18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:36
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:01
Avatar
e................y 2014-07-07, 12:40 1
Pewnie wywalą to do polityki i religii. Piwo w ciemno, obejrzę później.
Zgłoś
Avatar
szopenfeldziarz 2014-07-07, 12:57
Chuj wi co to za koleś. Ja też mogę wystąpić w jutubowym telewizorze, jako Zofia Nieczekała, wybitna specjalistka od astronomii. Tego ziomeczka nie da się znaleźć po guglu, redaktorzyna nawet nie powie kto to (no kurwa, Juzew Kamycki, nie wiesz?).
Zgłoś
Avatar
longlong7 2014-07-07, 13:07 1
czy nam grozi?
ha ha ha jesteście zabawni
w finansowej niewoli jesteśmy już 25 lat
Zgłoś
Avatar
nowynick 2014-07-07, 13:55
po skrócie: żeby spłacić dług publiczny trzeba dodrukować pierdylion złotówek, który to dodruk spowoduje, że nasz dług zamiast zmaleć osiągnie astronomiczną kwotę pierdyliarda... czyż to nie oczywiste?
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-07-07, 15:54
@UP
W gruncie rzeczy to nie jest takie oczywiste.

Nie jestem pewien do końca jak to przebiega w Polsce, ale o ile podobnie jak w stanach to wygląda to mniej więcej tak-
>deficyt budżetowy
>emisja obligacji
>skupowanie ich w przez banki, korporacje, osoby prywatne
>skupowanie ich przez bank centralny w ramach operacji na otwartym rynku(z pieniędzy z powietrza)
>zwiększanie aktywów banków poprzez lokowanie zobowiązań banku centralnego w tychże
>inflacyjne zwiększanie podaży pieniądza
>PROFIT

Jeśli emisja obligacji wiąże się w cięciem wydatków budżetowych to jeszcze pół biedy, ale obecnie to wygląda mniej więcej, że na każdą obligacje są od kopa drukowane pieniądze.

W zasadzie inflacja to największy podatek w tych czasach, ale mało ludzi zdaje sobie sprawę w ogóle dlaczego dzieje się tak, że zamiast pracować mniej lub za więcej, jedyne co rośnie to ceny, a płace są zawyżane ustawowo.
Zgłoś
Avatar
vonreinert 2014-07-07, 17:15
Ale ludzie mają łby wyprane. Od najmłodszych lat wpaja się reakcje na autorytety. Nie ważne czy człowiek mówi mądrze czy nie - nie znasz go z telewizora to jest nikim! Jeśli to cię zadowoli, pan Józef wystąpił w Tańcu z Gwiazdami, dlatego tak dobrze zna się na finansach i bankowości.
Zgłoś
Avatar
K................n 2014-07-07, 20:25
No tak Jak ktoś nie wierzy dziadowi przypominającego bezdomnego, to na pewno ma łeb wyprany. Mówi mądrze? Kim jesteś, żeby to "potwierdzić"? Masz doktorat w dziedzinie ekonomii? Magistra choćby?

PS: Nie oglądałem filmiku, nie interesuje mnie co ma do powiedzenia pan Kaziu spod budki z piwem. Zdecydowanie wolę jeśli coś opowie np Pan Robert Gwiazdowski. Ekonomista o liberalnych poglądach, ale mówi z sensem w przeciwieństwie do krUla i innych przyjebów z podziemnej, republiki i innego gówna! Tego człowieka naprawdę mogę słuchać i traktować jego słowo jako ważne.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-07-07, 21:28
KorwynMykke napisał/a:

Kim jesteś, żeby to "potwierdzić"? Masz doktorat w dziedzinie ekonomii? Magistra choćby?


W ciągu 25lat wypluliśmy z siebie setki magistrów i doktorów ekonomii... Dlaczego mając tylu ludzi w których pokładasz nadzieje bo wierzysz w ich "tytuł, nada jesteśmy w ciemnej dupie...? Twoja logika rozbija się sama o siebie...
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-07-07, 22:50
KorwynMykke napisał/a:

o tak Jak ktoś nie wierzy dziadowi przypominającego bezdomnego, to na pewno ma łeb wyprany. Mówi mądrze? Kim jesteś, żeby to "potwierdzić"? Masz doktorat w dziedzinie ekonomii? Magistra choćby?



KorwynMykke napisał/a:

PS: Nie oglądałem filmiku, nie interesuje mnie co ma do powiedzenia pan Kaziu spod budki z piwem.



Przy całym szacunku dla prof. Gwiazdowskiego, ale gdy miał wąsa to wyglądał trochę jak pedofil. To znaczy, że wówczas to co mówił było mniej wartościowe niż po zgoleniu?

Jak zwykle się czepiasz i szukasz problemu. Dziwne, że jeszcze warna nie dostałeś za ten ciągły spam.
Zgłoś
Avatar
zomos 2014-07-14, 20:07
KorwynMykke,

Ale pierdolec... Przecież sam pierdolisz że dyplom gówno znaczy... Fachowiec od jebania owiec...
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-07-14, 22:29
Gówno znaczy a nawet na taki was nie stać kuce...
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-07-14, 22:55
@UP
Ty, megiste, nie sraj się tak
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-07-14, 23:02
Spoko, jeszcze te dwa latka i też skończysz studia (o ile zacząłeś rzecz jasna).
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-07-14, 23:23
No może i skończę, ale co z tego? Jak zwykle bardzo dużo wniosłeś swoimi postami mędrcze syjonu.
Zgłoś