18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Dzień weterana.
Pan_Generał • 2013-05-29, 14:39
Dzisiaj obchodzimy Dzień Weterana. Myślę że to jest odpowiedni dzień, aby podziękować naszym wojakom za służbę dla naszej Ojczyzny

Początki polskiego zaangażowania w misje poza granicami kraju sięgają roku 1953. Od tego czasu dziesiątki tysięcy naszych żołnierzy wzięły udział w operacjach wojskowych od Bałkanów przez Haiti, aż po Irak i Afganistan. Dzisiaj obchodzimy ich święto. Centralne obchody odbywają się na rynku we Wrocławiu pod hasłem "SZACUNEK I WSPARCIE".

Cytat:

Ustawa o weteranach działań poza granicami państwa, która weszła w życie 1 kwietnia 2012 roku, ustanowiła ogólnopolskie święto weteranów - Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych, którzy z polecenia Rzeczypospolitej, wypełniali swoje obowiązki służbowe poza jej granicami.



Zgłoś
Avatar
hamusq 2013-05-29, 15:16 3
Cytat:

Weterani chcą od Ministerstwa Obrony Narodowej odszkodowań. Wnioskują o prawie trzy miliony złotych od osoby. Dokumenty w tej sprawie do MON złożyło pięciu żołnierzy rannych w czasie misji w Afganistanie.



Muslim w dupe najemnikom.

PS. Taki smaczek
Cytat:

Wszyscy doznali poważnych obrażeń w czasie afgańskiej misji. Jeden z weteranów ma orzeczony 120-procentowy ubytek zdrowia, kolejny 100 procent uszczerbku, a trzeci 45.

Zgłoś
Avatar
Pan_Generał 2013-05-29, 15:20 5
hamusq napisał/a:


Muslim w dupe najemnikom.



1. Są ludzie i parapety.
2. Na chuj edytowałeś wiadomość z 'brak słów' na to? Myślisz że jesteś twardy?
Zgłoś
Avatar
skandal89 2013-05-29, 15:20 8
Dla mnie osobiście z tą muzyką lepiej:





Metaforyczna, dająca do myślenia i zmuszająca do zastanowienia się nad tekstem i jego znaczeniem.
Zgłoś
Avatar
Pan_Generał 2013-05-29, 15:29
skandal89, niestety, ale dowaliłeś do pieca z tym zespołem.

phalanx.pl/info/pojed/info/lao-che-woli-bandere/
Zgłoś
Avatar
b................e 2013-05-29, 15:29 7
W dupach się poprzewracało! Weterani kurwa! Prawdziwi weterani, to Ci, którzy walczyli w 2 wojnie światowej, a nie ci najemnicy, którzy wyjeżdżają za kasą i mają nadzieję, że wrócą cali. Chcą jechać - droga wolna, ale niech potem nie kwiczą, że im się jakieś odszkodowanie należy. Wara od naszych pieniędzy.

Idąc tą drogą, może pozwę MPiPS, za to, że nie mam pracy i jestem biedny. Albo MF za to, że nie będę miał godziwej emerytury.

Kurwa, co za debilizm!
Zgłoś
Avatar
le_Roi_des_fous 2013-05-29, 16:38 14
bziktheblue napisał/a:

W dupach się poprzewracało! Weterani kurwa! Prawdziwi weterani, to Ci, którzy walczyli w 2 wojnie światowej, a nie ci najemnicy, którzy wyjeżdżają za kasą i mają nadzieję, że wrócą cali. Chcą jechać - droga wolna, ale niech potem nie kwiczą, że im się jakieś odszkodowanie należy. Wara od naszych pieniędzy.

Idąc tą drogą, może pozwę MPiPS, za to, że nie mam pracy i jestem biedny. Albo MF za to, że nie będę miał godziwej emerytury.

Kurwa, co za debilizm!

Weterani odnieśli rany będąc funkcjonariuszami publicznymi, pełniąc obowiązki które nałożyło na nich państwo. Więc państwo ma obowiązek się o nich zatroszczyć.
Zgłoś
Avatar
Shephards 2013-05-29, 17:53 1
@bziktheblue
jakby tobie upierdoliło nogę w robocie też byś nie warczał o odszkodowanie?
Z 3mln przesadzili bo tyle chyba dostaje rodzina w USA której członek poległ na wojnie.
Zgłoś
Avatar
k................z 2013-05-29, 20:50 3
kurwa ale oni nie jechali na budowe czy do biurowca tylko na wojne kurwa najemnicy wiedzieli czym to grozi i w jaki przedział sie wpierdalają prędzej odszkodowanie od państwa należy sie osobie potrąconej przez samochód itp
Zgłoś
Avatar
Vioorovsky 2013-05-29, 22:36 40
Byłem żołnierzem, ale nigdy nie pojechałem na misję. Jednym z powodów był mój mały synek, który zasługuje na to by mieć ojca. Pomimo tego, nigdy nie nazwałbym żołnierza polskiego najemnikiem i wszelkie próby zszarganie honoru żołnierza polskiego uważam za skurwysyństwo. Może piloci dywizjonu 303 to też najemnicy?

Weteranom należy się szacunek.
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-05-29, 22:40 7
Brawo... hejt na jednych z najlepszych żołnierzy świata - mode on.

żal czytać debili piszących o "najemnikach" jedźcie w pizdu do ruskich czy tam ciapatych
Zgłoś
Avatar
A................x 2013-05-29, 22:41
@Vioorovsky
Chuj że stchórzyłeś, łap piwo.
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-05-29, 22:47 2
Nie wina zolnierzy, ze ich panstwo wysyla na tzw "wojne", w ktorej imperium wojskowe swiata terroryzuje jakis kraj bez mozliwosci obrony wlasnej.

Ale ich wina, ze sluza chujowej sprawie.
Zgłoś
Avatar
A................x 2013-05-29, 22:49 3
@stalowyszczur
Służą krajowi. To że kraj kijowo wybiera priorytety to raczej nie ich wina.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-05-29, 22:53 1
Na Bliskim Wschodzie giną Polacy za amerykańskie interesy....
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie