18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 4 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
razoreus 2013-05-31, 2:54 13
Wasz dom krąży wokół jądra ziemi, ziemia krąży wokół słońca, słońce krąży wokół galaktyki (czy też środka jej masy), zaś galaktyki oddalają się od miejsca wielkiego wybuchu. Wszystko jest zależne od tego jaki układ odniesienia przyjmiemy.

Także ameryki nie odkryli, acz fajnie uświadamia jak ważny jest punkt odiesienia
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-05-31, 3:14 42
Po muzyce spodziewałem się, że zaraz przeczytam najważniejsze zdanie jakie kiedykolwiek napisano, a tu się okazuje, że ktoś po prostu bardzo przeżył swoje przejście z podstawówki do gimnazjum i zamianę fizyki i astronomii dla dzieci na fizykę i astronomię dla starszych dzieci.
Zgłoś
Avatar
lyrinx 2013-05-31, 4:32 1
wszystko sie zgadza..tylko proporcje zostaly "troszke" zachwiane...Slonce potrzebuje 220mln lat na okrazenie galaktyki, a Ziemia 365 dni na obrot wokol slonca.

Nigdy tez nie slyszalem zeby Slonce bylo centrum galaktyki, no chyba ze 26 tysiecy lat swietlnych od centrum galaktyki mozna pominac..
Zgłoś
Avatar
Un_Nem 2013-05-31, 4:44 200
no ok kazdy ma prawo do swoich teorii ale teraz:
1: slonce jest duzo wieksze od ziemii i ma spora grawitacje. (Nem 1:0 filmik)
2: wokol slonca krazy tez jowisz ktory "rusza" sloncem - jak? normalnie kurwa - jak wezmiecie kamien 20kg do rak i zaczniecie sie obracac bedziecie to robic swobodnie? czy moze bedziecie mieli maly problem i tym samym sami bedziecie sie lekko odchylac? no wlasnie. tak samo robi slonce i jowisz czyli slonce tez nie leci idealnie po prostej linii.
(Nem 2:0 filmik)
3: w srodku naszej galaktyki jest supermasywna czarna dziura [bardzo ciezka z bardzo wielkim polem grawitacyjnym dlatego lecimy dookola] ktora jako tako napedza to wszystko i ledwie ale trzymie galaktyke w kupie [nawet slonce zawraca co X lat jakis kamyk ktory przelecial obok niego a jest daleko poza neptunem.
(Nem 3:0 filmik)
4: nic w naszej galaktyce nie leci poziomo wokol srodka - wszystko tez leci zygzakiem takim o: ~~~~~~ i dookola wiec ta jego idealna spirala idzie sie jebac.
(Nem 4:0 filmik)
5: woda ktora robi "tornado" jak splywa do rury tez sie kreci dlaczego? bo jest cos takiego jak pole magnetyczne ziemi. ktore oczywiscie... dziala na calej - ziemi.
(Nem 5:0 filmik)
6: moje wlosy na jajach sa chaotycznie ulozone powyginane itd itp dlaczego? bo to sa moje skurwiale jaja i ten filmik jest hujowy.
(Nem 9000:0 filmik)
Zgłoś
Avatar
Irenvelle 2013-05-31, 6:06 11
Poziom bzdur na centrymetr kwadratowy mojego ekranu rozjebal mi mozg
Zgłoś
Avatar
kurabezkosci 2013-05-31, 6:36
zajebista muza
Zgłoś
Avatar
M................s 2013-05-31, 7:20 2
Ciekawe czy jak zeskocze z 20 pietra to tez zaczne sie krecic... hmm... ide
Zgłoś
Avatar
tepad.no 2013-05-31, 8:43
Pobiłem rekord prędkości, ostatnio jechałem samochodem 220km/s... ehm.... oczywiście względem centrum galaktyki. Wczoraj biegłem 30km/s... względem Słońca. No i jako galaktyka lecimy też z jakąś tam prędkością, tylko względem czego?
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-05-31, 8:44 5
Super pseudonaukowy bełkot. Rozwaliła mnie ta "niewidzialna energia".
Zgłoś
Avatar
Un_Nem 2013-05-31, 9:56
@Smutas jest cos takiego jak Ciemna energia ale to nie to o czym on mowi.
@tepad.no galaktyki oddalaja sie od miejsca w ktorym mial byc wielki wybuch. nie tyle co sobie leca to jeszcze przyspieszaja non-stop. poczytaj troche to moze jakos obliczysz z jaka predkoscia dzisiaj twoj mocz zlatywal do kibla
Zgłoś
Avatar
Toddler 2013-05-31, 10:06 1
spirala na czubku głowy! oO
Zgłoś
Avatar
longlong7 2013-05-31, 10:32
oczywiście że krąży wokół słońca, ale ruchem spiralnym
Zgłoś
Avatar
E................k 2013-05-31, 10:50
Może jest to racja może nie .
Zgłoś
Avatar
Moby_Dick 2013-05-31, 10:52 5
Filmik ściemnia, a ziemia jest Płaska!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie