18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne


Eksperci z Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN bardzo mocno krytykują przedszkolny program, który promuje ideologię gender. To prawdziwa rewolucja na polu walki z pseudonaukę, jaką jest gender!

Eksperci z PAN nie zostawili suchej nitki nad tzw. pozycją genderową pt. "Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć". autorstwa Anny Dzierzgowskiej, Joanny Piotrkowskiej oraz Ewy Rutkowskiej, które nazywają je poradnikiem dla nauczycieli, programem oraz metaprogramem.

Program genderowy jest realizowany w czterch województwach (w 17 palcówkach). To informacje z MEN. Według genderystek ich program realizuje nawet 80 przedszkoli.

Co takiego kontrowersyjnego znajduje się w "Równościowym przedszkolu", że wzięli je pod lupę eksperci z Polskiej Akademii Nauk? Według "Rzeczpospolitej" "program wzbudza kontrowersje, gdyż w ramach uświadamiania dzieciom równość płci, autorki proponują, by chłopcy przebierali się w dziewczęce stroje, zakładali peruki. I odwrotnie, dziewczęta zakładały ubrania chłopięce. Autorki sugerują także, by wprowadzając program do przedszkoli, nie liczyć się ze zdaniem rodziców".

Ekspertyza Zespołu Edukacji Elementarnej, który działa przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN, autorstwa prof. Józefy Bałachowicz wytyka elementarne błędy genderowego programu: "Przede wszystkim wskazuje, że nie spełnia on wymogów programu edukacji przedszkolnej, bo brakuje w nim szczegółowych celów kształcenia i wychowania, które odnosiłyby się do zadań, jakie stawiane są przed wychowaniem przedszkolnym. Nisko ocenia też zawartość merytoryczną programu, który m.in. nieuwzględnienia różnic związanych z np. kapitałem społecznym, kodem językowym, doświadczeniami życiowymi, miejscem zamieszkania i możliwościami, jakie oferuje najbliższe środowisko przedszkolaków" - podaje "Rzeczpospolita".

Najostrzej Bałachowicz rozprawia się propozycjami, które zdaniem autorek mają przybliżyć przedszkolakom ideologię gender. "Istotnym uchybieniem proponowanych nauczycielom treści wychowania jest utożsamianie wprowadzania idei wychowania równościowego w przedszkolu z wychowaniem apłciowym. Czym innym jest bowiem ujawnianie dyskryminacji ze względu na płeć obecnej w naszej kulturze i rozważny trening zachowań prorównościowych, a czym innym "wysadzanie dziecka" z jego biologicznej płcii kształtowanie niechętnego stosunku do niej" - pisze prof. Bałachowicz.

To bardzo ważny głos profesorów z PAN, który jasno pokazuje, że ideologia gender nie ma na celu żadnych aspiracji naukowych, ale jest ideologicznym programem nakierowanym na zniszczenie podwalin chrześcijaństwa i normalnej rodziny.

sm/Rzeczpospolita

fronda.pl/a/eksperci-pan-krytykuja-ideologie-gender,33768.html
Zgłoś
Avatar
dawidogracz 2014-01-22, 15:15 11
Jedyny plus całego gender to możliwość uznania się kobietą przed wejściem do damskiej szatni ;d
Zgłoś
Avatar
pisage 2014-01-22, 15:15 21
W 17 palcówkach powiadasz...?
Zgłoś
Avatar
ReniferPL 2014-01-22, 15:28 3
ideologia nie równa się nauce
Zgłoś
Avatar
Voinar 2014-01-22, 16:30 59
No i słusznie.
Nauka zwycięża lewacki ciemnogród.

Na pohybel skQrvysynom.

Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-22, 17:52 12
Przecież jakbym miał dziecko i przyszło by ze szkoły i powiedziało mi, że "uczą" ich takiego plugastwa, to bym tam wpadł jak bomba, nauczycielkę za kudły wytargał, a dyrektorowi w pysk wyjebał.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2014-01-22, 18:11 7
BongMan napisał/a:

Przecież jakbym miał dziecko i przyszło by ze szkoły i powiedziało mi, że "uczą" ich takiego plugastwa, to bym tam wpadł jak bomba, nauczycielkę za kudły wytargał, a dyrektorowi w pysk wyjebał.


Zgłoś
Avatar
shegge.reggae 2014-01-22, 18:11 2
@up
to jest chyba jedyny twój post, który nie jest sucharem ^^
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2014-01-22, 18:13 3
BongMan napisał/a:

Przecież jakbym miał dziecko i przyszło by ze szkoły i powiedziało mi, że "uczą" ich takiego plugastwa, to bym tam wpadł jak bomba, nauczycielkę za kudły wytargał, a dyrektorowi w pysk wyjebał.



przecież ty niedawno chciałeś wyskrobywać dziecko jakbyś z kimś zaszedł
Zgłoś
Avatar
maggie 2014-01-22, 18:15 7
nie istnieje coś takiego jak ideologia gender.

doczytać znaczenie słowa IDEOLOGIA, oraz czym jest gender (a na pewno nie tym przed czym was ostrzegają na mszy), a potem się zacząć wymądrzać.
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2014-01-22, 18:17 9
Imie_jego_44 napisał/a:

...Autorki sugerują także, by wprowadzając program do przedszkoli, nie liczyć się ze zdaniem rodziców".


Że co kurwa? Ktoś ma decydować o moich dzieciach i wpajać im jakiś wykolejony system wartości, wbrew mojej opinii? Wyraźnie je popierdoliło - a może tak ich pustymi łbami, ponapierdalać tak trochę o ścianę, albo posadzkę, nie licząc się z ich zdaniem.
Zgłoś
Avatar
Catacombe 2014-01-22, 18:19
Plecionkarz napisał/a:



przecież ty niedawno chciałeś wyskrobywać dziecko jakbyś z kimś zaszedł



Ty serio wierzysz w to co on pisze?
Zgłoś
Avatar
Enerfaues 2014-01-22, 18:19 2
@UP

To wyjaśnij mi proszę, co ten gender tak na serio wg Ciebie oznacza
Zgłoś
Avatar
kieriii 2014-01-22, 18:28
Ja już kurwa nie rozumiem, po chuj te wszystkie gender, slender, blender i chuj wie co jeszcze. Dla mnie rodzina to chłopak i dziewczyna(ew. mężczyzna i kobieta, ale teraz jest fajny rym). Wytłumaczcie mi po co chłopczyka ubierać w dziewczęce ciuchy i na odwrót. Odkąd pojawił się p. Krzysztof Bęgowski(znany pod pseudonimem anna grodzka) w rządzie to się popierdoliło. Wypierdolić wszystkich w rządzie na zbity pysk, albo róbta co tam chcecie...
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2014-01-22, 18:31
kieriii napisał/a:

Ja już kurwa nie rozumiem, po chuj te wszystkie gender, slender, blender i chuj wie co jeszcze. Dla mnie rodzina to chłopak i dziewczyna(ew. mężczyzna i kobieta, ale teraz jest fajny rym). Wytłumaczcie mi po co chłopczyka ubierać w dziewczęce ciuchy i na odwrót. Odkąd pojawił się p. Krzysztof Bęgowski(znany pod pseudonimem anna grodzka) w rządzie to się popierdoliło. Wypierdolić wszystkich w rządzie na zbity pysk, albo róbta co tam chcecie...



będziu nie jest w rządzie (na szczęście), ale dobrze mówisz, też szukam odpowiedzi na Twoje pytania i nikt nie potrafi mnie przekonać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie