18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Eutanazja
lukasz207 • 2012-08-17, 22:10
Z rodziną i w domowym zaciszu, jesteś za, czy przeciw ?

Wiem że stary materiał ale szukałem i ni ch..ja nie znalazłem
jeśli było, to tagował to ktoś z zespołem "Maćka"
Zgłoś
Avatar
B................i 2012-08-20, 11:38
Najgorsze jest to że o życiu takiego człowieka decydują najwyżsi w hierarichi kościoła żyjący w luksusie... Ludziom ze złotymi pierścieniami i łańcuchami na sobie nie przyjdzie do głowy że życie nie zawsze jest pięknym darem
Zgłoś
Avatar
K................n 2012-08-20, 12:03
Już nie bądźcie tak za tą eutanazją, bo jak Tuski zobaczą to wprowadzą obligatoryjną eutanazje w pierwszym dniu po skończeniu 67 lat

A tak na poważnie to jestem za, ale tylko dla ludzi, którzy cierpią w chorobie i nie są zdolni funkcjonowac bez pomocy innego człowieka
Zgłoś
Avatar
m................i 2012-08-20, 12:14
angel napisał/a:

Każdy ma prawo do godnej śmierci.



Dobra odpowiedź. Zadowala przeciwników jak i zwolenników eutanazji. Cwanie
Zgłoś
Avatar
chuckydoll666 2012-08-20, 12:50
Z czym jak z czym, ale z własnym życiem człowiek chyba może zrobić co zechce. No chyba, że nie w tym pojebanym kraju.
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-08-20, 12:53 1
Ja cierpiałem jak musiałem uśpić psa żeby się nie męczył a co dopiero żeby kogoś bliskiego. Pojebane.
Zgłoś
Avatar
Ranqer 2012-08-20, 13:23 3
Ale to głupie. Eutanazja powinna być zabroniona. Nawet nie patrząc na człowieka który chce umrzeć, lecz na człowieka który wykonuje ten 'zabieg'. Świat od zawsze kierował się zasadami moralności, rozumiem że można zginać w pojedynku, ale nie powinno się kazać lekarzowi aby dokonywał eutanazji. Lekarz ma ratować, nie zabijać. Jak ktoś chce się zabić, to niech strzeli sobie w łeb, będzie po sprawie. Jak ktoś wyskoczy z tekstem takim, że ktoś sparaliżowany chce umrzeć, a nie może się zabić bo nie może się ruszyć i jest przykuty do łóżka, to trudno, nic zrobić się nie da. Kiedy pozwoli się na popełnienie eutanazji w takich przypadkach, to ludzie zaczną obchodzić przepisy. Zakaz musi być zawsze w 100%, nie może być wyjątków, bo ludzie zwyczajnie zaczną obchodzić ten przepis. Jak powiedział znany filozof, niestety nie pamiętam już który, nie można kierować się uczuciami, tylko rozumem. Żal nam takich ludzi, którzy chcą umrzeć, ale biorąc to na rozum, nie powinno się udzielać eutanazji.
Zgłoś
Avatar
B................i 2012-08-20, 13:32
Myślisz że człowiek zdrowy jak będzie chciał się zabić to będzie o to prosił lekarza? Sam sobie poradzi. To właśnie chodzi o tych, którzy nie mogą sami się zabić, no chyba że zaczną głodować to śmierć w męczarniach.
Zgłoś
Avatar
furion 2012-08-20, 13:36
@angel
Ale jakby Hitler, Stalin czy tym podobny cierpiał i męczył się jak skurwysyn to bym go jeszcze podtrzymywał przy życiu i przypalał palnikiem...
Zgłoś
Avatar
68mustang 2012-08-20, 14:11
Opinie są różne wiadomo. Jednak jako student medycyny często słucham jak pacjenci, którzy generalnie nie mówią, są w stanie wydusić z siebie słowa: "zabijcie mnie" itp. Serio... bardzo ciężko jest tego słuchać. Ale czy jako lekarz byłbym w stanie dokonać eutanazji? Szczerze wątpię. I nie chodzi tu o zaangażowanie emocjonalne ani nic z tych rzeczy. Nie jeden pacjent umarł mi na oczach... ludzie umierają i jest to normalne jednak ten ostatni krok pozostawiłbym chorobie/losowi/bogu (niepotrzebne skreślić) ... przynajmniej ja się wycofuję.
Zgłoś
Avatar
smoke86 2012-08-20, 14:27
@~angel

Z czego wywodzisz prawo do "godnej" - jak to nazywasz - śmierci?
Zgłoś
Avatar
j................1 2012-08-20, 15:58
Osobiscie mam wyjebane. Jesli ktos chce umrzec niech umiera w jakim stylu chce, jesli ktos robi z tego dokument/medialny szum to jest zwykla "attention whore" i godnie to by umarl bez publiki.
Zgłoś
Avatar
Templariusz Mariusz 2012-08-20, 17:02
Terry Pratchet, kutasina, asystował. A już go zaczynałem lubić...
Zgłoś
Avatar
PękniętySłoik 2012-08-20, 19:38
Godna bo po wszystkim rozcinają klatkę, wyjmują flaki i sprzedają na czarnym rynku, najczęściej koncernom, z którymi mają podpisane ciche umowy. Ot cała godna śmierć. Umierasz od zastrzyku a 24h póżniej wyglądasz jakby przejechał po tobie pociąg towarowy. Głupia pizda.
Zgłoś
Avatar
P................s 2012-08-20, 20:31
angel napisał/a:

Każdy ma prawo do godnej śmierci.



Mylisz się, takie jest myślenie ludzi o małym stopniu świadomości.

Ktoś kto dostąpił się najokrutniejszych czynów wobec innych nie zasługuje na godną śmierć.
Zgłoś
Avatar
303 2012-08-20, 20:37 1
To nie jest godna śmierć pies lepiej wygląda jak go usypiają, godnie to samemu wpakować sobie kulę w głowę, a nie ślinić się i charczeć po miksie jakiegoś szuwaksu ;/
A wspaniałe córeczki pewnie już opierdoliły kwadrat ojca, lub same w nim siedzą.
Nie to żebym żył filmami ale w Gran Torino była pokazana godna śmierć, i przecudowne wydymanie takiej właśnie wspaniałej rodzinki która tylko czeka aż w końcu wykitujesz, chyba dziś znowu sobie ten film odpalę
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie