18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Przed chwilą
Witam, chciałbym przedstawić temat, który zapewne zaciekawi wielu z sadolowych obrońców praw zwierząt. Przechodząc do sedna sprawy.

Wczoraj po południu w stadninie koni w Posadowie (woj. wielkopolskie), a raczej już byłej stadninie koni (przynajmniej w teorii) miała miejsce interwencja policji, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz innych służb , które jednogłośnie ogłosiły znęcanie się nad zwierzętami.

Dzisiaj oraz jutro (może nawet i w tej chwili) trwa akcja zabierania koni z ośrodka do adopcji. Dziwnych jest fakt, że stało się to dopiero teraz. Pomimo, że różne służby były dosyć często informowane o zaniedbaniach, a nie kiwnęły nawet palcem. Natomiast w maju powiatowy lekarz weterynarii po kontroli uznał, że konie są w dobrej kondycji.

Konie są wychudzone, poranione w niektórych przypadkach mają liczne urazy. Ale co miało miejsce w wyżej wspomnianej stadninie? To można zobaczyć na poniższym filmiku. Z góry uprzedzam osoby wrażliwe na cierpienia zwierząt o wstrzymanie się z oglądaniem. Również przepraszam (moderatorów również) za inne, nieprzyjemne zdjęcie będące tuż pod filmikiem, jednak nie mogło się bez tego obyć.



Zanim wymienię jeszcze parę istotnych spraw jakie miały miejsce w owej stadninie chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Około 4:13 na filmiku widać konia z urazem łokcia; rana w późniejszym czasie zaczyna ropieć. Dzisiaj ten koń miał już widoczną kość.



Konie były skrajnie wychudzone i miały milion ran. Nic dziwnego – gdy padały z głodu były podnoszone koparką aby stały. Na filmiku, ani zdjęciach nie widać tego, ale w stadninie był też żywy koń, który autentycznie gnił gdyż nie było już czym odżywiać tkanek. Był też inny filmik, którego nie udało się uratować z powodu zepsucia telefonu; prawdę mówiąc i tak byłby nie emisyjny więc opiszę co na nim było. Myślę, że to najlepiej opisze warunki będące w owym ośrodku.

Na filmiku widać było dwa splątane ogiery, chudego i drugiego będącego w lepszym stanie. Po udanym postawieniu tego w gorszym stanie chciano zrobić to samo z drugim, ale ten nie chciał wstać więc zaczęto podnosić go koparką. Koń spanikował i zaczął wierzgać przodem. Najprawdopodobniej miał uraz kręgosłupa, ponieważ miał sparaliżowany tył, więc uderzał w szoku potylicą o widły od koparki.

Mam nadzieję, że dotychczasowy właściciel "hodowli" odpowie za to.

PS
Właścicielem hodowli jest obecnie znany duński trener John Byrialsen. Tak więc panie Dżonie
Zgłoś
Avatar
rosomak12345678 2013-08-11, 0:28 14
skurwysyn jebany!
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2013-08-11, 0:31 7
Chuj że dzieci głodują, najważniejsze są zwierzęta.
Zgłoś
Avatar
Wdr 2013-08-11, 0:57 57
Kaszysz głodują kurwa bo ich rodzice głosują na pierdolonych patologicznych polityków a co kurwa komu taki zwierzak zrobił co?
Zgłoś
Avatar
R................y 2013-08-11, 2:43 2
Właściciel hodowli dostanie 15 godzin w zawiasach, odchodne 100 000 euro oraz zostanie celebrytą na dwa lata i będą o nim książki.
Zgłoś
Avatar
Halman 2013-08-11, 6:49 2
Do jakiej adopcji? Mogę się założyć że osoba która weźmie te koniki to obrotny przedsiębiorca... w sektorze wędliniarskim.
Zgłoś
Avatar
kickyourheadoff 2013-08-11, 8:33
Dla tych zwierząt nawet ubój rytualny byłby wybawieniem

czasami ci od ochrony zwierząt przeginają
jedna p***ta aktywistka składała zawiadomienie na chłopa, że kury nocą mają ciemno w kurniku :lol
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2013-08-11, 8:54 3
Konina mniam!
Zgłoś
Avatar
Mr.Drwalu 2013-08-11, 11:35 9
Biedne koniki, ja jebie jak mi ich szkoda, nosz kurwa... Jak koń może doprowadzić się do takiego stanu i zwalić to na człowieka. Głupi koń, cham i prostak, burak i cebula, chuj i gnój.
Zgłoś
Avatar
P................g 2013-08-11, 11:52 3
są większe problemy w tym kraju.
Zgłoś
Avatar
kemcia 2013-08-11, 16:17
Wie ktoś może jak właściciel wygląda?
Zgłoś
Avatar
hudziel 2013-08-11, 17:43
kemcia napisał
Cytat:

Wie ktoś może jak właściciel wygląda?



to ten po prawej.
Zgłoś
Avatar
ProVVe 2013-08-11, 20:57 1
Czemu te konie tej zieleniny nie wpierdalają? Na głodnego to by do gołej ziemi krzaki nawet człowiek opierdolił... Nie bronie tego pierdolonego cwela tylko staram się zrozumieć co je powstrzymywało. Pragnienie? Z miłą chęcią usłyszę słowa eksperta. Oraz również obawiam się, że ta adopcja może skończyć się podstawieniem ludzi przez jakąś ubojnie...
Zgłoś
Avatar
KroQQQ 2013-08-11, 21:23
A mnie zastanawia czemu nie postanowił tych koni sprzedać jak już stwierdził że nie zamierza ich więcej karmić? No przecież to kurwa logiczne że skoro już nie chce hodować to lepiej sprzedać (a wydaje mi się że taki konik to więcej wart niż golf III z gazem), a jaki miał wymierny pożytek ze zdychających w męczarniach zwierząt?
Zgłoś
Avatar
t................x 2013-08-11, 21:31 1
ProVVe napisał/a:

Czemu te konie tej zieleniny nie wpierdalają? Na głodnego to by do gołej ziemi krzaki nawet człowiek opierdolił... Nie bronie tego pierdolonego cwela tylko staram się zrozumieć co je powstrzymywało. Pragnienie? Z miłą chęcią usłyszę słowa eksperta. Oraz również obawiam się, że ta adopcja może skończyć się podstawieniem ludzi przez jakąś ubojnie...



Pewno trzymane były w klatkach czy jakiś tam betonowych pomieszczeniach. Ten film to już chyba po akcji więc temu sa wyprowadzone na zewnątrz.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie