18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:21
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
Avatar
sauerps 2013-04-30, 0:05 15
ja tam się nie znam, ale podobno guma nie przewodzi prądu
Zgłoś
Avatar
klip88 2013-04-30, 0:14 12
elektryka prąd nie tyka tylko z dala napierdala
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-04-30, 1:24 38
sauerps napisał/a:

ja tam się nie znam, ale podobno guma nie przewodzi prądu



Nie trzeba się znać, żeby wiedzieć, że przed tego typu naprawami możemy wyłączyć "korki" bądź główne zasilanie

Wtedy to nawet boso sobie tam może nogi moczyć.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2013-04-30, 10:49
Jak nie chwyci dwóch kabli na raz, w tym jednego z fazą, to jest w pełni izolowany. Guma i wiele plastików nie przewodzi prądu. Wystarczy na buty nałożyć foliówki i już się nie jest uziemieniem, przynajmniej do czasu aż foliówki się przetrą. Większość podeszew też nie przewodzi. Gorzej gdy są mokre.
Zgłoś
Avatar
ddobry10 2013-04-30, 16:24
Najważniejsze że jest uziemiony
Zgłoś
Avatar
maniiiek 2013-04-30, 16:25 1
@up wszystko zależy od tego z jakim prądem mamy do czynienia. Izolacja też ma swoje parametry i przy wyższych wartościach te "foliówki" są gówno warte. Co do przewodu - akurat wystarczy jeden chwycić aby pieprzło a nie dwa w przypadku prądu przemiennego. A nikt w instalacjach stałego nie stosuje.
Zgłoś
Avatar
H................g 2013-04-30, 16:25
Elektryka prąd nie tyka, a jak jebnie to niemożebnie
Zgłoś
Avatar
thez 2013-04-30, 16:29 1
@maniiiek

Jak jesteś odizolowany od ziemi to wystarczy złapać jeden przewód? Ki chuj? Co ten prąd sobie płynie i wraca?
Zgłoś
Avatar
trebeter 2013-04-30, 16:37 15
Zgłoś
Avatar
PustySocho 2013-04-30, 16:42
thez napisał/a:

@maniiiek

Jak jesteś odizolowany od ziemi to wystarczy złapać jeden przewód? Ki chuj? Co ten prąd sobie płynie i wraca?


Cytat:

Prąd przemienny (ang. alternating current, AC) – charakterystyczny przypadek prądu elektrycznego okresowo zmiennego, w którym wartości chwilowe podlegają zmianom w powtarzalny, okresowy sposób, z określoną częstotliwością. Wartości chwilowe natężenia prądu przemiennego przyjmują naprzemiennie wartości dodatnie i ujemne (stąd nazwa przemienny). Najczęściej pożądanym jest, aby wartość średnia całookresowa (tzn. składowa stała) wynosiła zero.

Zgłoś
Avatar
Megas 2013-04-30, 16:53
Przewody które nie są podłączone do sieci zasilającej to on sobie nawet pod wodą może łączyć.
Zgłoś
Avatar
Anper 2013-04-30, 17:00
...tylko z dala napierdala.
Zgłoś
Avatar
e................n 2013-04-30, 17:22
trebeter, Coś wiadomo więcej o tym wypadku? Chyba ta laska jak dobrze widzę jako jedyna przeżyła? Miała tylko pecha że drugim razem głową zajebała o te rusztowanie i znowu ja pojebało prądem. A twarda sztuka z niej.
Zgłoś
Avatar
kropelkasiku 2013-04-30, 17:55
co przed smiercia slyszy elektryk??

Pika!!!Pika!!!Pikaczuuuuu!!!!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie