce i gimnazjum ; ) albo wyleciał ze średniej. Jakby kto si enei kłócił niech tylko spojrzy jaka młodzież chodzi do szkół zawodowych.



I to jest właśnie problem tego kraju. Sam poszedłem na studia, pracuję w biurze, ale kuźwa, jak dzisiaj o tym pomyślę, to praca fizyczna ma w sobie jakieś piękno i prostotę, której brakuje w takiej "skomplikowanej pracy". Robisz coś, co jest komuś potrzebne i prosta sprawa. Robisz mu krzesło, siedzi na nim, przydaje mu się. Praca fizyczna jest w Polsce kurewsko niedoceniana i jest to wielki problem. Hańbi tylko brak pracy i brak poglądów.

donald207 napisał/a:

A na studiach - nawet takich 'fikcyjnych' kierunkach jak wymieniłeś, obracasz się jednak wśród innych ludzi. Nawet jak opierdalasz się maksymalnie i tak cały czas masz przed sobą wykładowców, ambitniejszych znajomych. To wpływa na obycie. Dla mnie warto tam iść i tak.



Pracując też się w takim towarzystwie możesz obracać, a jeszcze jesteś produktywny. Ja pracowałem od pierwszego roku studiów i dużo więcej dała mi praca niż uczelnia. Znajomości, obycia i ambicji. Nawet zjebane kursy zarządzania swoim czasem i szczeliną odbytu dały mi więcej niż uczelnia. Sorry, ale niestety tak to wygląda.
Zgłoś
Avatar
merh 2013-03-28, 22:31
co masz namyśli kosa? Ja to widze w inny sposób. Mamy to co mamy,bo musi minac jeszcze dobre sto lat,zanim choc troche odwykniemy od PRLu,ktorym cały czas zyje pokolenie tych,ktorzy siedzą na stołkach w urzedach. Żal mi sie robi,gdy kumpel z niemiec mowi mi,ze rejestruje działalnosc w jeden dzień z usmiechem na twarzy. Na tym polu jesteśmy daleko w dupie,ale to moze dlatego,ze nikt nie stoi z batem nad urzedasem,a raczej armią urzedasów,ktorzy są "ponad" twoje problemy.Ty masz wypełnic druk Xy i przyniesc. Tutaj nie podpisał pan tego i tego.Z tym do pokoju tego i tego,tam czeka kolejny darmozjad.Z tamtego pokoju do kasy po znaczek za 20zł,pozniej do kolejnego pokoju.Pan poczeka,nie widzi ,że śniadanie?!... o ,już 13. Czas sprzątać biurko,napić sie kawy i do domu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie