18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Cytat:

Były oficer policji w San Antonio, James Brennand, został oskarżony o usiłowanie morderstwa i dwa zarzuty napaści kwalifikowanej po postrzeleniu 17-letniego Erika Cantu w parkingu McDonald's 2 października 2022 roku. Brennand, będący wówczas oficerem na okresie próbnym, został zwolniony ze służby trzy dni po incydencie. Według materiału z kamery na ciele oficera, Brennand oddał dziesięć strzałów w kierunku pojazdu Cantu, gdy ten cofał samochód, próbując uciec【13†source】【14†source】.

Cantu, który doznał ciężkich obrażeń i był hospitalizowany przez kilka tygodni, był z nieuzbrojony w chwili zdarzenia. Jedna z zarzutów napaści dotyczy również pasażerki w pojeździe, Emily Proulx, która nie doznała obrażeń【14†source】.

Prokurator okręgowy Bexar, Joe Gonzales, zapowiedział, że będzie dążył do maksymalnego wymiaru kary dla Brennanda, co może oznaczać dożywocie za napaść kwalifikowaną i do 20 lat więzienia za usiłowanie morderstwa【13†source】.





sos: cbsnews.com/news/james-brennand-indicted-san-antonio-police-officer-ho...
Zmieniono 1 razy Zgłoś
Avatar
mahlanHlapan 2024-08-06, 20:55 6
Zawsze mnie tak zastanawia ze w kolo ludzie i inne samochody a ten i tak wali jak z KM i ze nikt nie zgarnie takiej zagubionej kulci ?
Zgłoś
Avatar
Driver19cm 2024-08-06, 21:00 16
mahlanHlapan napisał/a:

Zawsze mnie tak zastanawia ze w kolo ludzie i inne samochody a ten i tak wali jak z KM i ze nikt nie zgarnie takiej zagubionej kulci ?



Tym razem nikt nie zgarnął

Ale przykładów, gdzie podczas strzelanin, zabłąkane kule zabijają przypadkowe osoby, są w Ameryce setki
Zgłoś
Avatar
mahlanHlapan 2024-08-06, 21:02 5
Driver19cm napisał/a:

Tym razem nikt nie zgarnął
Ale przykładów, gdzie podczas strzelanin, zabłąkane kule zabijają przypadkowe osoby, są w Ameryce setki



Ze tez takie ryzyko jest oplacalne.. ale to hamerycka logika, to nie dla takiego oniona jak ja 🙃
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-06, 21:28 5
Gliniarz chyba spał na wykładach z techniki obezwładniania

Pierdolony kałboj...
Zgłoś
Avatar
radzyniak 2024-08-06, 21:32 6
smc napisał/a:

Gliniarz chyba spał na wykładach z techniki obezwładniania
Pierdolony kałboj...



Możesz napisać jak ma obezwładnić kierowcę w cofającym aucie?
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-06, 21:38 1
radzyniak napisał/a:

Możesz napisać jak ma obezwładnić kierowcę w cofającym aucie?



O tak:
"potylicę podejrzanego opieramy o własne ramię; lewą rękę wkładamy pod lewą pachę podejrzanego i łapiemy„nachwytem” jego lewe przedramię; delikatnie unosimy poszkodowanego i w miarę możliwości stabilizując głowę (własnym barkiem i głową) wyciągamy poszukiwanego z pojazdu. KK10 mar 2017
Zgłoś
Avatar
radzyniak 2024-08-06, 21:41 6
smc napisał/a:

O tak:
"potylicę podejrzanego opieramy o własne ramię; lewą rękę wkładamy pod lewą pachę podejrzanego i łapiemy„nachwytem” jego lewe przedramię; delikatnie unosimy poszkodowanego i w miarę możliwości stabilizując głowę (własnym barkiem i głową) wyciągamy poszukiwanego z pojazdu. KK10 mar 2017



Ale Ty opisujesz ewakuację rannego, poszkodowanego jak piszesz z pojazdu. Zrobisz to gdy auto się cofa i uderzy Cię drzwiami?
Zgłoś
Avatar
Andrzejas 2024-08-06, 21:47 37
Wydał typowi polecenie, typ je zignorował i zaczął uciekać. Jak dla mnie to w zupełności wystarczy, żeby go odjebać, bo gość jest porażająco głupi. My nawet mieszkać nie musimy tam, gdzie on, żeby wiedzieć, że psiarz w USA nie pierdoli się z rozdawaniem ołowiu i tylko debil zignoruje jego polecenia. Taki bez szacunku do własnego życia, czyli prawdopodobnie do cudzego też.
Szkoda, że typa wydalili ze służby. Mógłby jeszcze paru debili odjebać w swojej karierze, bo ma do nich nosa.

Piwo dla Jamesa!
Zgłoś
Avatar
Nazhir 2024-08-06, 22:08 2
okolicznością obciążającą jest na pewno kolor skóry - jednak biały, więc należy traktować jak człowieka rozumnego.
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-08-06, 22:35 20
mahlanHlapan napisał/a:

Zawsze mnie tak zastanawia ze w kolo ludzie i inne samochody a ten i tak wali jak z KM i ze nikt nie zgarnie takiej zagubionej kulci ?



Nie wiem ile takich zagubionych kulek wyłapują postronni obywatele, ale z tego co kiedyś czytałem to:
a) policjanci u nich są dobrze wyszkoleni i wyczuleni na to aby "mechanicznie" zwracać uwagę na otoczenie w trakcie strzelaniny.
b) amunicja której używają, w broni bocznej, ma tak dostosowany kaliber, ładunek prochowy i sam pocisk aby miał dużą moc obalającą ale stosunkowo małą penetracyjną, to oznacza że pocisk dużo energii kinetycznej oddaje na pierwszy cel w który uderzy, minimalizując ryzyko że przeleci przez gościa na wylot, lub żeby po uderzeniu np. w dość cienką blachę drzwi samochodu (plus tapicerka) nie wyrządził znaczącej krzywdy postronnej osobie (choć to tez zależy od miejsca w które trafi, widomo jak tętnica to kaplica).
Nie, nie jestem ekspertem, po prostu piszę co kiedyś wyczytałem i zapamiętałem gdyż wtedy kiedy czytałem, uznałem źródło za wiarygodne. Także proszę na mnie psów nie wieszać jak by co. Jak się mylę to proszę o sprostowanie.

Andrzejas napisał/a:

Wydał typowi polecenie, typ je zignorował i zaczął uciekać. Jak dla mnie to w zupełności wystarczy, żeby go odjebać, bo gość jest porażająco głupi. My nawet mieszkać nie musimy tam, gdzie on, żeby wiedzieć, że psiarz w USA nie pierdoli się z rozdawaniem ołowiu i tylko debil zignoruje jego polecenia.



Tak nie do końca, w momencie kiedy policjant oddaje strzał do podejrzanego (o cokolwiek) samo nie wykoanie poleceń nie wystarczy. Musi istnieć jakieś zagrożenie albo dla policjanta albo dla postronnych którego w tej sytuacji nie było, gościu po prostu zaczął spierdalać, ale w taki sposób że ani policjant ani piesi ni byli narażeni na staranowanie autem. Jak dla mnie policjanta nieco poniosło. Zwłaszcza że z tego co widać na filmie gościu sobie grzecznie coś wpierdala w zaparkowanym aucie a ktoś mu szarpie za klamkę otwiera drzwi i mierzy ze spluwy. Podejrzewam że sam bym spanikował i próbował spierdalać bo pierwsze co bym zobaczył to lufa wycelowana we mnie, nie wiem czy dojrzałbym mundur i zinterpretował w poprawny sposób polecenie gliniarza. A policjanta mógł nie widzieć jak do niego podchodzi, sam wielokrotnie jak na orlenie wpierdalałem hot doga, nie patrzyłem w lusterka tylko przed siebie, na radio ,na hot doga, obcierałem ryja, strzepywałem okruchy, itp itd.
Zgłoś
Avatar
mahlanHlapan 2024-08-06, 22:47 5
takamahi napisał/a:

Nie wiem ile takich zagubionych kulek wyłapują postronni obywatele, ale z tego co kiedyś czytałem to:
a) policjanci u nich są dobrze wyszkoleni i wyczuleni na to aby "mechanicznie" zwracać uwagę na otoczenie w trakcie strzelaniny.
b) amunicja której używają, w broni bocznej, ma tak dostosowany kaliber, ładunek prochowy i sam pocisk aby miał dużą moc obalającą ale stosunkowo małą penetracyjną, to oznacza że pocisk dużo energii kinetycznej oddaje na pierwszy cel w który uderzy, minimalizując ryzyko że przeleci przez gościa na wylot, lub żeby po uderzeniu np. w dość cienką blachę drzwi samochodu (plus tapicerka) nie wyrządził znaczącej krzywdy postronnej osobie (choć to tez zależy od miejsca w które trafi, widomo jak tętnica to kaplica).
Nie, nie jestem ekspertem, po prostu piszę co kiedyś wyczytałem i zapamiętałem gdyż wtedy kiedy czytałem, uznałem źródło za wiarygodne. Także proszę na mnie psów nie wieszać jak by co. Jak się mylę to proszę o sprostowanie.



Zdecydowanie, tez slyszalem/czytalem ze ta amunicja ma nie penetrowac w dal tylko rozpas sie, nie ryloszetowac, poprostu na polska logike wydaje sie to nieprawdopodobne ze zatloczona ulica, parking, metro, centrum handlowe a tam zwyczajnie "rrrrrratataaa" westerniarze na zawsze 🤠

[ Dodano 2024-08-06, 22:52 ]
takamahi napisał/a:

Nie wiem ile takich zagubionych kulek wyłapują postronni obywatele, ale z tego co kiedyś czytałem to:
a) policjanci u nich są dobrze wyszkoleni i wyczuleni na to aby "mechanicznie" zwracać uwagę na otoczenie w trakcie strzelaniny.
b) amunicja której używają, w broni bocznej, ma tak dostosowany kaliber, ładunek prochowy i sam pocisk aby miał dużą moc obalającą ale stosunkowo małą penetracyjną, to oznacza że pocisk dużo energii kinetycznej oddaje na pierwszy cel w który uderzy, minimalizując ryzyko że przeleci przez gościa na wylot, lub żeby po uderzeniu np. w dość cienką blachę drzwi samochodu (plus tapicerka) nie wyrządził znaczącej krzywdy postronnej osobie (choć to tez zależy od miejsca w które trafi, widomo jak tętnica to kaplica).
Nie, nie jestem ekspertem, po prostu piszę co kiedyś wyczytałem i zapamiętałem gdyż wtedy kiedy czytałem, uznałem źródło za wiarygodne. Także proszę na mnie psów nie wieszać jak by co. Jak się mylę to proszę o sprostowanie.
Tak nie do końca, w momencie kiedy policjant oddaje strzał do podejrzanego (o cokolwiek) samo nie wykoanie poleceń nie wystarczy. Musi istnieć jakieś zagrożenie albo dla policjanta albo dla postronnych którego w tej sytuacji nie było, gościu po prostu zaczął spierdalać, ale w taki sposób że ani policjant ani piesi ni byli narażeni na staranowanie autem. Jak dla mnie policjanta nieco poniosło. Zwłaszcza że z tego co widać na filmie gościu sobie grzecznie coś wpierdala w zaparkowanym aucie a ktoś mu szarpie za klamkę otwiera drzwi i mierzy ze spluwy. Podejrzewam że sam bym spanikował i próbował spierdalać bo pierwsze co bym zobaczył to lufa wycelowana we mnie, nie wiem czy dojrzałbym mundur i zinterpretował w poprawny sposób polecenie gliniarza.



A co do polecen to w niektorych stanach wystarcza ze odjezdza i to jest podejzenie ze ma bron, narkotyki, badz jest poszukiwamy i niebezpieczny. Ale jak sie myle to huj mi w dupe
Zgłoś
Avatar
Andrzejas 2024-08-06, 23:14 2
@takamahi Wiem wiem, że to nie tak prosto. Piszę, jak logika mi podpowiada, że być powinno. Piwo za wyjaśnienie nawet, jeśli się mylisz.
@mahlanHlapan: Ty też piwo, bo piszesz, co chcę przeczytać. Nawet, jeśli się mylisz.
Zgłoś
Avatar
ibrahim 2024-08-06, 23:19 4
Szkoda chłopa, chciał dobrze, ale , jak to mówią: dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
Zgłoś
Avatar
smc 2024-08-06, 23:20 4
takamahi napisał/a:

sam wielokrotnie jak na orlenie wpierdalałem hot doga, nie patrzyłem w lusterka tylko przed siebie, na radio ,na hot doga, obcierałem ryja, strzepywałem okruchy, itp itd.



No to lepiej uważaj.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie