18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 43 minuty temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Deszcz meteorytów, któremu towarzyszyły głośne eksplozje, spadł nad obwodem czelabińskim na Uralu. Wiele osób odniosło obrażenia - poinformowała rosyjska agencja Interfax powołując się na lokalne władze.



- Wstępne ustalenia wskazują, że był to deszcz meteorytów. Mamy informację o wybuchu na wysokości 10 tysięcy metrów. Sprawdzamy to - powiedział agencji RIA-Nowosti przedstawiciel służb ratunkowych.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. - O godz. 11 (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji - powiedział agencji przedstawiciel lokalnych władz.

Pierwsze informacje były zaskakujące. Mieszkańcy obwodu swierdłowskiego twierdzili, że w powietrzu eksplodował samolot. Dostrzegli na niebie błysk i usłyszeli huk. Fala uderzeniowa wybiła szyby w oknach i uszkodziła nadajniki telefonii komórkowej.

Inni rozmówcy twierdzą, że "z pewnością nie był to samolot". Mieszkańcy mówią, że widzieli świecące obiekty na niebie także nad Jekaterynburgiem, ok. 200 km od Czelabińska.

Jak informuje ministerstwo do spraw nadzwyczajnych sytuacji - meteoryty nie zagroziły samolotom przelatującym nad Uralem.

źródło: wp.pl
Zgłoś
Avatar
reedock 2013-02-15, 8:03 36
Dobrze że ruskich kamery są tak blisko!
Zgłoś
Avatar
JezusToŻyd 2013-02-15, 8:04 158
Ten filmik to nic. Tu macie filmik jak jebło:



A tu miejsce uderzenia:
Zgłoś
Avatar
RainbowDash 2013-02-15, 8:06 8
To TARDIS. Tylko coś ch*jowo wylądował.
Zgłoś
Avatar
luki_wch 2013-02-15, 8:23 3
"Początkowo wyglądało, że to nieprawda, ale informację o deszczu meteorytów potwierdziło ministerstwo spraw nadzwyczajnych Rosji - komentował w TVN24 Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.

Zwiastują planetoidę?

Jak dodał, to bardzo spektakularne przeloty szybko lecących obiektów, zwanych "bolidami". Takie meteory mogą lecieć w początkowej fazie nawet z prędkością 72 km/s. Potem zwalniają do kilku-kilkunastu km/s.

Według Wójcickiego, deszcz meteorytów może mieć związek z planetoidą, która w piątek wieczorem przeleci rekordowo blisko Ziemi. - Często się zdarza, że przed albo za głównym obiektem podążają mniejsze fragmenty - komentuje. - Potrzeba jednak dokładnej analizy zjawiska deszczu meteorytów, by sprawdzić, czy mają związek z planetoidą - dodaje."

tvn24.pl
Zgłoś
Avatar
kufel01 2013-02-15, 8:29 39
Może to dziwnie zabrzmi ale to piękny widok.
Zgłoś
Avatar
grzybobranie 2013-02-15, 8:52 5
To nasz Karolek rzuca kamykami w Ratzingera - tylko nie trafił w Watykan,
Zgłoś
Avatar
petru23 2013-02-15, 8:53 31
To u Ruskich... no to ja już wiem kto zaciera ręce

Zgłoś
Avatar
ojojoj 2013-02-15, 9:06 20
no to zegnajcie. dzis wieczorem prawdopodobnie zabalujemy w piekle. sadistic byl moim ulubionym portalem ;-(
Zgłoś
Avatar
chrap 2013-02-15, 9:06 2
Wstaje, słyszę jakieś szczątkowe info o meteorycie. Myślę znajdę jakieś rzetelne informacje (i filmiki obrazujące akcje) - klik na sadola i już wszystko wiem

JezusToŻyd napisał/a:

Ten filmik to nic. Tu macie filmik jak jebło:...



Chuja widać. Bardziej podoba mi się kompilacja, a najlepszy motyw to ten gdzie widać spadające kamyczki

EDIT: Jeszcze dzisiaj będzie tutaj w chuj materiału z tej akcji, ale że to ruskie, to na pewno kilku grafików-dowcipnisiów zaczęło już coś tworzyć
Zgłoś
Avatar
b................s 2013-02-15, 9:09 49
W Sowieckiej Rosji koniec świata nadchodzi z lekkim opóźnieniem.

Zgłoś
Avatar
miczel1 2013-02-15, 9:12 10
tak lądowało jak Columbia startowała
Zgłoś
Avatar
DanielMarley 2013-02-15, 9:26
Szkoda, że nie było takiego 500 metrowego ... wtedy ruskie miały by zabawę
Zgłoś
Avatar
dostępny_nick 2013-02-15, 9:26
O ja pierdole, kosmici atakują
Zgłoś
Avatar
MauMauMaurycy 2013-02-15, 9:27 10
O NIE!!

to Transformers (
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie