18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Eutanazja
lukasz207 • 2012-08-17, 22:10
Z rodziną i w domowym zaciszu, jesteś za, czy przeciw ?

Wiem że stary materiał ale szukałem i ni ch..ja nie znalazłem
jeśli było, to tagował to ktoś z zespołem "Maćka"
Zgłoś
Avatar
AdmirałFloty 2012-08-17, 22:14 41
Jestem za. Państwo nie powinno za niego decydować czy może umrzeć czy też nie. Pewnie pozałatwiał wszystkie sprawy opłacił rachunek za gaz i może kipnąc.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2012-08-17, 22:15 57
Każdy ma prawo do godnej śmierci.
Zgłoś
Avatar
TamGdzies 2012-08-17, 22:31 4
Mogl sie w trumnie polozyc, teraz beda musialy go przenosic..
ech.. klopotu jeszcze im narobil.
Zgłoś
Avatar
AKEVITT 2012-08-17, 23:26 6
ale nie rozumiem problemu z eutanazją :f jak ktoś chce to tak czy siak się zabiję pierdoląc w sam łeb przepisy. A to że można temu człowiekowi za opłatą zakurwić 3 różne znieczulacze po których spokojnie odpłynie to dlaczego nie? Ja już układam biznesplan jak normalne czasy nadejdą : D
Zgłoś
Avatar
zajetynick 2012-08-18, 0:57 5
Tylko jak zezwolą na eutanazję to w naszym "pięknym" kraju będzie tyle nadużyć, że się nie pozbieracie.
Zgłoś
Avatar
Malin123 2012-08-18, 12:26 1
Nie wiem kto to, ale...
Jack Kevorkian (ur. 26 maja 1928 w Pontiac, zm. 3 czerwca 2011 w Royal Oak) – lekarz amerykański, patolog, rzecznik eutanazji. Twierdził, że asystował przy przynajmniej 130 zabiegach eutanazji osób cierpiących na choroby terminalne. Jest autorem powiedzenia „Dying is not a crime” („umieranie to nie zbrodnia”). -z Wiki.
Zgłoś
Avatar
lofix1 2012-08-18, 12:59 2
gdyby tak u nas eutanazja była legalna to wskaźnik samobójstw wśrod osób z pierwszych stron gazet nagle zmalałby do marginesu
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-08-18, 18:33 18
Można obwarować warunkami:
- Chory niezdolny do samodzielnej egzystencji
- Dokumentacja filmowa na której wyraża zgodę. 2-krotna powiedzmy w odstępie 1 miesiąca
- Orzeczenie psychiatry - innego przed każdym nagraniem
- W przypadku osób pozbawionych kontaktu z otoczeniem tylko w sytuacji kiedy wcześniej przed chorobą zaznaczyli to w testamencie + dokumentacja filmowa na której wyraża taką wolę w razie wypadku.

Problem rozwiązany. Jeśli nie spełnia punktu pierwszego to nie potrzebuje eutanazji, może sam spokojnie popełnić samobójstwo.
Jeśli ktoś tutaj widzi możliwość nadużycia to ma zdrowo najebane pod kopułą
Zgłoś
Avatar
Kordiens 2012-08-20, 9:32 1
Co do spraw moralnych, myślę że eutanazja jest jedynym wyjściem dla sparaliżowanych zupełnie lub w śpiączce, ale jak słyszę jak ktoś kto stracił 2 nogi i ręce i chce się zabić to po prostu żal mi go. Jest tyle naprawdę ciężkich przypadków które pilnie powinny być rozpatrzone a nie chwilowe załamania ludzi po wypadkach
Zgłoś
Avatar
prof. Matolewicz 2012-08-20, 10:21
@!Timon
Problem w tym, że nie można nikogo zmusić, żeby zabił innego człowieka, więc jeśli nie spełnia pierwszego warunku musi się jeszcze znaleźć ktoś kto zrobi to dobrowolnie.
Zgłoś
Avatar
xblazex 2012-08-20, 10:21
lukasz207 napisał/a:

ni ch..ja

uważaj bo na to paragrafy są

swoją drogą jestem oczywiście, że za. Każdy powinien mieć prawo decydować o sobie
Zgłoś
Avatar
Moja_Pani 2012-08-20, 10:22 17
Problem eutanazji dotyczy przesuwania granic. Fajnie opisał to Eco w "Zapiskach na pudełku od zapałek." To tak jak z dietą - możesz zjeść 300 g kurczaka, nie dlatego, że od 310 super przytyjesz, ale dlatego, że od 310 jest już bliżej do 320...
Jeśli zgodzimy się na eutanazję, za kilka lat możemy spotkać się z propozycją UTYLIZACJI ludzi powyżej 70 roku życia. Bo przecież starość nie radość, po co się mają męczyć na tym łez padole. Pomyślcie ilu osobom i instytucjom, zwłaszcza państwowym, byłoby to na rękę. A skoro już ulżeć w cierpieniu, to czemu nie niepełnosprawnym...i tak dalej.
Takie granice zbyt łatwo przesunąć, nawet jeśli rozwlekłoby się to w czasie.
Poza tym, zbyt łatwo manipulować faktami odnośnie czyjejś "woli śmierci". Osoba, która się męczy, ciężko chora mało kiedy pozostaje w pełnej kondycji psychicznej. W wielu przypadkach będzie chodzić o tych, zostających przy życiu - o majątki w spadkach, o utrapienie opieki nad chorym, o koszty leczenia, o "zobowiązania moralnie" - w wielu przypadkach eutanazja jest na rękę właśnie im, a osobę, która się męczy, nietrudno jest przekonać, że chce ze sobą skończyć.
Zgłoś
Avatar
bartoszbarto 2012-08-20, 10:23 3
Te pożalsięboże córki, które ojca tak pięknie uśpiły muszą być kurwami całkowicie wypranymi z jakichkolwiek uczuć, ale cóż to w końcu on tak je sobie wychował. życie.
A u nas.. znając tendencję do kombinowania i cwaniactwa nie wątpię że dochodziło by do nadużyć (czyt. zabójstw), w kraju gdzie nawet pielęgniarze (Łódź) zabijali pacjentów by kasę dostawać od firm pogrzebowych. Tu myślicie że było by inaczej? Wątpię.
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-08-20, 10:42
i znowu mogę polske ten zniszczony do fundamentów kraj porównać do afryki gdzie ludzie umierają w swoich prowizorycznych domach od wieków.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie