18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Sprawcą okazał się 70-letni kierowca.

Info:
ukryta treść
"16.09.2023 wypadek na drodze nr. 5 w kierunku Lubawki, skrzyżowanie w miejscowości Dobromierz 50.915897,16.244224 Kierujący samochodem Audi około 70 letni mężczyzna zignorował podwójną ciągłą oraz skrzyżowanie i postanowił wyprzedzić kilka pojazdów zwalniających przed skrzyżowaniem. W wyniku wypadku ucierpiał kierowca VW, który skręcał w lewo,doznał on urazu głowy. Pasażerka z VW skarżyła się na ból odcinka szyjnego. Kierowca Audi doznał obrażeń ręki oraz dłoni. Policja po wysłuchaniu świadków i kierowców, uznała za winnego kierowcę Audi, ten przyznał się do winy. Na pytanie policjanta dlaczego podjął taką decyzję o wyprzedzaniu w tym miejscu, kierowca Audi stwierdził, że wszyscy się wlekli a on się śpieszył. Wraz z drugim kierowcą, który zatrzymał się razem ze mną, pomogliśmy wydostać się kierowcy VW z pojazdu ponieważ drzwi w jego aucie się zablokowały."
Zgłoś
Avatar
Dżepetto 2023-09-19, 19:42 12
Do wszystkich dzbanów którzy napiszą że to wina srebrnego auta - nie można wyprzedzać na skrzyżowaniu i linii ciągłej.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2023-09-19, 19:50 15
PIs napisał/a:

Do wszystkich dzbanów którzy napiszą że to wina srebrnego auta - nie można wyprzedzać na skrzyżowaniu i linii ciągłej.



Jego wina to by była jakby tam za nim jechała kolumna rządowa z dupskiem Beaty Szydło w środku...

A tak serio to gdzie się kurwa może śpieszyć 70cio letniemu dziadowi?
Zgłoś
Avatar
turor 2023-09-19, 20:36 4
PIs napisał/a:

Do wszystkich dzbanów którzy napiszą że to wina srebrnego auta - nie można wyprzedzać na skrzyżowaniu i linii ciągłej.



Był taki przypadek z radiowozem i dojebali skręcającemu, że nie upewnił się, że nic go nie wyprzedza.
Zgłoś
Avatar
joti 2023-09-19, 20:59 30
Bardzo często miśki orzekają w takich sytuacjach winę kierowcy skręcającego w lewo. Tłumaczą to, że co prawda wyprzedzający dopuścił się wykroczenia jakim jest wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, ale to że skręcający przeciął oś jezdni nie upewniając się, że przeciwnym pasem nic nie jedzie jest nadrzędne. I nie ma znaczenia , w którym kierunku jechał pojazd na przeciwnym pasie.
Polska to kraj prawa orzekanego na podstawie własnego widzimisię - przez sądy (tu jest to w pełni zalegalizowane - "na podstawie doświadczenia życiowego sędziego") , jak i przez policję.
Zgłoś
Avatar
Ogórek 2023-09-19, 21:17 4
Prawdziwy emeryt - nigdy nie ma czasu!!!
Zgłoś
Avatar
jkllll485 2023-09-19, 22:12
I bieg tej baby niczym rannej łani, no kurwa
Zgłoś
Avatar
Dejdwazlote 2023-09-19, 22:20
PIs napisał/a:

Do wszystkich dzbanów którzy napiszą że to wina srebrnego auta - nie można wyprzedzać na skrzyżowaniu i linii ciągłej.



Jestem dzbanem bo widzę tylko znak informujący o zakręcie. Co do winnego kolizji to ja też winie dziadka ale przypadek mojego kolegi wyglądał podobnie potoczył się zupełnie inaczej. Otóż według policjanta do wypadku przyczynił się kierowca skręcający w lewo, bo nie upewnił się w lusterku, że ma wolne. Podwójna ciągła to był tylko pretekst do mandatu dla gościa który wyprzedzał w miejscu nie dozwolonym. Radzę poczytać o sprawach sądowych w których to sprawcy wypadków zostali przez papugę zrobieni niewinnymi.
Zgłoś
Avatar
lacrimal 2023-09-20, 3:16 1
Dejdwazlote napisał/a:

Jestem dzbanem bo widzę tylko znak informujący o zakręcie. Co do winnego kolizji to ja też winie dziadka ale przypadek mojego kolegi wyglądał podobnie potoczył się zupełnie inaczej. Otóż według policjanta do wypadku przyczynił się kierowca skręcający w lewo, bo nie upewnił się w lusterku, że ma wolne. Podwójna ciągła to był tylko pretekst do mandatu dla gościa który wyprzedzał w miejscu nie dozwolonym. Radzę poczytać o sprawach sądowych w których to sprawcy wypadków zostali przez papugę zrobieni niewinnymi.



w PL nie ma czegoś takiego j
Dejdwazlote napisał/a:

ak o sprawach sądowych w których to sprawcy wypadków zostali przez papugę zrobieni niewinnymi.


jedyny kto ma u nas na coś wpływ to sędzia
Zgłoś
Avatar
PolskaSkarpetka 2023-09-20, 3:24
turor napisał/a:

Był taki przypadek z radiowozem i dojebali skręcającemu, że nie upewnił się, że nic go nie wyprzedza.



Nie było takiego przypadku.
Zgłoś
Avatar
bubatsa 2023-09-20, 3:38
turor napisał/a:

Był taki przypadek z radiowozem i dojebali skręcającemu, że nie upewnił się, że nic go nie wyprzedza.



To inny przypadek byl, tam nie bylo podwojnej ciaglej
Zgłoś
Avatar
lacrimal 2023-09-20, 3:40
standardem na który uczulano w szkole jazdy kiedyś było patrzenie w lusterka przy skręcie w lewo - spodziewaj się niespodziewanego
to ze tym razem skręcający w lewo nie okazał się winny to zwykły fuks
mnie też wkurwia gość który przekracza ciągłą i wyprzedza przeciwległym pasem ruchu przekraczając prędkość ... i w ogóle idiota ... ale prawda jest taka że w niewielkiej ilości przypadków skręcający w lewo nie był by współwinny - zapewne nie obyło by się bez pomiarów i sprawy
Zgłoś
Avatar
neo001 2023-09-20, 4:01 1
lacrimal napisał/a:

standardem na który uczulano w szkole jazdy kiedyś było patrzenie w lusterka przy skręcie w lewo - spodziewaj się niespodziewanego
to ze tym razem skręcający w lewo nie okazał się winny to zwykły fuks



Może i "fuks" ale kurwa podczas wypadku na skrzyżowaniu zawsze powinien być winny wyprzedający w miejscu niedozwolonym. Chore prawo że masz uważać na łamiących przepisy powinno być do wyjebania.
Zgłoś
Avatar
Darsher 2023-09-20, 7:15
PIs napisał/a:

Do wszystkich dzbanów którzy napiszą że to wina srebrnego auta - nie można wyprzedzać na skrzyżowaniu i linii ciągłej.



A co jeżeli zaczał manewr wyprzedzania wcześniej na lini przerywanej i przed znakiem? Wydaje mi się, że skręcając w tym momencie w lewo masz jednak obowiązek spojrzenia w lusterko i sprawdzenia czy nikt w tym momencie Cie nie wyprzeda. Tak mnie przynajmniej uczono.

Zgłoś
Avatar
darayavahus 2023-09-20, 7:25 1
Powiem tak - oba typy kierujących ujętych na tym nagraniu są NIEBEZPIECZNI dla otoczenia.

Wyprzedzający - z przyczyn oczywistych

Wyprzedzany - jeden z tych, co myślą, że kierunkowskaz upoważnia do skrętu. Albo tych, co na pasach mają pierwszeństwo i nie rozglądają się na boki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie