18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
efekt nudów- mini kusza
Achtung88 • 2013-01-15, 15:42
a Wy co robicie jak Wam się nudzi? kupka śmieci i garść prostych narzędzi. nie było, bo nagrałem kilka minut temu.


mam chujowy głos, bo kac bije po uszach.
Zgłoś
Avatar
Pandaa 2013-01-15, 17:58
Kiedyś wrzucę filmik ze swoją kuszą tylko ja zrobiłem ją z resora od przyczepy, ciężko jest ją naciągnąć ale ma pierdolnięcie.
Zgłoś
Avatar
oumn 2013-01-15, 18:01
"nie chciałbym tym w dupe dostac"

Piana
Zgłoś
Avatar
mandel9 2013-01-15, 18:07
tosz to kusza na muchy mojego brata
Zgłoś
Avatar
horihan1 2013-01-15, 18:13 1
następnym razem daruj sobie robota, nakurwiaj w tuska
Zgłoś
Avatar
Pan Kot 2013-01-15, 18:21 1
zamawiam 2 sztuki i 2000szt. amunicji jeszcze sie kurwa w w robocie zemszcze
Zgłoś
Avatar
Achtung88 2013-01-15, 18:40
możemy zrobić zakłady ile wyciągnę na allegro za nią po ukończeniu. aukcja od złotówki, kto będzie najbliżej, dostanie drugą gratis.
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2013-01-15, 18:58 2
kusze.com/
Można zamówić poszczególne części do samodzielnego montażu (całych kusz sprzedawać nie wolno ), lub zrobić samemu - na zdjęciach widać bardzo dokładnie wszystkie części.

Bawcie się dobrze

Pamiętajcie tylko, że posiadanie kuszy w Polsce jest nielegalne.
Ale przecież imbecyle zrobią sobie krzywdę, lub dadzą się złapać, więc żadna strata

PS. Polecam się zaopatrzyć na różnego rodzaju ciężkie czasy, które prędzej, czy później mogą nastąpić (czerwoni, ciapaci, itd.)
Zgłoś
Avatar
Achtung88 2013-01-15, 19:04
to nie sztuka zabić kruka, ale gołą dupą jeża. kup se klocki lego, jak chcesz składać coś z gotowych elementów. rzemiosło to jest sztuka.
Zgłoś
Avatar
Brumm 2013-01-15, 19:11
Jak mi się nudzi to wale konia
Zgłoś
Avatar
x................s 2013-01-15, 19:12 1
Obrońcy praw kotów powinni dostać bana permanentnego + usunięcie konta.
Ludzie to jest sadistic...
Zgłoś
Avatar
ari4 2013-01-15, 19:12 1
Mój ojciec za czasów podstawówki zrobił kuszę z pióra od resoru. Bełt przebijał mur grubości 1,5 cegły.

Może kiedyś powtórzę dzieło ojca...
Zgłoś
Avatar
dupeczki 2013-01-15, 19:26
Widzę ktoś tu sesje chyba ma że takie cuda tworzy;p
Zgłoś
Avatar
musiek 2013-01-15, 20:08 9
Co robimy, jak się nudzimy? Ja na ten przykład robię coś takiego:











Może niekoniecznie, jak się nudzę, ale jak mam czas. Trochę roboty z tym jest; niestety zapierdalam na etacie i czasu na dłubanie mam niewiele (do tego studia, granie w zespole na tym, co strugam, dziewczyna itp). Średnio zrobienie instrumentu od zera zajmuje mi koło 80-100 roboczogodzin. Części są raczej ogólnodostępne w internetowych sklepach specjalistycznych (właściwie tylko cena gra rolę), natomiast dla mnie, jako amatora największym problemem jest zdobycie drewna na instrument (a to musi być bardzo wysokiej jakości i o odpowiedniej wilgotności i gęstości), czasami parę tygodni trzeba szperać, żeby dorwać coś fajnego w normalnej cenie, bo zawodowa "konkurencja" raczej niechętnie odsprzedaje swoje drewno. Przed pozyskaniem drewna i części wykonuje się szczegółowy projekt (ja robię to w Adobe Illustrator, CAD to tylko, jak się robi na CNC), dobiera się drewno adekwatnie do oczekiwanego rezultatu brzmieniowego. Potem jest mozolna praca-wykonywanie szablonów w sklejce, klejenie samego drewna, wycinanie, frezowanie, fazowanie (ja wykonuję je ręcznie-większa frajda), wykończenie (szlifowanie, polerka, składanie elektroniki-czasami bardzo rozbudowanej), poskładanie tego wszystkiego do kupy, a po poskładaniu czeka się około 10 dni, aż drewno gryfu się odpowiednio powygina i rozpoczyna się żmudne ustawianie.

Moim ostatnim dzieckiem jest ta pokazana na pierwszym zdjęciu: gitara posiada korpus z drewna mahoniowego przeklejanego paskiem wiśni, gryf z klonu przeklejanego paskiem ipe (takie drewno z ameryki południowej, podgatunek mahoniu chyba) i podstrunnice merbau. 5 strun, dwa humbuckery (przystawki tłumiące szumy, dające bardzo mocny sygnał), aktywną elektronikę Aguilar (basówka ma wbudowany equalizer 3 pasmowy). Jest to 6 instrument, który wykonałem, pierwszy zrobiłem w wieku 16 lat i był niestety totalną porażką, każdy kolejny jest już lepszy. Dodam, że mam 24 lata i nigdzie się tego nie uczyłem-przeczytałem parę książek parę razy, podpatrzyłem rozwiązania techniczne u niektórych producentów, którzy materiały takie publikują i uczyłem się na swoich błędach. Jeśli się chce robić coś więcej, niż gnić przed kompem i ma się ku temu chęci i możliwości (z możliwościami różnie bywa) można robić naprawdę ciekawe rzeczy i zostawić po sobie coś więcej, niż gnijące truchło. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców manufaktury z kolegą Achtung88 na czele
Zgłoś
Avatar
Philosophy 2013-01-15, 20:12
Szacun Strzelałabym
Zgłoś
Avatar
Pajoresko 2013-01-15, 23:25
zgaduje dlaczego to zrobiłeś, masz jutro koło
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie