18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:13
🔥 Wyprzedzanie po polsku - teraz popularne
Avatar
Liczer Dzisiaj 19:22
Velture napisał/a:

Pomijając film.
Zauważyliście, że ponad 90% dzieci w szkole uczy się zasadniczo tylko rutyny wstawania rano, iścia do budynku, wykonania swojego obowiązku i powrotu do domu?
Przez całe dzieciństwo uczymy się jak w dorosłości być niewolnikami pracy etatowej.



No a jak. Niewolnictwo nigdy się nie skończy. Za dobrze by było.
Zgłoś
Avatar
beznazwy Dzisiaj 19:42
Velture napisał/a:

Pomijając film.
Zauważyliście, że ponad 90% dzieci w szkole uczy się zasadniczo tylko rutyny wstawania rano, iścia do budynku, wykonania swojego obowiązku i powrotu do domu?
Przez całe dzieciństwo uczymy się jak w dorosłości być niewolnikami pracy etatowej.



Coś ty, kurwa, w szkole robił pisząc "iścia"...?😮
Zgłoś
Avatar
DDragonDD 31 minut temu
Velture napisał/a:

Pomijając film.
Zauważyliście, że ponad 90% dzieci w szkole uczy się zasadniczo tylko rutyny wstawania rano, iścia do budynku, wykonania swojego obowiązku i powrotu do domu?
Przez całe dzieciństwo uczymy się jak w dorosłości być niewolnikami pracy etatowej.



Jak czytam to to od razu mi się przypominają "sebixy" które w szkole tylko się obijały.
Szkoła nie jest od tego aby zrobić z ciebie geniusza a nauczyć podstaw dlatego to się nazywa "szkoła podstawowa" jeżeli masz wyjebane na podstawy to nie dziw się później że nie wiesz jak obliczyć ile "za bułki reszty powinni ci wydać". Geometria -myślenie przestrzenne, fizyka -żebyś wiedział że jak nagrywasz film na tiktoka blisko przy torach dla ekscytacji i cię pierdolnie pociąg bo za blisko stanąłeś to jesteś trup albo jak jedziesz po ulicy z prędkością 200km/h to droga hamowania to kilkadziesiąt metrów, język polski - żebyś chociaż znał podstawy poprawnego porozumiewania się. Chemia żebyś wiedział że jak na tiktoku puszczą jakiś viral z łączeniem różnych domowych chemikaliów to że możesz się zabić. Ale nie... Dzieciaki jak i ich rodzice mają na podstawy wyjebane a później lament bo "lajki" są ważniejsze niż prawdziwe życie. Jeżeli masz takie podejście do szkoły to się nie dziwię że dana osoba nic się nie nauczy.
Podstawy to podstawy, nikt za ciebie nie będzie rozwijać twoich zainteresowań. Od tego są zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań czy inne tego typu instytucje. Dawniej ludzie byli tego świadomi a teraz tylko -mój Adamek jest taki genialny że nie potrzebuje szkoły podstawowej, i Adamek kończy z wyrokiem albo max przy łopatach. Założyli kubeł na głowę nauczyciela? To jego wina bo dał sobie "na głowę wejść", a później - nie to nie mój synek, on taki nie jest, nie to nie mogą córeczka, ona nigdy dupy w "słoneczko" nie dawała a w wieku 15 lat w ciąży lata tylko nie wie jeszcze z którym.
Jeszcze raz, szkoła podstawowa jest PODSTAWOWĄ, chcesz rozwijać pasje, zainteresowania to się wysil a nie oczekuje że zrobią to za ciebie inni. Tak samo rodzic - bo moje dziecko jest takie cudowne - jeżeli jest to się nim kurwa zainteresuj a nie zrzucasz to na szkołę PODSTAWOWĄ licząc na cuda gdy nauczyciel ma 25-30 uczniów pod sobą na każdej lekcji...
Zgłoś
Avatar
trzonek1pl 29 minut temu
tejey58367 napisał/a:

Nie zauważyłem. W szkole uczysz się generalnie kompetencji miękkich niezbędnych do życia w społeczeństwie. Natomiast dopiero przy odrobinie chęci i samozaparcia uczysz się też tych twardych. Szkoła to naprawdę w zasadzie same plusy. No chyba że masz pecha i trafiasz do placówki gdzie nic nie działa jak powinno.



to gdzies dziala jak powinno i ktos jak to wymyslal to akurat nie wiedzial ze bedzie to nie dzialac jak powinno
Zgłoś
Avatar
Adam1610 23 minuty temu
Dla mnie bomba
Zgłoś