18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Tragednia miała miejsce niedaleko mojego domu, dlatego wstawiam. Po tagach nie było, w dodatku świeża sprawa.

Potworna tragedia w Częstochowie. 16-letni przyjaciele z gimnazjum roztrzaskali się na drodze na motorze Yamaha. Jeden z chłopców, Jakub Ż. dostał maszynę na zakończenie roku szkolnego. Za dobre oceny. Zaledwie dwa dni poźniej stracił na niej życie. Razem ze swoim kolegą.

W piątek zakończył się rok szkolny. Jakub był szczęśliwy. Dostał od rodziców wymarzoną Yamahę w nagrodę za dobre oceny na świadectwie. Tak przynajmniej mówią ludzie, którzy go znali. Chłopak ponoć szalał z zachwytu. Był pasjonatem motocykli. Białą Yamahą pochwalił się przed kolegami wystawiając jej fotki na portalach społecznościowych. Ten sport był jego pasją. Niestety doprowadził go do śmierci.

Podczas skrętu w lewo na ul. Przejazdowej w Częstochowie Yamaha, która prowadził Jakub zderzyła się ze skręcającym też w lewo Fiatem Punto. Siła uderzenia wyrzuciła chłopców z maszyny. Widok leżących na ziemi ich ciał był przerażający. W ciężkim stanie trafili o szpitala. – Niedługo po przybyciu kierujący motorem zmarł, jego pasażer mimo wysiłków lekarzy zmarł kilka godzin później – oznajmiła Joanna Lazar, rzecznik policji w Częstochowie.

Dlaczego doszło do tej tragedii? Ze wstępnych informacji wynika, ze motocykl mógł chcieć szybko wyprzedzić samochód. Pewne na razie jest jednak to, że tegoroczni gimnazjaliści nie mieli żadnych uprawnień do prowadzenia motocykla, jakim jest Yamaha.

Biały ścigacz o dużej pojemności silnika potrafi rozwinąć niesamowitą prędkość. 16-latek nie powinien siedzieć za jego kierownicą! Policja ustala kto pozwolił nieletnim wsiąść na motocykl. – Życia tym chłopcom nic nie wróci, ale trzeba się zastanowić, czy to nie rodzice pozwalają swoim pociechom na wiele, dając im różne drogie prezenty za dobre świadectwa – mówią sąsiedzi chłopców. – Ta tragedia powinna dać wielu osobom do myślenia.

Motocykl Yamaha – to pojazd zwany ścigaczem, jest lekki, ale bardzo mocny, posiada ok. 130 KM, może rozwijać zawrotną prędkość. Dlatego używany jest do ścigania się na zawodach motocyklowych. Aby nim kierować trzeba mieć co najmniej 20 lat.

Ciekawe jak się czują ci cudowni rodzice, którzy ów motor dzieciakowi zakupili.
Zgłoś
Avatar
amalthea 2013-07-07, 16:17 7
dla starych wyroki i zakaz rozmnażania się
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-07-07, 16:40 20
który myślący rodzic kupuje 16 synalkowi r6?
i jak kurwa 16- latek może mówić że motocykle są jego pasją?
skuter 50ccm zblokowany na 40km/h to ZA DUŻO na 16-latka bez doświadczenia a co dopiero r6...
w sosnowcu inaczej pozbywają się dzieci tu niby niedaleka częstochowa a już zwyczaje inne
Zgłoś
Avatar
SzaraEminencja 2013-07-07, 16:42 14
Rodzice już dostali wyrok...

R6 to bardzo zdradliwa maszyna, nie wybacza błędów, miałem okazje raz się przejechać, ten motor sam nakręca, żeby go kręcić jak najmocniej, bardzo dziwne uczucie, ja zostanę jednak przy bardziej cywilizowanym GSX-R'erze
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-07-07, 16:53 1
Dzięki tej informacji wielu innych rodziców wcześniej się zastanowi. Ich śmierć nie poszła na marne. Stanowią przestrogę i prawdopodobnie uratuje to wiele więcej żyć.
Oby tak dalej!

Swoją drogą chłopaszek jak na 16 latka też okrutnie ogarnięty był.
Zgłoś
Avatar
peacepraiser 2013-07-07, 16:57 11
Dla jednych smutek, dla innych radość. Może jakiś porządny człowiek dostanie ich młode nieprzechodzone serce, albo oczy albo wątrobę...
Zgłoś
Avatar
johniewalker 2013-07-07, 16:58 9
Kurwa, ja w gimnzajum za dobre oceny nie dostawałem po dupie a nie a auto mi kupili dopiero ROK po zdaniu prawka, wczesniej jeździłem tylko ojcowym, dla praktyki. Jaakoś nie załuje.
Zgłoś
Avatar
Ciesin 2013-07-07, 16:58 18
andrewerty napisał/a:

który myślący rodzic kupuje 16 synalkowi r6?
i jak kurwa 16- latek może mówić że motocykle są jego pasją?
skuter 50ccm zblokowany na 40km/h to ZA DUŻO na 16-latka bez doświadczenia a co dopiero r6...
w sosnowcu inaczej pozbywają się dzieci tu niby niedaleka częstochowa a już zwyczaje inne



Tu nie o zwyczaje chodzi, a raczej o stan konta, pozycję społeczną rodziców i wiek dziecka. Ciężko upuścić 16-latka na próg
Zgłoś
Avatar
Kubashenko 2013-07-07, 16:59 1
Świetnie... Tak na marginesie gówniarz nie miał prawa jeździć tym potworem (bo i skąd prawo jazdy by miał mieć). Dodatkowo po dniu użytkowania motocykla z taką mocą bierze kumpla na tył... Jest w 100% odpowiedzialny za jego śmierć. Rodzice debile, którzy mają na sumieniu śmierć ich syna i kolegi. BRAWO i oby tak dalej...
Zgłoś
Avatar
Elbi 2013-07-07, 16:59 7
Po co Fazera, Bandita, Horneta itp. kupować, kupmy od razu r6 z pierdolnięciem. To z pierdolnięciem się też skończyło. Motocykl szybko weryfikuje człowieka.
Zgłoś
Avatar
siwers3 2013-07-07, 16:59
No właściwie to wszystko zostało już powiedziane, no brakuje może jakiegoś gifu z oklaskami dla rodziców - debili.

No trzeba być totalnie popierdolonym, no kurwa jebniętym... nie wiem... dziecku taką maszynę, świat się stacza, no ale jest plus: rodzice już nauczkę dostali i chuj im w dupę za taką głupotę to ich nie szkoda.
Zgłoś
Avatar
typo 2013-07-07, 17:01 25
Równie dobrze mogli mu dać minę przeciwpiechotną jako frisbee
Zgłoś
Avatar
kmg.al 2013-07-07, 17:01
Ja pierdole, rodzice debile -> syn debil. Zabili sobie dzieciaka W wieku 16 lat to jakaś 125, ale ybr 125, a nie mito 125 gdzie to osiąga prędkość 190km/h
Zgłoś
Avatar
riczardson 2013-07-07, 17:03 1
Mniemam iż ten tekst napisał pismak z jakiejś lokalnej gazety.

"Motocykl Yamaha – to pojazd zwany ścigaczem, jest lekki, ale bardzo mocny, posiada ok. 130 KM, może rozwijać zawrotną prędkość. Dlatego używany jest do ścigania się na zawodach motocyklowych. Aby nim kierować trzeba mieć co najmniej 20 lat.''

Pochwalił się zajebistą znajomością motoryzacji. Brawa.
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-07-07, 17:04 17
Jak dobrze, że ja za świadectwo dostawałem tylko opierdol
Zgłoś
Avatar
LubiePlacki84 2013-07-07, 17:04
Jakim debilem trzeba być żeby kupić 16latkowi motocykl o tak dużej pojemności? Przecież od 16 lat można dopiero zdawać na A1 które upoważnia do kierowania motocyklami z pojemnością 125cm3 i mocy nieprzekraczającej 11kW.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie