18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
W związku z tym, że wielu sadoli stoi przed wyborem studiów wrzucam małą pomoc w wyborze, oczywiście z przymrużeniem oka. Sam nie do końca mogę się z tym zgodzić, jako student budownictwa twierdzę, że czasy gdy kierunek techniczny gwarantowały nieźle płatną pracę mineły i ciężko je porównać z medycyną która jest jednak znacznie trudniejsza a i humaniści są potrzebni i nie dziwię się, że wybrali te powszechnie wyśmiewane kierunki np. filozofię, psychologię czy socjologię, sam bym chciał to studiować ale kierowałem się rozsądkiem przy wyborze a dokształcenie się z w.w kierunków traktuje jako hobby.

Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
Insaner 2013-07-15, 15:58 1
Ehh budownictwo to dobry kierunek studiów ponieważ zawsze będą potrzebni budowniczy, jednak nie rozumiem tego zachwytu - skończone studia nie dają nic sensownego, trzeba jeszcze mieć uprawnienia budowlane . Nie wiem czemu inżynieria środowiska nie jest w kategorii "studiów inżynierskich" - są to ściśle inżynierskie studia, podobnie jak SiMR / Transport / MEiL np. na PW - na wszystkich kierunkach masz praktycznie to samo, nie licząc przedmiotów specjalnościowych - elektra pod różnymi postaciami/mechaniki wszelkiego rodzaju/matma. Studia inżynierskie to najlepszy wybór, ponieważ dają największą SZANSĘ na zatrudnienie. Absolutnie nie gwarantują dobrej pracy. Jeśli ktoś jest sierotą życiową, to po ukończeniu najlepszej uczelni w tym kraju nie przejdzie najprostszej rozmowy kwalifikacyjnej, chyba że w rodzinnej firmie .

+ Historia,Chemia (nawet na polibudzie) ,Fizyka,Filologia - nie polecam, chyba że ktoś chce zostać nauczycielem i pracować z gimbusami za 1200zł miesięcznie
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2013-07-15, 17:19
up true, mam kumpla po PG po budownictwie, chłopak ogarnięty ale mówi, że ciężko coś znaleźć w swoim fachu.
Zgłoś
Avatar
Vinewood 2013-07-29, 1:21
Patrzie gdzie jest dziennikarstwo i pedagogika hahahhahaha
Zgłoś