18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 40 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
DupaJasiu123 2024-04-05, 6:38 15
Brawa dla kamerzysty
Zgłoś
Avatar
Antoni79 2024-04-05, 6:50
Miał duże szanse przeżyć to. To nie było kopnięcie, a ledwie draśnięcie. Prędzej upadek go zabił, niż taki prąd.
Zgłoś
Avatar
Janko 2024-04-05, 7:56 1
Obstawiam że już tego numeru nie powtórzy
Zgłoś
Avatar
Czester 2024-04-05, 8:06 1
"Jak saper, raz się myli"
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-04-05, 8:15 1
Antoni79 napisał/a:

Miał duże szanse przeżyć to. To nie było kopnięcie, a ledwie draśnięcie. Prędzej upadek go zabił, niż taki prąd.



Tak jest najczęściej przy porażeniu prądem o ile nie zabije cię samo napięcie.
W tym przypadku miał szansę na zgon już w czasie lotu bo macał transformator po stronie średniego napięcia, a z tym to już nie ma żartów jak z niskim.
Zgłoś
Avatar
Antoni79 2024-04-05, 8:40 3
Bul_od_bytu napisał/a:

Tak jest najczęściej przy porażeniu prądem o ile nie zabije cię samo napięcie.
W tym przypadku miał szansę na zgon już w czasie lotu bo macał transformator po stronie średniego napięcia, a z tym to już nie ma żartów jak z niskim.



Nie znam się na prądzie. Niby zasady nie są trudne, ale przy prądzie nie ma pomyłek. Nawet sam gniazdka boję się wymienić, wyłączam bezpieczniki, sprawdzam lampką nocną, używam rękawic. Oceniłem po wielkości rozbłysku i że nie osmaliło.
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-04-05, 8:53 6
Antoni79 napisał/a:

Nie znam się na prądzie. Niby zasady nie są trudne, ale przy prądzie nie ma pomyłek. Nawet sam gniazdka boję się wymienić, wyłączam bezpieczniki, sprawdzam lampką nocną, używam rękawic. Oceniłem po wielkości rozbłysku i że nie osmaliło.



W domu przed porażeniem zabezpiecza cię prawidłowo działająca instalacja. Nawet gdybyś coś odstawił przy wymianie gniazdka to zadziała zabezpieczenie przeciwzwarciowe albo różnicowo-prądowe w bardzo krótkim czasie (0.2s). Na transformatorze nie ma zabezpieczenia, które by mogło cię uratować odpowiednio szybko zanim się nie zwęglisz.
Nie wspominając o prądzie rzędu setek lub tysięcy amperów, który po prostu wypala sobie drogę do ziemi/słupa w ciele tego żywego bezpiecznika
Zgłoś
Avatar
BigLebovsky 2024-04-05, 9:34 5
Akcja trzymająca w napięciu.
Zgłoś
*Średnich. Przy wysokich prócz efektu błyskowego byłby efekt dymny oraz zapachowy
Zgłoś
Avatar
Veni_Vidi 2024-04-05, 9:42 4
Elektryzujący pokaz głupoty
Zgłoś
Avatar
feniks777 2024-04-05, 9:51 4
Bul_od_bytu napisał/a:

W domu przed porażeniem zabezpiecza cię prawidłowo działająca instalacja. Nawet gdybyś coś odstawił przy wymianie gniazdka to zadziała zabezpieczenie przeciwzwarciowe albo różnicowo-prądowe w bardzo krótkim czasie (0.2s). Na transformatorze nie ma zabezpieczenia, które by mogło cię uratować odpowiednio szybko zanim się nie zwęglisz.
Nie wspominając o prądzie rzędu setek lub tysięcy amperów, który po prostu wypala sobie drogę do ziemi/słupa w ciele tego żywego bezpiecznika



nie zlicze ile razy mnie prad jebnal, jak za dzieciaka sie bawilem. Rodzice odpuscili i nauczyli mnie jednej rzeczy chcesz sie bawic zakladaj humowe obuwie. Zeby cie prąd nie złapał. Jak nie zamkniesz obwodu to cie popiesci ale nie zrobi z ciebie zarowki i zblokuje nerwy.
Zgłoś
Avatar
Bul_od_bytu 2024-04-05, 10:26 6
feniks777 napisał/a:

nie zlicze ile razy mnie prad jebnal, jak za dzieciaka sie bawilem. Rodzice odpuscili i nauczyli mnie jednej rzeczy chcesz sie bawic zakladaj humowe obuwie. Zeby cie prąd nie złapał. Jak nie zamkniesz obwodu to cie popiesci ale nie zrobi z ciebie zarowki i zblokuje nerwy.



Kto uważał na fizyce ten na ogół pożyje dłużej
Kiedyś w szkole na praktykach spotkałem elektryka ze Stoenu, który kable pod 230V to zarabiał przy nas gołymi grabami. Gość miał taką skórę na łapach, że rezystancję to mógł liczyć w MΩ. W dodatku był z niego dowcipniś bo potrafił podać ci żyłę pod napięciem, którą trzymał bez izolacji
Zgłoś
Avatar
pepcio85 2024-04-05, 10:37 1
„ Sprawdzlł czy jest prąd.”

Całe szczęście był…
Zgłoś
Avatar
betonowypiotr 2024-04-05, 14:03
Z trojga złego lepiej tak
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie