18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Anders Breivik 2013-04-13, 18:34 5
Czekamy na sadolowych ekspertów. Wyjaśni ktoś?
Zgłoś
Avatar
sauerps 2013-04-13, 18:49
@Up oczywiście już się biorę za wyjaśnienie... wiaterek?
Zgłoś
Avatar
Zembowy Wruzek 2013-04-13, 18:51 50
robaczki sie ruchaja w kielichu.
Zgłoś
Avatar
D................k 2013-04-13, 18:59 1
Już wyjaśniam. To Canis lupus. Tak, jestem ekspertem.
Zgłoś
Avatar
piotrekp25 2013-04-13, 19:10 1
listek jak żagielek proste że wiaterek to robi ,trzeba być naprawde zjebem aby myśleć inaczej
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-04-13, 19:37 6
@up. Hmmm... jeśli to kształt tego "liścia" powoduje, że tak wydajnie łapie wiatr (bo widać, że reszta roślinności prawie się nie rusza) to ciekawe czy byłaby to jakaś rewolucja w projektowaniu żagli. Btw. jeśli wiat wieje od boku, a liść widać, że jest dość cienki w przekroju to czemu on się buja a rośliny obok nie. Jeśli ma kształt (w przekroju) skrzydła to czemu nie buja się od kamerzysty i do niego. Jeśli wiatr wieje od przodu, to dlaczego liść nie majta się od i do kamerzysty?
PS. "Liść" bo widać, że to zespół liści.
PS2. Podejrzewam, że za ruch mogą odpowiadać drgania podłoża związane np. z ruchem na autostradzie. Z wyglądu dość ciężka kiść liści, na długiej i cienkiej podporze może wpadać i potęgować wibracje gruntu podczas gdy reszta roślinności z powodu swojej budowy drży znaaaaaaaacznie słabiej.
Zgłoś
Avatar
Ar1xxxx 2013-04-13, 19:54 1
japierdole koles sie spuszcza jakby widzial pierwszy raz cycki
Zgłoś
Avatar
boch3nn 2013-04-13, 20:24 59
Ni Chuja jest to Bug w prawdziwym życiu
Zgłoś
Avatar
EpiC 2013-04-13, 20:37 4
A może ktoś po prostu ciągnie linką ?
Zgłoś
Avatar
Siwy5 2013-04-13, 20:38
W zeszłe wakacje widziałem drzewo które machało liściem, była to bodajże wiśnia, nie było żadnego wiatru, po osłonięciu liścia nadal poruszał się sprawnie w górę i dół. Nawet mam gdzieś materiał filmowy z tego, ktoś to wyjaśni ?
Zgłoś
Avatar
linnake 2013-04-13, 20:40 29
Przypuszczam że to Aturi. Aturi, roślina telegraf, tańcząca roślina (Codariocalyx motorius ) – gatunek rośliny wieloletniej pochodzący z tropikalnej Azji. Ma zdolność poruszania liśćmi pionowo lub zataczania nimi kół, dlatego roślina ta jest nazywana w Indiach (skąd pochodzi) rośliną telegraf – listki wydają się przekazywać sobie nawzajem wiadomości. Liście poruszają się pod wpływem światła, dotyku i temperatury, a także dźwięku (np. głośnego śpiewu). Młode rośliny są szczególnie wrażliwe więc jak tylko nasiona wykiełkują, zobaczyć można ruch liści. Roślina dorasta do 1-2 metrów wysokości i kwitnie na fioletowo.
Prawdopodobną przyczyną ruchów liści jest ochrona przed intensywnym światłem i utratą wody. Naukowcy tłumaczą to istnieniem gąbczastych organów na spodzie ogonków liściowych. Na skutek przepływu jonów “pociągających” za sobą cząsteczki wody, organy ruchowe cyklicznie się kurczą i pęcznieją, dzięki czemu liście poruszają się.
Zgłoś
Avatar
Necrophilus 2013-04-13, 20:40 9
zajebisty musi być ten wiatr, nakurwia co sekundę w inną stronę- wschód-zachód-wschód-zachód ...
Zgłoś
Avatar
marcino16 2013-04-13, 20:41 3
pewnie jest na równiku i nie wie w która strone sie przechylić
Zgłoś
Avatar
okrężnica 2013-04-13, 20:42 12
Żartowniś...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie