18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Do IT with Poland
S................l • 2012-09-22, 15:12
Krótki film o najbardziej niedocenionym sektorze w Polsce, sektorze z którego jesteśmy znani na całym świecie, obecnie bardziej niż z alkoholi najwyższych jakości.

Zgłoś
Avatar
scofi16 2012-09-22, 15:27
No co prawda to prawda, mamy jednych z najlepszych programistów na świecie. Potrafimy znajdywać świetne rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów algorytmicznych. Być może ma to związek z naszą historią. Podczas zaborów nasi przodkowie musieli "kombinować" i ta bardzo pożyteczna cecha w informatyce została w nas aż do dziś ;]
W 23 sekundzie jak dobrze kojarzę pojawił się słynny piesek zbudowany przez studentów z Politechniki Koszalińskiej z wydziału mechatroniki
Zgłoś
Avatar
konrad_n 2012-09-22, 15:33 8
Jednak mozna pokazac wyzysk w ladny sposob! Byle jaki programista w Dublinie zarabia 40k, a specjalistow brakuje. Pieniadze to nie wszystko, ale informatyk pracujacy za 3-4tys na miesiac daje sie po prostu wyzyskiwac.
Zgłoś
Avatar
Emtecc 2012-09-22, 15:55 6
Ostatnio napisałem to bardziej dobitnie i mi post usuneli, wie c powiem teraz ładnie:

NIe podoba się, pakuj się i jedź do Dublinu.
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-09-22, 16:54 29
Emtecc napisał/a:


NIe podoba się, pakuj się i jedź do Dublinu.



Lubię tego typu posty. Teraz ja spróbuję:

Jesteś zacofanym ignorantem, pakuj się i jedź do Bagdadu.
Zgłoś
Avatar
dirty_pig 2012-09-22, 16:59
przy takim zacofaniu polski jaki mamy, jedynie tania sila robocza mozemy jeszcze w jakikolwiek sposob konkurowac ze swiatem, niestety ceny w polsce staja sie coraz wyzsze a i technologi nie mamy, coraz wiecej darmozjadow sektora budżetówki takich jak panstwowi lekarze nauczyciele urzednicy ktorzy nie tworza w obecnej chwili praktycznie żadnego dochodu narodowego a wlasnie tacy informatycy czy zwykli ludzie od lopat na nich zarabiaja.
Zgłoś
Avatar
Emtecc 2012-09-22, 17:09 9
@Shokk

Gdzie tu ignorancja, gdzie tu zacofanie? Jeśli praca za 3-4k dla kogoś jest wyzyskiem (swoją drogą, osoby pracujące cięzko fizycznie są już praktycznie w obozach pracy jeśli zarabiają np 1500 zł ) to co broni wyjazdu z kraju? Granice są otwarte. Chcesz zostać w Polsce, bo jesteś Polakiem? Świetnie - będziesz pracował, za te 3-4k. Nie podoba Ci się i nadal nie chcesz wyjeżdzać z kraju? Zdobądź środki, załóż firmę - płać swoim informatykom więcej. Och, ciężko zdobyć środki? Biedaku, to skoro tak ciężko zdobyć środki na utrzymanie firmy i porządne wypłaty dla swoich pracowników - czemu, do jasnej cholery narzekasz, że INNI TOBIE nie dają więcej siana? To własnie mój drogi, jest ignorancja i zacofanie. Narzekanie, ale nie robienie nic w kierunku, żeby było lepiej. Narzekać - to jest najłatwiejsze.

@Dirty_pig
Darmozjady? Ja rozumiem, że Ty chodzisz do lekarza tylko prywatnie, szkoły pozaliczałeś też sprywatyzowane itd? Chłopie, gdyby nie darmozjady z państwowego sektora byś teraz pisał Kali być Kali mieć i zdychał na zapalenie płuc czy inną gruźlicę.
Zgłoś
Avatar
Roszp 2012-09-22, 17:28
Rzygam tęczą od tych prezentacji.
Zgłoś
Avatar
Magnus 2012-09-22, 17:36 9
A propos sumiennej i ciężkiej pracy naszych rodaków - tylko Polak wracając z imprezy o 5 nastawia budzik na 6
Zgłoś
Avatar
Grzesiu 2012-09-22, 17:37
szkoda, że tak krótka prezentacja, na pewno można by pokazać coś poza tymi 4 punktami (a 3 miejscami). a co do stabilności - różnie to może być.
Zgłoś
Avatar
Emtecc 2012-09-22, 17:56
@up no, prawie:D
Zgłoś
Avatar
kaelem 2012-09-22, 18:59 4
Teraz Polska, Tylko Polska, IT Polska!

Projekt białostockich studentów PB, wygrał międzynarodowy konkurs NASA, poleci na Marsa:)
Zgłoś
Avatar
Skądinąd 2012-09-22, 19:26
dirty_pig napisał/a:

przy takim zacofaniu polski jaki mamy, jedynie tania sila robocza mozemy jeszcze w jakikolwiek sposob konkurowac ze swiatem, niestety ceny w polsce staja sie coraz wyzsze a i technologi nie mamy, coraz wiecej darmozjadow sektora budżetówki takich jak panstwowi lekarze nauczyciele urzednicy ktorzy nie tworza w obecnej chwili praktycznie żadnego dochodu narodowego a wlasnie tacy informatycy czy zwykli ludzie od lopat na nich zarabiaja.



Tak, w końcu nikt nie potrzebuje nauczycieli w szkołach, prawda? Fakt, ekonomicznie (bezpośrednio, rzecz jasna) edukacja nigdy nie generowała realnych przychodów, bo i nie taka jest jej funkcja! Z tym, że niepotrzebni są urzędnicy, mogę się zgodzić - na pewno nie są potrzebni w takiej ilości, ale nie lekarze i nauczyciele.

Niestety przez takie myślenie, już przed wojną nauczyciele zarabiali mało. Tak zostało do dzisiaj. Dziwne, że kraj, który tak deprecjonuje edukację (zmniejszające się subwencje, brak szacunku do zawodu nauczyciela itp. itd.) może "produkować" takich fachowców. Niestety to wbrew logice, a patrząc na młode pokolenia, ten kurek z ambitnymi ekspertami wkrótce zostanie w ogóle zakręcony.
Zgłoś
Avatar
Magnic 2012-09-22, 19:47 1
Aż się gęba cieszy jak się słyszy takie rzeczy. Szkoda tylko, że niewielu do doceni.

Co prawda to prawda ale Polskie realia nie pozwalają na taki rozwój na jaki możemy sobie pozwolić bo mamy świetnych fachowców, ale budżet jak i mentalność ludzi sprawia, że jest coraz to mniej ambitnych i tych najcenniejszych dla państwa ludzi, którzy mogą coś zmienić, a coraz więcej takich co siedzą na dupie i ciągle narzekają, że nie mają pracy bo nikt im nie daje i chuj, że nawet nie chodzą szukać tylko czekają na zbawienie.

Zaraz zostanę zjechany przez tych właśnie lewusów co czekają na oferty pracy od 10k od ręki albo najlepiej niech ktoś robi za nich oraz przez gimnazjalistów bo "skoro jeden hejtuje to ja też. Będę modny!". Może i nie jestem jakiś strasznie dorosły i doświadczony ale mi wpajano za młodu sumienność i ambicje do pracy i do zmian i nie tylko to. Wszystkie wartości, które są cenione na całym świecie, a u nas te wszystkie po komunistyczne dupki którzy nie widzą, że bez zmian i bez rozwoju nasz kraj będzie gówno wart, nazywają zbędnością. Dla nich jest dobrze tak jak jest albo najlepiej się cofać bo nowe to ZUO. Niestety takie dupki do 80% naszego społeczeństwa a skoro świat ułożono tak, że "racja stoi po stronie większości" to mamy i taki rząd jaki mamy i mamy taką sytuacje gospodarczą jaką mamy.
Zgłoś
Avatar
68mustang 2012-09-22, 19:58 1
Z Polski jest bardzo dużo świetnych rzeczy. Że akurat jestem pilotem szybowcowym zwrócę uwagę na szybowiec Diana 2 i inne patyki Szybowcowych Zakładów Doświadczalnych. Diana 2 bije wszystkie szybowce świata na ryj. Owszem, są świetne szybowce produkowane w WE czy Ameryce, ale są bardzo ciężkie, a lżejsze szybowce można dotankować wodą. Dalej... MDM-1 Fox - zajebisty szybowiec akrobacyjny... Lepszego nie widziałem. Polski. Oczywiście starsze szybowce produkowane przez naszych Rodaków są również świetne. Nic dziwnego, że latam często szybowcami z lat 70-80' drewnianej konstrukcji i spisują się rewelacyjnie mimo wieku.

Możemy owszem jarać się kostką, ale już pewnie na taśmach u chińczyków idzie tego 20 razy więcej niż w Polsce i cenowo nas wykończą. Szybowców naszych nie podrobią. Problem w tym, że my sami leż ich wiele nie sprzedamy bo jakimś cudem w Polsce ciężko się utrzymać na rynku. Jest wiele dobrych polskich firm, które nawet nie mają strony internetowej, a jak już mają to w ciul nieaktualną albo tylko wizytówkę.

Niestety jakość produktów lub usług jest często odwrotnie proporcjonalna do zarobku firmy. Tu porównanie będzie z służby zdrowia bo jestem studentem medycyny. Otóż dobrzy lekarze oddani pracy często mieszkają w blokach, jeżdżą lipnymi samochodami kiedy inni mniej oddani pacjentom mają Lamborghini i samolot. Polska to taki dobry lekarz, który chciałby wszystkim pomóc, ale nie starcza mu umiejętności by się ogarnąć i zacząć żyć na wyższym poziomie.

Nie znam się na polityce więc szersze interpretacje pozostawię ekspertom, których w komentarzach nie brakuje.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie