18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Avatar
Wiochmen 2019-01-05, 13:12
Ktos ma wiecej info w tym temacie?

Zywcem napewno nie splnely, tylko zginely przez uduszenie czadem...
Zgłoś
Avatar
Killerguitar 2019-01-05, 13:17 11
"Ze wstępnych ustaleń policji oraz straży pożarnej, które wciąż działają na miejscu zdarzenia, wynika iż lokal nie był właściwie przystosowany do organizowania w nim podobnych zabaw. Wskazuje się zbyt bliskie położenie urządzeń grzewczych przy materiałach łatwopalnych, same instalacje elektryczne miały być prowadzone w sposób prowizoryczny, a pomieszczenie zbyt małe dla uczestników zabawy. Udało się także ustalić, iż znajdujące się w pomieszczeniu gaśnice pożarowe nie zostały użyte."
Zgłoś
Avatar
sadolfan 2019-01-05, 15:04
Ciekawe czy gdyby zdazyly rozwiac wszystkie zagadki uniknely by smierci ?
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2019-01-05, 15:53 1
freaky napisał/a:


Mam chociaż nadzieję, że to nie Polki.


A co, to w jakiś sposób umniejszałoby tragedię?!? Ja pierdolę!
Zgłoś
Avatar
blade87 2019-01-05, 16:16 4
Jak możecie tak się nabijać z tej tragedii? Będziecie się smażyć w escape roomie...
Zgłoś
Avatar
tomianow 2019-01-05, 16:29 1
Chyba pierwszy nieukończony escape room na świecie
Zgłoś
Avatar
marinis 2019-01-05, 17:02 1
To jest tak strasznie smutne. Po prostu dramat niewyobrażalny.
Niech przynajmniej pokażą ludziom ich sekcje zwłok.
5 nastolatek na raz to rzadko się zdarza.
Zgłoś
Avatar
jehehej 2019-01-05, 17:13 2
Escape room wersja heroic. No cóż. 5 nastolatek w jednym pomieszczeniu nie wróży niczego dobrego. Dobrze, że nikt więcej nie ucierpiał.
Zgłoś
Avatar
mamurra 2019-01-05, 17:23
Cytat:

Ze wstępnych ustaleń policji oraz straży pożarnej, które wciąż działają na miejscu zdarzenia, wynika iż lokal nie był właściwie przystosowany do organizowania w nim podobnych zabaw.



A to nie jest tak, że zanim taki "lokal" zostanie dopuszczony do publicznego użytku, musi przyjść pan ze straży pożarnej właśnie i wystawić papierek, że normy ppoż są spełnione (np. istnieją wyjścia ewakuacyjne)?
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2019-01-05, 18:09
mamurra napisał/a:



A to nie jest tak, że zanim taki "lokal" zostanie dopuszczony do publicznego użytku, musi przyjść pan ze straży pożarnej właśnie i wystawić papierek, że normy ppoż są spełnione (np. istnieją wyjścia ewakuacyjne)?



No niestety to jest Polska.... czasem takie Escape Roomy są otwierane na "zwykłą działalność", a nie jako obiekty publicznego użytku...

Ale znam np przypadek, kiedy mały sklep zielarski musi mieć 3 umywalki i badanie wody (którą przecież dostarczają wodociągi, a one przecież badają wodę i ich obowiązkiem jest dostarczenie wody spełniającej normy).
Zgłoś
Avatar
FieraSS 2019-01-05, 18:57
mamurra napisał/a:



A to nie jest tak, że zanim taki "lokal" zostanie dopuszczony do publicznego użytku, musi przyjść pan ze straży pożarnej właśnie i wystawić papierek, że normy ppoż są spełnione (np. istnieją wyjścia ewakuacyjne)?



Nie jest. Branża nie ma żadnych regulacji prawnych, nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń. Otwierałem dwa lokale i nigdy nawet kontroli żadnej nie było. O kolejnych pokojach już nie wspominając. Po tej tragedii pewnie się za to wezmą dopiero :/
Zgłoś
Avatar
Robsouje666 2019-01-05, 21:32
Jakby były mądrzejsze i szybciej rozwiązały zagadkę to by przeżyły, swoją w tą grę to chyba żydzi kiedyś grali w Oświęcimiu
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-01-06, 0:23
mamurra napisał/a:



A to nie jest tak, że zanim taki "lokal" zostanie dopuszczony do publicznego użytku, musi przyjść pan ze straży pożarnej właśnie i wystawić papierek, że normy ppoż są spełnione (np. istnieją wyjścia ewakuacyjne)?


W Polsce wszystkie przepisy przeciwpożarowe, BHP, prawo pracy, sanitarne to jest czysta fikcja to w ogóle nie funkcjonuje.
Kary są tak żałośnie niskie że dla firm taniej jest nie przestrzegać przepisów niż przestrzegać A jak już zdarzy się jakiś uczciwy inspektor, który chce zmienić to sprawa w sądzie ciągnie się po 10 lat i dłużej. To jest po prostu taki teoretyczny kraj.
Jedną z przyczyn tego jest że mamy bolszewickie prawo stanowi one. Nie ma nic bardziej chujowego.
Zgłoś
Avatar
donvicci 2019-01-06, 0:38
kocham ten portal.... zrobiłem jako pierwszy mema na jebzdzidy (głębszy z nawiązaniem do cube-a) i nic. może był chujowy nie wiem ale tutaj widzę przemyślenia ludzi podobne do moich. Ponad to rano szedłem do pracy a zawsze przed nią oglądam polsat. Temat wałkowany tak, że żyg na 1000 metrów. Do tego non stop podkreślane "TZW escape room" jakby to było coś magicznego.
mogę iść spać z usmiechem na ryju.
dziękuję.
Zgłoś
Avatar
Tudeski 2019-01-06, 18:18
miskolargol napisał/a:

Trzeba być turbopierdolcem żeby robić sobie jaja z tego,ze 5 15letnich Polek spłonęło kurwa żywcem.
Ja rozumiem ze poziom użytkowników tej strony raczej nigdy zbyt wysoko powyzej dna nie sięgał,ale tak jak kiedyś myślałem ze średnia wieku tutaj to 15 lat to teraz zmieniam zdanie.Nie wyższa niż 10-12.
Mozna wyjść z gimbazy,ale gimbaza z was nie wyjdzie.



To sadistic stary zapierdziany 40 letni dziadzie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie