18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 44 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-27, 23:13
cyrk
k................a • 2014-07-22, 12:14
Jakie to smutne

Cytat:

Za kwotę 80 mln zł państwo miało w latach 2014-2020 pomagać Romom poprzez m.in. remonty mieszkań, zajęcia wyrównawcze dla dzieci i wsparcie imprez artystycznych. Specjalny program opracowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Program miał być kontynuacją podobnego, obowiązującego w latach 2004-2013. Resort administracji szczegóły nowej propozycji przedstawił w ubiegłym roku, jednak sprawę zablokowało Ministerstwo Finansów. - Uznało, że od czasu przyjęcia poprzedniej edycji programu zmieniły się przepisy i nie ma już podstaw, by wydać na niektóre działania pieniądze - mówi wiceminister administracji Stanisław Huskowski.

Podstawę prawną zmienili posłowie. Nowelizacja ustawy o mniejszościach narodowych weszła już w życie, jednak resort finansów unika deklaracji, czy program poprze - informuje "Rzeczpospolita".

Część środowiska romskiego krytykuje program. - Romowie powinni być traktowani jak inni obywatele i nie otrzymywać pomocy w formie programu, ale zwykłych działań dla osób zagrożonych wykluczeniem - mówi prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski

Zgłoś
Avatar
bloodwar 2014-07-22, 12:41 25
Romom można pomóc tylko na dwa sposoby: jeden to 9 mm a drugi 5,56
Zgłoś
Avatar
karinata 2014-07-22, 12:41 22
Przecież oni jako społeczność sami się wykluczają...
Zgłoś
Avatar
qhash 2014-07-22, 12:44 14
jebane ścierwo
Zgłoś
Avatar
s................9 2014-07-22, 13:03 1
"osoby zagrożone wykluczeniem"- tzn cały cywilizowany świat kombinuje, jak by tu ich w białych rękawiczkach przerobić na mączkę kostną.
Zgłoś
Avatar
IOI 2014-07-22, 13:13 45
skoro chca byc traktowani jak inni obywatele to niech zapierdalaja do pracy, a nie oczekuja ze dostana nowe mieszkanie i zasilek za to ze sa jebanymi cyganami.
chuj im w dupe.
Zgłoś
Avatar
1................0 2014-07-22, 13:15 2
A ja żeby wyremontować mieszkanie muszę kurwa brać kredyt na 5 lat. Też czuję się wykluczony.
Zgłoś
Avatar
dmnunited 2014-07-22, 14:35
Jebać nierobów, co chcieliby się tylko ruchać w swoich klikach i dostawać za to pieniądze - spierdalać do "postępowych", pro-imigracyjnych ciotowatych państw typu UK, czy Francja.
Zgłoś
Avatar
bleblebator1 2014-07-22, 14:45 6
bloodwar napisał/a:

Romom można pomóc tylko na dwa sposoby: jeden to 9 mm a drugi 5,56


Mylisz się
Wręcz im nakaz pracy, zaraz spierdolą
Zgłoś
Avatar
janniezbedny23 2014-07-22, 15:05
bleblebator1 napisał/a:


Mylisz się
Wręcz im nakaz pracy, zaraz spierdolą



no właśnie, jeszcze w życiu nie widziałem brudaska jak zamiata ulice odśnieża czy kosi trawę. łaj?
Zgłoś
Avatar
ProfessorHix 2014-07-22, 18:19 9
Żeby być traktowanymi jak normalni obywatele to się najpierw sami powinni do reguł życia dostosować.
Oni jednak wolą lamentowac na zamach na ich tożsamość kulturową, kraść, odmawiać posłania dziecka do szkoły i żenić się z siedmiolatkami. Śmietniki robią z miejsc w których mieszkają, procedery z naćpanymi niemowlętami jako rekwizytami do żebrania, smród i brak poszanowania dla cudzej własności. Poznałem paru Cyganów i jakoś ani jeden nie wykraczał poza utarty w mojej głowie stereotyp.

Mogliby sobie żyć z tymi dziwnymi obyczajami, miałbym to w "głębokim poważaniu", gdyby tylko działo się to w ich własnym kraju.
Aaaa, no tak, nie mają...
Zgłoś
Avatar
OjciecTadeusz 2014-07-22, 21:19 3
Za 80 baniek to można by tyle napalmu naprodukować że na każdego gruzojada by starczyło
Zgłoś
Avatar
nsn 2014-07-22, 22:52
Kurwa czaicie to? Rom o imieniu Roman ? Jebłem
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-07-23, 10:50 3
Romowie to są tacy korwiniści, pracować nie chcą i wszystko zwalają na rządzących.
Zgłoś
Avatar
jakuzapk 2014-07-24, 1:22
mam takie marzenie
ukrywane od lat
od dzieciństwa
gdy jakis brudas tracil mnie i upadl mi wafelek
zeby w moim kraju nigdy nie bylo brudasow.
a teraz licze ze ktos dopasuje kaliber do rozmiarow glow tego syfu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie