18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Avatar
beo314 2014-08-08, 9:54
@mmaakkss

Wyjaśnię Ci, bo użyłem skrótu myślowego którego mogłeś nie zrozumieć.

Moja wypowiedź kierowana była do jednej osoby (taki zwyczaj używania @ktośtam).
Tor lotu pocisku to zawsze krzywa balistyczna, a nie linia prosta. Domyśl się proszę sam, czemu pominąłem szczegóły.

Wyluzuj
Zgłoś
Avatar
MIhau_ 2014-08-08, 11:57
On strzela na STRZELNICY 1000 JARDÓW, a nie z 1000 jardów. To po pierwsze. Po drugie, przeciez widac, ze cel nie jest oddalony od niego o te 900m... A po trzecie, nawet snajperzy na taki dystans ze swoich karabinow juz musza brac poprawki, obliczac odchylenie i wiatr, a on z 5-krotnie krótsza lufa, na stojaco, tylko z kolimatorem i uzywajac amunicji 9mm ma trafic? Kogos zdrowo pojebalo.
Zgłoś
Avatar
hababababuba 2014-08-08, 12:09
Ja tam uważam, że powinny być finansowane rejonowe strzelnice, by obywatele mogli sobie niedrogo postrzelać. Ruch Narodowy dobrze mówi, że na wypadek okupacji, nawet nie byłoby z czym partyzantki prowadzić. Pała staje jak widzę ten pistolet
Zgłoś
Avatar
jon81 2014-08-08, 15:46
Serio ktos wierzy ze da sie strzelic z pistoletu na taka odleglosc?
Pomijajac juz to ze pocisk nawet nie jest w stanie przebyc takiej odleglosci, to przydaly by sie jakies zajebiste urzadzenia celownicze...

Ale jak widac sa jeszcze na swiecie debile ktorzy wierza ze mozna sobie na stojaka strzelic z reweolweru na blisko kilometr...

To nie kufa call of duty gimby!!!
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2014-08-08, 17:43
@jon81 No przecież wiemy że nie Call of Duty. Tam nie ma tak dużych map. Bettlefield jak nic.
Zgłoś
Avatar
basqule 2014-08-08, 19:55 4
Wrzuciłem dane amunicji z której strzela Jerry do kalkulatora. Przyjąłem ze prędkość wylotowa jest z dłuższej lufy wyższa niż podaje producent - 320m/s dla pocisku 9,53g (147gr). Przyjąłem też lekki wiatr z boku. Strzał na taką odległość przy zerze ustawionym na 50 jardów wymaga przewyższenia o minus 82,98m. Przy zerze na 1000 jardów przewyższenie max. na 560 jardzie ma 28,82m. Pocisk oczywiści doleci bez problemu na taką odległość. Na tysięcznym jardzie będzie miał prawie 77 dżuli energii i prędkość 126m/s. Energia jest więc więcej niż wystarczająca do zabicia człowieka
Zakładając wiatr boczny o prędkości 5mil/h pocisk zboczy około 439cm. Obliczenia dla ciśnienia 29,9hg na wysokości 0mnpm i 50% wilgotności powietrza.
Aha, i Jerry nie strzela do balona tylko do płyty stalowej za balonem. Balon zniszczyły kawałki rozerwanego pocisku;D
Zgłoś
Avatar
kambodia66 2014-08-09, 6:08
@basqule - podaj źródło danych o naboju z tymi parametrami oraz lin do kalkulatora, jestem ciekaw.

A uwzględniłeś to że strzał padł przy zerowym kącie podniesienia lufy ( no może z 10-15 stopni). Pamiętaj też że dłuższa lufa rewolweru nie kompensuje utraty ciśnienia braku szczelności komory nabojowej. S&W 929 pokazany na filmiku strzela z ammo 9 mm luger i o ile można cudować z pociskiem to sam ładunek ma określoną pojemność i moc. Ponadto określiłeś ciśnienie na 29,9hg - domyślam się tylko że mówisz o jednostce TOR czyli standardowo powinno być ok 760 mm Hg lub 1013 hPa. Ciśnienie 29,9 mm Hg to prawie próżnia (na wysokości Mont Everest ciśnienie wynosi 310 hPa lub ok 233 mm Hg) Oczywiście uwzględniłeś w obliczeniach przyspieszenie ziemskie9,81 m/s2 (ważne w balistyce) ?
Zgłoś
Avatar
basqule 2014-08-09, 12:57
masz, baw sie
shooterscalculator.com/ballistic-trajectory-chart.php
Dane naboju przyjąłem jak do Agila FMJ ale on strzelał Hornady 147gr XTP. W każdym razie strzał jest ekstremalnie trudny ale możliwy.
Ciśnienie podałem w calach, wystarczy przeliczyć na jednostki metryczne i się wszystko zgadza
Gdyby szczelina między stożkiem przejściowym a cylindrem miała takie znaczenie jak mu przypisujesz, to wszystkie rewolwery miały by lufy max dwucalowe a każda nowa konstrukcja była by kopią rewolweru naganta wz. 1885
Zgłoś
Avatar
DonMiguel 2014-08-09, 18:25
mało prawdopodobne, zważywszy na to, że dziadzio na końcu filmiku mówi, że musiał trzymać rewolwer pod dużym kątem, żeby skompensować opad pocisku rzędu 150 stóp (przeszło 45 metrów). Jakoś na filmie nie widać żeby faktycznie celował "pod górkę", ale ja tam się nie znam... :/
Zgłoś