18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Dwa kawały o religii
M4rkOPL • 2012-09-08, 17:59
"Zastanawiam się co było pierwsze. Religia czy wojny?"

Rozmowa dwóch kolegów:
- W jaki sposób krucjaty przyczyniły się do zwiększenia ilości katolików?
- Zwiększyły procent katolików poprzez eliminację niekatolików

Zgłoś
Avatar
.................. 2012-09-08, 18:02 45
O, ktoś podłapał, że kolorowe jest fajne.
Zgłoś
Avatar
Radysh 2012-09-08, 18:12 3
Wojny religijne toczyły się od czasu, gdy "człekokształtny - wiecie, Giertych i te inne dinusie" stwierdził, że można iść komuś wpierdolić, otrzymując w zamian a mówiąc dosadniej, grabiąc dobra napierdolonemu, tylko za to, że wierzy w innego st-fu!rcę.
Później do tego doszyto różne religie. W czym przodował lud chrześcijan (po lwach)/Katolicyzm. A następnie Protestantyzm. Chociaż nie wiem jak bym się upierał, (a chrześcijan nie znoszę wybitnie, ze wskazaniem na katolików) to jednak muszę przyznać, iż w Europie najwięcej tzw. zadymy narobili protestanci. Za to wyznawcy watykańscy wycieli w pień prawie dwa kontynenty.

Tu polecam lekturę od pewnego mnicha. Pana, Bartolomé Las Casas.
Szczerze mówiąc, mi mózg staje i jeśli włączymy wyobraźnię przy tej lekturze, to Sadistic. wydaje się lekturą dla pensjonariuszek z domu "Najświętszej Najjaśniejszej i innej Maryi Żywej Boga jedynego".
Zgłoś
Avatar
Fullmoon 2012-09-08, 19:26 5
do komentarza Radysha dodam jeszcze, że chrześcijaństwo za wszelką cenę starało się zniszczyć wcześniej kultury europejskie i przyczyniło się chrześcijaństwo również do zbeszczeszczenia wielu świętych dla pogan miejsc kultów oraz ich dorobek historyczny. chrześcijaństwo obrało sobie za cel zniszczenie wszystkiego co było dotychczas (kultury, ksiąg, zabytków, religii) nie interesując się nawet czy to jest moralnie poprawne czy nie. Poprzez destrukcje chcieli mieć całkowitą kontrolę nad wszystkim. nie obchodziły ich środki jakich użyją. obojętne im było czy spalą wioski czy miasta, ile osób zabiją. jak to powiedział legat papieski Arnaud Amaury: "zabijcie wszystkich, bóg rozpozna swoich" oraz kiedy w kościele św. Marii Magdaleny wyrżnięto w pień 7000 ludzi, w tym kobiety i dzieci. Na ulicach miasta zabito i okaleczono dalsze kilka tysięcy. Jeńców oślepiano, wleczono za końmi i celowano do nich jak do tarcz.
Arnaud zdał Innocentemu III następującą relację: "Dzisiaj Wasza Świątobliwość, dwadzieścia tysięcy mieszkańców wydano mieczowi, niezależnie od posady, wieku, czy płci". Po tych cytatach można wywnioskować, że dla papiestwa łatwiej było zabić kilka tysięcy niewinnych osób niż poszukać i skazać kilku "winnych"
Zgłoś
Avatar
witex811 2012-09-08, 19:27 2
@up
Kurwa to tylko kawały! Na chuj tu smuty pierdolisz?

Edit: pierdolicie*
Zgłoś
Avatar
skeczu 2012-09-08, 19:39 2
witex811 napisał/a:

@up
Kurwa to tylko kawały! Na chuj tu smuty pierdolisz?

Edit: pierdolicie*



Nie smuty tylko kurwa prawdę piszą, a jest tego 12903812903812098 razy więcej. Wystarczy poczytać z głową o tej cudownej religii żeby zobaczyć co wspaniały kościół ma na sumieniu. Doliczyć warto też rzeczy do których się przyznać nie chce plus to co sam ukrywa. Jest to interesujące i przerażające jednocześnie.
Zgłoś
Avatar
B................g 2012-09-08, 20:20
Ten niebieski jebitnie razi w oczy.
Zgłoś
Avatar
DFM 2012-09-08, 20:20 1
Zastrzegam sobie kolory których to użyłem w moim ostatnim poście z kawałami
Zgłoś
Avatar
gywer1 2012-09-08, 22:19 4
Dlaczego piszecie o grzechach chrześcijaństwa w czasie przeszłym? Przecież Oni się nie zmienili, dalej robią swoje i dalej w imię boga morduje się ludzi na całym świecie. Najwięcej zmian i przekłamań w Biblii poczyniono w ciągu ostatnich lat, mistrzami w tej dziedzinie są jechowi , którzy w swojej niby-Biblii wycięli wszystkie niewygodne fragmenty... Religia jest największym złem na ziemi, które pozwala rządzić motłochem. Nie ma innej siły, która zmusi dobrego człowieka do zabicia innego, niewinnego, dobrego człowieka...
Zgłoś
Avatar
M4rkOPL 2012-09-09, 0:16
Myślałem że zostane zjechany przez te kolory ;p Miłe zaskoczenie.
Zgłoś
Avatar
Silnoręki 2012-09-09, 3:05
Z przykrością stwierdzam iż twój nick nie działa na twoją korzyść :|.
Zgłoś
Avatar
Knutsen 2012-09-09, 3:19 2
@gywer1
Jest coś takiego jak komunizm, głód i Jigsaw. Ideologie mogą być równie śmiercionośne jak religie i "pozwalają rządzić motłochem".

Tak w ogóle to nie wiem po co ta spina w każdym temacie zahaczającym o religię, antykatolicki hejt jest nudny kiedy pojawia się w co drugim temacie -_-
Zgłoś
Avatar
miedziak 2012-09-09, 3:21
Mi się wydaje że było zupełnie na odwrót, katolików było za dużo więc nadwyżka pojechała do ziemi świętej i tam została rozjebana przez arabów którzy stymulowani przez krucjaty stali się mniej rozlaźli i bardziej ekspansywni.
Zgłoś
Avatar
witex811 2012-09-09, 4:11 1
@skeczu
Gówno mnie obchodzi czy to prawda czy nie prawda, ale wkurwia mnie jak ktoś usłyszy słowo religia i już deklamuje poezje na temat jakie to chrześcijaństwo jest chujowe.
Zgłoś
Avatar
Kruncher 2012-09-09, 5:37 3
@Up

Właściwie to się zgadzam, ale jakoś nigdy nie słyszałem, by jakis ateista zdetonował się w kościele, więc coś w ich "smutach" jednak jest...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie