18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne


Eksperci z Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN bardzo mocno krytykują przedszkolny program, który promuje ideologię gender. To prawdziwa rewolucja na polu walki z pseudonaukę, jaką jest gender!

Eksperci z PAN nie zostawili suchej nitki nad tzw. pozycją genderową pt. "Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć". autorstwa Anny Dzierzgowskiej, Joanny Piotrkowskiej oraz Ewy Rutkowskiej, które nazywają je poradnikiem dla nauczycieli, programem oraz metaprogramem.

Program genderowy jest realizowany w czterch województwach (w 17 palcówkach). To informacje z MEN. Według genderystek ich program realizuje nawet 80 przedszkoli.

Co takiego kontrowersyjnego znajduje się w "Równościowym przedszkolu", że wzięli je pod lupę eksperci z Polskiej Akademii Nauk? Według "Rzeczpospolitej" "program wzbudza kontrowersje, gdyż w ramach uświadamiania dzieciom równość płci, autorki proponują, by chłopcy przebierali się w dziewczęce stroje, zakładali peruki. I odwrotnie, dziewczęta zakładały ubrania chłopięce. Autorki sugerują także, by wprowadzając program do przedszkoli, nie liczyć się ze zdaniem rodziców".

Ekspertyza Zespołu Edukacji Elementarnej, który działa przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN, autorstwa prof. Józefy Bałachowicz wytyka elementarne błędy genderowego programu: "Przede wszystkim wskazuje, że nie spełnia on wymogów programu edukacji przedszkolnej, bo brakuje w nim szczegółowych celów kształcenia i wychowania, które odnosiłyby się do zadań, jakie stawiane są przed wychowaniem przedszkolnym. Nisko ocenia też zawartość merytoryczną programu, który m.in. nieuwzględnienia różnic związanych z np. kapitałem społecznym, kodem językowym, doświadczeniami życiowymi, miejscem zamieszkania i możliwościami, jakie oferuje najbliższe środowisko przedszkolaków" - podaje "Rzeczpospolita".

Najostrzej Bałachowicz rozprawia się propozycjami, które zdaniem autorek mają przybliżyć przedszkolakom ideologię gender. "Istotnym uchybieniem proponowanych nauczycielom treści wychowania jest utożsamianie wprowadzania idei wychowania równościowego w przedszkolu z wychowaniem apłciowym. Czym innym jest bowiem ujawnianie dyskryminacji ze względu na płeć obecnej w naszej kulturze i rozważny trening zachowań prorównościowych, a czym innym "wysadzanie dziecka" z jego biologicznej płcii kształtowanie niechętnego stosunku do niej" - pisze prof. Bałachowicz.

To bardzo ważny głos profesorów z PAN, który jasno pokazuje, że ideologia gender nie ma na celu żadnych aspiracji naukowych, ale jest ideologicznym programem nakierowanym na zniszczenie podwalin chrześcijaństwa i normalnej rodziny.

sm/Rzeczpospolita

fronda.pl/a/eksperci-pan-krytykuja-ideologie-gender,33768.html
Zgłoś
Avatar
pylaochos 2014-01-22, 18:35 2
maggie napisał/a:

nie istnieje coś takiego jak ideologia gender.

doczytać znaczenie słowa IDEOLOGIA, oraz czym jest gender (a na pewno nie tym przed czym was ostrzegają na mszy), a potem się zacząć wymądrzać.



Jeżeli coś komusz polecasz, to powinnaś wpierw sama wiedzieć o co chodzi.
Zgłoś
Avatar
606 2014-01-22, 18:41
Chuj z chrześcijaństwem, mogę sobie wierzyć w Wielką Kapustę, a i tak na to gówno genderowe zgody nie wyrażam. Obrzydliwy pedalski bełkot, a nie żadna nauka ani ideologia.

I co to kurwa ma znaczyć "wprowadzać bez zgody rodziców"? Moje dziecko będą wychowywali albo normalni ludzie, albo ja+matka, albo wypierdalać, bo zabiję gołymi rękami.
Zgłoś
Avatar
kieriii 2014-01-22, 18:42 1
WalniętyKnur napisał/a:



będziu nie jest w rządzie (na szczęście), ale dobrze mówisz, też szukam odpowiedzi na Twoje pytania i nikt nie potrafi mnie przekonać.



Czy tam sejmie, pisałem na szybko bo jestem wkurwiony takim pieprzeniem.
Zgłoś
Avatar
Promek 2014-01-22, 18:47
Nie liczyc sie ze zdaniem rodzicow... Nosz kurwa tylko nakopac tym trzem autorkom w pizde. Typowy syndrom braku chuja w dupie u feministek. Jakby cos takiego wprowadzili w przedszkolu gdzie syn by chodzil momentalnie go przenosze gdzie indziej. Pojebalo sie co po niektorym we lbach od tej demokracji i wolnosci slowa....
Zgłoś
Avatar
Cembrowina 2014-01-22, 19:07
Autorki!
Banda pojebanych homofeministek chcą z Naszych Synów zrobić homopedałocośtam!
No kurwa ktoś im nie wpierdolił chyba jeszcze?
Panie(tfu!) takie jak Senyszyn i inne kurestwo abrocyjno-szeleszcząco-pozasierane sie panoszy po kraju i mówi co jest dobre a co nie.
Ktoś w końcu powinien zrobić z tym gównem feministycznym porządek.
Nie uważacie?
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-01-22, 19:11 9

Szkoda, że tych panów nikt nie uświadomił, że peruki są takie niemęskie.


Ci biedacy też żyli nieświadomi, że spódniczki tylko kobietom przystoją.


Roosvelt również powinien mieć skrzywioną psychikę na całe życie, bo to jego przedstawia powyższe zdjęcie.

Ja pierdole! Ludzie, o to właśnie chodzi w tym całym Gender, by nie dać sobie wmawiać, że coś jest męskie albo damskie, bo jakiś nawiedzony oszołom jeden z drugim tak wymyślił!
Zgłoś
Avatar
Asteroth 2014-01-22, 19:39
@enio22 - to nie lewak tylko zwykly troll (mam nadzieje...)

Nie powiem nic nowego jak napisze, ze gender to jakis kompletnie chory wymysl porytego lba. Poczytajcie skad to sie wzielo - jakas oszalala psycholog z koziej dupy w USA wpadla na ten gniot ktory przyjal sie glownie w oszalalych kregach pseudorownosciowych a nawet na zachodzie te bzdury sa traktowane w wiekszosci jako bzdury - nawet glowny bastion tego gowna jakim byla Norwegia wycofal sie z dotowania tego szitu (chyba juz ktos pisal o tym temat)
Zgłoś
Avatar
Raskolnikow 2014-01-22, 19:49
Troche zjebal pod koniec bo to nie jest gender vs chrześcijaństwo (jedno i drugie ssie pałe), ale gender vs normalność.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2014-01-22, 20:00 2
@ellsworth To dlaczego kobiety nie pracują w kopalni na dole? Dlaczego nie są kowalkami? Dlaczego mówi się o pedofilach a o pedofilkach już nic? Bo do kurwy nędzy kobiety i mężczyźni się różnią i jest wiele rzeczy damskich i męskich i tego nikt nie zmieni! Mam nadzieję, że tak samo jak gatunek ludzki myślał, że 30 lat temu, że w obecnych czasach będziemy kolonizować Marsa tak samo mylą się proeurounijnopostępowonowoczesnolewackie mendy z tym, że można zniwelować różnice między kobietami a mężczyznami.
Zgłoś
Avatar
premium122 2014-01-22, 20:13 4
maggie napisał/a:

nie istnieje coś takiego jak ideologia gender.

doczytać znaczenie słowa IDEOLOGIA, oraz czym jest gender (a na pewno nie tym przed czym was ostrzegają na mszy), a potem się zacząć wymądrzać.



Polecam także doczytać co oznacza pojęcie ideologia i porównać z tym czego "uczy/wpaja" gender.
W skrócie(bo pewnie już czytałaś ale nie rozumiesz) genger przedstawia sie jako nauka a nauką nie jest (zero podbudowania w jakichkolwiek faktach naukowych) zatem jest ideologią.
Równie utopijna is szkodliwa jak np komunizm(poprzez głoszenie równosci ma z tym wiele wspólnego).

Jednakże patrząc na Twój profil i poprzednie wpisy rzekłbym , że jesteś popierdolona i merytorycznej wypowiedzi z Twej strony się nie doczekam , ale jako gentelman tego nie zrobie.
Zachęcam jedynie do spędzania więcej czasu w kuchni:).
Zgłoś
Avatar
michal2000 2014-01-22, 20:17 1
Jak czytam większość komentarzy to robi mi się przykro... na prawdę tak łatwo wami manipulować? Wszyscy powtarzacie mity na temat gender które można zweryfikować poświęcając kilka minut na Google ale wam się nie chce... lepiej powtarzać to, co ktoś wymyślił za was. Po co myśleć samemu?

Nie potraficie rozróżnić nauki od wykorzystywania nauki do swoich celów. To tak jakbyście uwzięli się na biologi za eugenikę albo antropologii za pomocą której Hitler chciał udowodnić wyższość Aryjczyków od innych ras. Irracjonalne prawda? To czemu robicie to samo w stosunku do gender studies?

premium122 napisał/a:

a nauką nie jest (zero podbudowania w jakichkolwiek faktach naukowych)


Daj jakiś przykład... W gender studies WSZYSTKO oparte jest na nauce. Zresztą nie może być inaczej, bo gender studies funkcjonuje w ośrodkach naukowych i poważnych uniwersytetach ja Oxford, Harvard, Cambridge gdzie wykładane są TYLKO nauki oparte na obecnej nauce. Gdyby na tych uniwersytetach wykładali rzeczy popularne zamiast naukowo udowodnionych to miałbyś tam parapsychologie czy kreacjonizm a takich rzeczy nie ma.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-01-22, 20:44 3
EdmundKemper napisał/a:

@ellsworth To dlaczego kobiety nie pracują w kopalni na dole? Dlaczego nie są kowalkami? Dlaczego mówi się o pedofilach a o pedofilkach już nic? Bo do kurwy nędzy kobiety i mężczyźni się różnią i jest wiele rzeczy damskich i męskich i tego nikt nie zmieni! Mam nadzieję, że tak samo jak gatunek ludzki myślał, że 30 lat temu, że w obecnych czasach będziemy kolonizować Marsa tak samo mylą się proeurounijnopostępowonowoczesnolewackie mendy z tym, że można zniwelować różnice między kobietami a mężczyznami.


Owszem. Różnią się. B i o l o g i c z n i e! I Tego nikt nie neguje. Dowiedz się czym jest Gender zanim zaczniesz się na ten temat wypowiadać! Zaznajom się z pojęciem płci kulturowej. Kobiety noszące spodnie też nazwiesz mendami próbującymi zniwelować różnice między kobietami i mężczyznami? Przecież spodnie to typowy przykład "męskiej" odzieży!
Zgłoś
Avatar
pstPL 2014-01-22, 20:52 1
"Nauka zwycięża lewacki ciemnogród"
...że qrwa co? Jaki ciemnogród i co zwycięża?
sorry, ale wkrada się jakieś pojebanie z popierdoleniem (i poplątaniem w dodatku) w te wasze, małe, młode prawicowe łebki
Zgłoś
Avatar
Asteroth 2014-01-22, 20:57
A sukienka typowo kobiecej - jednak szkotow nikt z tego powodu nie przesladuje. Pokaz mi CO w gender studies jest oparte na nauce - bo Norwegia wycofala sie z dotowanie tych bzdur po ich kompletnym osmieszeniu. Poszukaj artykulu, mozesz tez przepuscic oryginalny material z norweskiego w google translate

henrylaasanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/89740-norja-lakkauttaa-naistutkimuksen

Wlasnie gender jest ideologia i z nauka ma tyle wspolnego co kabala turecka i wrozenie z fusow.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-01-22, 21:01
maggie napisał/a:

nie istnieje coś takiego jak ideologia gender.

doczytać znaczenie słowa IDEOLOGIA, oraz czym jest gender (a na pewno nie tym przed czym was ostrzegają na mszy), a potem się zacząć wymądrzać.



to ty nie rozumiesz. BYło gender i każdy wie co to jest ale w polsce ludzie z gendera robią ideologie gender!! czaisz już? gender to terminologia ale teraz w polsce z tego robią sobie ideologie a ludzie walcza z tą ideologia a nie konkretnie z gender!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie