18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:07
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 2024-09-20, 16:24
Avatar
teken 2013-08-17, 15:45 68
Głupie jednostki eliminują się same.
Zgłoś
Avatar
Yggdrasil 2013-08-17, 15:49 10
I tak nic nie przebije typa co zbierał pociski moździerzowe, a w domu traktował je kątówką i palnikiem. Nawet o tym kiedyś w wiadomościach mówili.
Zgłoś
Avatar
R................L 2013-08-17, 15:55 5
5 lat temu w mojej mieścinie

Zarzut spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy grozi mieszkańcowi Witnicy i pracownicy skupu złomu z tej miejscowości. Mężczyzna przywiózł do skupu 20 pocisków artyleryjskich. Jak się okazało znalazł arsenał w lesie i postanowił go spieniężyć. Zapalniki od pocisków… odrąbywał siekierą. Mężczyzna korzystał również z Piły.
Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 44-letni mieszkaniec Witnicy. W czwartek mężczyzna przywiózł i sprzedał w znajdującym się w tej miejscowości skupie złomu pięć pocisków artyleryjskich. Groźne niewybuchy na terenie skupu ujawnili policjanci z Witnicy. Amunicja moździerzowa kalibru 105 mm leżała rzucona na dnie kontenera ze starym żelastwem.

Kiedy policjanci zabezpieczali znalezisko pod bramę skupu podjechał vw golf. Okazało się, że mężczyzna, który przywiózł ujawnione pociski przyjechał do skupu ponownie. Tym razem w bagażniku golfa policja odnalazła 12 pocisków kaliber 76 mm i kilkanaście zapalników. Śmiercionośny złom przewożony był w sportowych torbach niczym gruszki z działki. Właścicielem golfa okazał się Stanisław K. – mieszkaniec Witnicy. Mężczyzna bez zażenowania opowiedział policjantom o tym jak wykopał niewybuchy w okolicach Sulęcina. Jak sam stwierdził, jego zdaniem granaty moździerzowe nie są już niebezpieczne, bo odrąbał od nich zapalniki! Mówiąc to wskazał na leżącą w bagażniku siekierę i piłę.

Na miejsce wezwano saperów. Teren skupu złomu został zabezpieczony. Obok znajduje się kilka innych firm, w których pracowali ludzie. Jak stwierdzili wojskowi, wybuch tylko jednego pocisku spowodowałby zagrożenie w promieniu 400 metrów. Policjanci i saperzy pojechali również do wskazanego przez Stanisława K. lasu. Tam odnaleziono kolejne 20 pocisków wykopanych z ziemi i przygotowanych do zabrania.

Zarówno Stanisławowi K. jak i pracownicy skupu, która przyjęła niewybuchy policja postawiła już zarzuty. Ponieważ groźba eksplozji była realna, oboje odpowiedzą za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w wielkich rozmiarach. Za czyn ten podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

policja.pl/palm/pol/1/24412/quotSaperquot_odcinal_zapalniki_siekiera_i_pila.html
Zgłoś
Avatar
djoshin 2013-08-17, 16:40
pamiętam jak mój kolega z podstawówki znalazł gdzieś nabój i przyniósł na lekcję i wbił w spłonkę cyrkiel jak jebło to lekcje odwołali i przyjechali saperzy
Zgłoś
Avatar
pakicito 2013-08-17, 16:50 2
Cytat:

Głupie jednostki eliminują się same.


ja proponuję go odwiedzić w szpitalu i zamiast prezentu podarować radziecki granat
Zgłoś
Avatar
norbi7631 2013-08-17, 17:42 1
pierdolicie i jaj nie macie, znam dziadzia co kose klepał na jakimś poniemieckim pocisku (ze 25cm średnicy). Dziadzio zmarł śmiercią naturalną
Zgłoś
Avatar
____ 2013-08-17, 18:50
Nie ma szans na nagrodę Nobla to chociaż parę nagród Darwina będzie
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-08-17, 19:03
Darwin by się ucieszył - kolejny laureat jego nagrody. Prawie - niestety.
Zgłoś
Avatar
super_koza 2013-08-17, 19:32
selekcja naturalna
Zgłoś
Avatar
pawel997402 2013-08-17, 20:49 4
ostatni raz się tak uśmiałem jak w 2003 potrącił mnie tir
Zgłoś
Avatar
Usatysfakcjonowany 2013-08-17, 20:51
Oj u mnie też tych niewybuchów można znaleźć. Biorąc kiedyś piasek z działki na posadzkę to po kilka się znajdywało, całkiem możliwe, że kilka też została w posadzce.
Zgłoś
Avatar
mat88 2013-08-17, 21:17 2
Jak miałem jakieś 10-12 lat znajdowalem u babci w lesie mnóstwo różnego rodzaju nabojów, a nawet bomb lotniczych. Jednak już wtedy wiedziałem jakie to niebezpieczeństwo i w życiu nie wpadłbym na pomysł detonowania czegokolwiek w imadle. Przeraża mnie dzisiejsza młodzież - jak można w wieku 17 lat mieć taki brak wyobraźni?
Zgłoś
Avatar
n................e 2013-08-17, 21:47 1
większość ludzi na te niewypały ma wyjebane, a policja i media zawsze srają po gaciach. 400m strefy zagrożonej od pocisku 105mm, chyba ktoś nie uważał na szkoleniu, albo się najebał i pierdoli głupoty. kiedyś było od chuja tych pocisków w samej Warszawie i jakoś co 5 sekund nie wybuchał kolejny niszcząc przy okazji pół miasta (obszar zagrożony zniszczeniem według naszych specjalistów)
Zgłoś
Avatar
Ruli 2013-08-17, 22:03
ja pamiętam jak parę lat temu 2 chłopów bodajże znaleźli pocisk moździerzowy, zanieśli go na podwórze i potraktowali cyrkularką dalej nie muszę pisać co się z nimi stało
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie