18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 13 minut temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Z cyklu Sadol uczy i bawi, w tym wypadku tylko uczy, bo z zabawy są tutaj tylko ... resoraki.

Łopatologiczne wytłumaczenie dlaczego trzeba jeździć na zamek


Od siebie tylko powiem, że jazda na zamek jest niedozwolona tylko w jednym przypadku. Gdy jesteś przed przejściem granicznym. Tam akurat liczy się kolejność kto kiedy przejedzie
Niestety nadal mamy w Naszym kraju ogromną ilość kretynów którym jazda na zamek to rzecz obca, zła i niedozwolona i ni cholery Cię taki burak nie wpuści czy nie zrobi miejsca, BA! czasem nawet i zruga od cwaniaczków, bo ktoś w przeciwieństwie do niego samego - myśli za kółkiem. Co gorsza przybywa też nowych kretynów, bo na kursach na prawko, jazda na zamek występuje tylko jako informacja i nic więcej, dlatego wiele osób tą informacje puszcza koło uszu.

Materiał 'nie mój'.
Zgłoś
Avatar
Karaczimba 2013-01-03, 9:47
spoko dziewczyny-najlepszy ten co ma najlepsza fure
Zgłoś
Avatar
Hidalgo 2013-01-03, 11:58 2
Problem nie w systemie tylko w umysłach.
Jazda "na zamek" faktycznie sprawdza się za granicą. Bo kierowcy wiedzą jak to działa i rozumieją że wtedy wszystko śmiga.
A w Polsce? "nie będzie mi się tu wpierdalał" itd. Dzicz i buractwo.
Co dziwne, za granica Polak potrafi, tylko w Polsce niestety nie.
Zgłoś
Avatar
ocjokrakow 2013-01-04, 14:24
wydaje mi sie, że powinni jechać "na wahadło" a nie "na zamek", bo twórca zapomniał (chyba) o tych co jadą z przeciwnej strony...
Zgłoś
Avatar
Pulcon 2013-01-04, 14:36 2
A przypadkiem ten jeden z pasów właśnie ma być pusty aby straż, karetka itp mogły szybko dojechać/odjechać do/z miejsca wypadku?
Zgłoś
Avatar
majer 2013-01-04, 14:52
maydayovsky napisał/a:

Kolego kretyni to Ci, którzy widząc znak informujący, że za około 1 km jest zwężenie mają go totalnie w d*pie. Zamiast ustawić się w kolejności jeden za drugim i jechać choćby nawet 50 km/h (jazda z taką prędkością przez kilka minut nie robi krzywdy) to jadą jak poj*eby do samego końca, a potem blokują innych bo chcą się delikatnie wpie*dolić żeby tylko być szybciej od innych, którzy pomyśleli wcześniej i jadą jeden za drugim... Potem taki dumnie myśli "ale frajerzy, dali się wy****ać". Przykra rzeczywistość...



Masz ty prawo jazdy? bo niby masz te 20 lat, ale pewności nie mam czy analizujesz przepisy na logikę czy na własne widzimisię, bo ja tak uważam i koniec, a może jesteś trolem czy tam jakimś prowokatorem?
Zgłoś
Avatar
marekeasy 2013-01-04, 14:53 1
maydayovsky@: widzę że twój przypadek jest bardzo ciężki. Tak to działa że ludzie nie myślą zawczasu i zawsze ktoś się wciska drugim pasem więc twoja teoria 50km/h jest gówno warta, a za blokowanie cwaniaczków na wcześniejszym odcinku można dostać mandat, bo sprzyjasz sytuacji takiej jak na tym filmie. Powiem krótko, w dupie byłeś i gówno widziałeś.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-01-04, 14:55 3
Już nawet ignorując fakt czy to praktyczne czy nie czasowo dla kierowców jadących w danym kierunku to zastanówcie się, że dojeżdżając do zwężenia na obu pasach kompaktujesz korek, dzięki czemu blokujesz mniejszą i na krócej liczbę dróg krzyżujących się z tą zakorkowaną. Więc może Ty będziesz stał w tym korku tyle samo niezależnie od metody jazdy, ale za to "postronna ofiara" która musi jedynie "przeciąć" korek i pojechać zupełnie gdzie indziej nie będzie stała z całą resztą. No i chyba o to chodzi, żeby ruch był wydajniejszy, a nie żeby wszyscy solidarnie stali. No chyba że należy się do kasty polactwa no to wtedy kulka w łeb się tylko należy.
Zgłoś
Avatar
ajajajniemamjaj 2013-01-04, 14:59
@marekeasy,
ostatnie zdanie po prostu z ust mi wyjąłeś
Zgłoś
Avatar
Crossblade 2013-01-04, 15:18
kurwa z tego powodu który nam kolega na filmie pokazuje po wytłumaczeniu kolesiowi z Tira koło Będzina rok temu musiałem wyjebać kij do golfa w pole, żeby policja mi nie udowodniła, że miałem niebezpieczne narzedzie w dłoni po tym jak mu przyjebałem przez kolano a potem plecy i rozjebałem prawy klosz w Scani...nie ma się co chwalić bo do dzisiaj mi głupio, że tak mnie nerw póścił....ale umówmy się..w tym chorym kraju nigdy się kurwa nie naucza jeździc tylko każdy jebany komuch i stary tirowiec wie kurwa lepiej niż ja w moim małym miejskim pedalskim samochodziku :/
Zgłoś
Avatar
l................t 2013-01-04, 15:30
damian88719 napisał/a:

Na zamek - wiadomo. Może jak sobie niżej popatrzycie to się Wam utrwali.



Jaki zamek?
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2013-01-04, 17:37 4
Chciałbym dodać, że autor filmiku przekonany, że każdy zajarzy ideę sytuacji, nie wspomniał o tym, że dojazd do miejsca wypadku miał obrazować jezdnię jednokierunkową dwupasmową, choć w rzeczywistości jest to jezdnia dwukierunkowa. Tak więc czytając posty niektórych zdezorientowanych kierow**w informuję - na drodze dwukierunkowej, jak na filmiku - W ŻADNYM WYPADKU nie można zająć "lewego" pasa ruchu

Btw,

Prawda jest taka, że jeżdżenie na zamek samo w sobie niewiele zmienia, jeśli ludzie są kurwa idiotami i nie myślą. Można by w skrócie wypunktować zachowania poprawiające dynamikę ruchu w miastach:

1. Jazda na zamek
a)nie wpierdalanie się na chama będąc na lewym pasie,
b)systematyczne wpuszczanie kierowców z lewego pasa nie na samym końcu zwężenia, a trochę wcześniej, by zabieg był płynny i bez zatrzymywania się kierowcy z lewego oraz prawego pasa,
c)patrzenie w lusterko i ogarnianie odległości bez czekania na mignięcie długimi, trąbnięcie i machanie drugiego kierowcy mówiące "no jedź kurwa, przecież Cię wpuszczam".

2.Nie wjeżdżanie na skrzyżowanie/rondo, gdy za nim jest korek
a)zmiana pasa na mniej zatłoczony, gdy się już na tym skrzyżowaniu zostało, ew. cofnięcie, po prostu ogarnięcie sytuacji i wykazanie starania, by nie blokować przejazdu innym użytkownikom drogi,

3.(To mnie wkurwia niesamowicie) Przy zamiarze skrętu na skrzyżowaniu - włączanie kierunkowskazu WCZEŚNIEJ, niż 3 metry przed skrzyżowaniem, po zatrzymaniu się lub kurwa podczas ruszania.

Tłumaczenie dla kretynów - Jeśli kierowca z tyłu, jadący np. z lewego pasa prosto, jest zawczasu poinformowany o manewrze skrętu w lewo przez auto jadące przed nim, to wcześniej, jeszcze w locie, zmieni sobie pas na inny, nie będzie musiał potem błagać, by ktoś go wpuścił. Jak go ktoś wpuści, tzn. zatrzyma się lub prawie zatrzyma, to zblokuje ruch na drugim już pasie. Na jezdni dwupasmowej - stanie wszystko...

4.Nie jeżdżenie na równi z innymi samochodami znajdującymi się na pozostałych pasach, gdy nie jest to wymuszone korkiem.

No kurwa - 3 pasy, ruch całkiem nieduży, ale jadą trzy pizdy ostatnie równo ze sobą i ni chuja, nie wyprzedzisz. Ale jak pierdolniesz 3 razy długimi, zatrąbisz i zrobisz złą minę, to kurwa od razu jesteś piratem drogowym i burakiem. Pamiętajcie - zawsze znajdzie się ktoś szybszy, więc po co utrudniać mu jazdę? Bo kurwa tak? No chyba kurwa nie.

5.Zatrzymywanie się w korku tak, by auto nadjeżdżające z naprzeciwka, chcące skręcić w lewo do, nie wiem, kurwa sexshopu po nową lalkę, mogło bez blokowania ruchu wykonać owy manewr (czyli po prostu zostawiać luki przy wjazdach pod sklepy, na parkingi, itp., oczywiście te częściej używane, bo przecież nie ma co zostawiać miejsca przy wjeździe na każdą posesję)

To tak na szybko, ogarnięci mogą dopisać jeszcze pewnie wiele rzeczy, ale stosowanie się jedynie do powyższych zasad umiliłoby i skróciło stanie w korkach nam wszystkim. Więcej kultury i kurwa myślenia, o to apeluję.

Sorry za kurwienie, po prostu ciemnota wszechobecna wkurwia do granic możliwości.
Zgłoś
Avatar
Antybozia666 2013-01-04, 17:47
Kurwa ! Jazda na "zamek" to nie to samo co wpierdalanie się przy zwężeniu. Taka jazda miała by jedynie sens gdyby wszyscy ale to kurwa wszyscy (panie, emeryci, i świeży kierowcy) dojeżdżający do zwężenia wiedzieli o co kurwa chodzi ! Tak zwany "zamek" tworzył by się nie 10 m przed pachołkiem informującym o końcu drogi ale na odpowiednio długim odcinku. A biorąc pod uwagę fuckt że tu jest Polska, tak się kurwa nie da ! więc stać grzecznie w korku na 1 pasie i nie cwaniakować.
Zgłoś
Avatar
lith 2013-01-04, 18:40
Najśmieszniejsze jest to, że brak jazdy na zamek szkodzi tylko tym, którzy się do tego nie stosują i zjeżdżają wcześniej z kończącego się pasa. Jeżeli jazda byłaby na zamek, to wszyscy by stali sprawiedliwie, ale nikogo nie mam zamiaru do tego zmuszać. Jeżeli ktoś woli postać dłużej, a mi zostawić wolny pas to pozostaje się cieszyć i korzystać. Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, żebym to ja w korku stać nie musiał :* :*
Zgłoś
Avatar
Kaciaj 2013-01-04, 18:41
[quote="bloodwar"Jeżeli zweżenie jest na dłuższym odcinku (np roboty drogowe, skrzyżowanie z jednym pasem ruchu na wprost) to "zysk" czasowy jest jedynie iluzoryczny a skrócenie "kolejki" samochodów nie ma absolutnie żadnego wpływu na powstawanie korka i długośc stania w nim.



Tylko korek będzie miał 5km długości zamiast 10 i przy okazji nie będą zablokowane ulice które tak naprawdę, nie związane są z tą na której wszystko stoi.
Zgłoś
Avatar
markross 2013-01-04, 19:50
lith napisał/a:

Najśmieszniejsze jest to, że brak jazdy na zamek szkodzi tylko tym, którzy się do tego nie stosują i zjeżdżają wcześniej z kończącego się pasa. Jeżeli jazda byłaby na zamek, to wszyscy by stali sprawiedliwie, ale nikogo nie mam zamiaru do tego zmuszać. Jeżeli ktoś woli postać dłużej, a mi zostawić wolny pas to pozostaje się cieszyć i korzystać. Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, żebym to ja w korku stać nie musiał :* :*


Kij ci w oko i tak cie nie wpuszcze. To ze jest znak ze pas sie konczy nie oznacza ze "gorsi" kierowcy zjezdzja jak roboty na prawo, po prostu zjezdzasz jak masz dobra okazje a pozniej machasz srodkowym palcem tym "lepszym" co stoja na koncu pasa i blagaja o łaske. Za nic nie pojmuje jak mozna jechac w zajebistym korku lewym pasem byle tylko uszczknac kilka pozycji a w ostatniej chwili pchać sie na prawy bo przecież jest zamek. Mozna sie klocic ale kazdy wyobraza sobie inna sytuacje, ja sobie przypominam jak wyjezdzalem z warszawy, 4 pasy, kazdy stoi, po 20min i jakichs 3km w koncu zjazd w lewo, jeden wlot i podzial na 2 pasy, normalni jada solidarnie bo wiedza ze za 300 metrow koniec prawego pasa ale sa idioci ktorzy zjerzdzaja na prawy, rozpedzaja sie w koncu od 5-20 i zarabiaja z 50 pozycji a poznij na zwezeniu pchaja sie pod zderzak. Sorry ale nikt mnie nie ukarze jesli zajebie ci w zderzak jesli wymuszasz na mnie pierwszenstwo
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie