18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Ewolucja wszechświata
czarnywilk • 2014-05-10, 14:46
Za pomocą superszybkiego programu "illustris" naukowcom udało się stworzyć realistyczną symulację rozwoju wszechświata przez ostatnie 13 miliardów lat. Symulacja prezentuje "wycinek" wszechświata w kształcie sześcianu. Długość jego boku wynosi zaledwie 35 milionów lat świetlnych

Zgłoś
Avatar
d................s 2014-05-13, 12:40
dnr napisał/a:



PS to gadanie o obalaniu pokazuje że nie wiesz o czym mówisz. Teorię względności sprawdzono wielokrotnie nawet dla prędkości bliskich światła w LHC więc co najwyżej ktoś mógłby ją rozbudować, na obalanie trochę za późno. Jakakolwiek nowa teoria nie została by wymyślona, MUSI zgadzać się z Einsteinem dla prędkości między 0 a c, nie ma innej rady, inaczej przeczyłaby temu co obserwujemy.



Mówiąc "obalony", miałem na myśli "rozszerzony" (niemożliwe jest bowiem obalenie całości ludzkiej wiedzy, którą to oni czerpią z doświadczenia: świat musiałby się zmienić), a to znaczy, zabrany status naukowego paradygmatu.
Zgłoś
Avatar
dnr 2014-05-13, 12:42
Jak na filozofa dość luźno postępujesz z definicjami, trzeba było tak od razu. Ale co do tematu, to jest bardzo dużo dowodów na poparcie big bangu...
Zgłoś
Avatar
d................s 2014-05-13, 12:43
dnr napisał/a:


I na tym twoja przygoda z naukami ścisłymi się chyba skończyła.

Owszem, fizycy i biolodzy dochodzą do czystej prawdy. Powoli. Mogą tam nigdy nie dojść, ale będą coraz bliżej. To, że nie ma 100% pewności, że wszechświat zaczął się tak jak mówią, nie znaczy że można to wyjebać do kosza. Wiemy coraz więcej, i dzięki eksperymentom wiemy, że nowe odkrycia raczej nie zmienią diametralnie tego co wiemy, a raczej rozbudują.



Czyli co... Teraz się okazuje, że prawda jest faktem stopniowalnym...

dnr napisał/a:


Bo pierdoliłeś dyrdymały że niby teoria względności działa albo cudem albo dlatego że jest oszustwem skonstruowanym aby pasowało do danych, co jest nieprawdą.



A może dlatego, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz?
Zgłoś
Avatar
dnr 2014-05-13, 12:44
"Swoją drogą, Einstein jest sprzeczny w szczegółach z Newtonem, a obydwie teorie działają (choć podobno Newton gubi się w skali mikro)... Cud ? Czy może umiejętność budowania koherentnych teorii na podstawie zaobserwowanych danych?"

No proszę wyjaśnij mi co tu miałeś na myśli czego nie zrozumiałem.

"Owszem, fizycy i biolodzy dochodzą do czystej prawdy.''

sam czytaj ze zrozumieniem. Dochodzenie jest stopniowalne, nie prawda.
Zgłoś
Avatar
d................s 2014-05-13, 12:49
dnr napisał/a:


Tak samo jak Einstein.



Sam widzisz, że chłopaki nie byli więc naukowcami, a bardziej metamatematykami - tworzyli systemy, w których widzieli zgodność z rzeczywistością, nie zaś implementowali wyniki doświadczeń naukowych w ogólnych teoriach.

dnr napisał/a:

"Swoją drogą, Einstein jest sprzeczny w szczegółach z Newtonem, a obydwie teorie działają (choć podobno Newton gubi się w skali mikro)... Cud ? Czy może umiejętność budowania koherentnych teorii na podstawie zaobserwowanych danych?"

No proszę wyjaśnij mi co tu miałeś na myśli czego nie zrozumiałem.



Właśnie nie wiem.
dnr napisał/a:


"Owszem, fizycy i biolodzy dochodzą do czystej prawdy.''

sam czytaj ze zrozumieniem. Dochodzenie jest stopniowalne, nie prawda.



Czyli co... Nieprawda jest bliżej prawdy od nieprawdy?
Zgłoś
Avatar
dnr 2014-05-13, 12:49
NIe będę się z tobą kłócił o definicję naukowca. Nazywaj ich jak chcesz, ale nie implikuj, że ich dokonania to tylko dopasowywanie do danych.

"Czyli co... Nieprawda jest bliżej prawdy od nieprawdy?"

Czyli, powiedzmy że wszechświat ma 14 mld lat. Naukowcy twierdzą, że ma 13 mld, a biblia że 6 tyś. Naukowcy są bliżej prawdy. Za 10 lat przy nowych danych, stwierdzą bardziej dokłanie, że 13.5 mld. Zbliżają się do prawdy. Nie kłóć się ze mną o filizoficzne definicje proszę.
Zgłoś
Avatar
d................s 2014-05-13, 12:59
Cytat:

NIe będę się z tobą kłócił o definicję naukowca. Nazywaj ich jak chcesz, ale nie implikuj, że ich dokonania to tylko dopasowywanie do danych.



Nie. Ich dokonania to dopasowanie do obecnego świata - do jego potrzeb ściślej mówiąc.

dnr napisał/a:



Czyli, powiedzmy że wszechświat ma 14 mld lat. Naukowcy twierdzą, że ma 13 mld, a biblia że 6 tyś. Naukowcy są bliżej prawdy. Za 10 lat przy nowych danych, stwierdzą bardziej dokłanie, że 13.5 mld. Zbliżają się do prawdy.



Tego nikt nigdy nie próbował kwestionować. To można nazwać jednak "większą wiedzą", nie zaś "mniejszym kłamstwem" - drugie brzmi nie lada paradoksalnie.

dnr napisał/a:

Jak na filozofa dość luźno postępujesz z definicjami, trzeba było tak od razu. Ale co do tematu, to jest bardzo dużo dowodów na poparcie big bangu...



Nigdy nie twierdziłem, że mam możliwości obalenia big bangu. Powiem więcej: nigdy nie miałem takiej potrzeby.
Zgłoś
Avatar
Zanzazaar 2014-05-14, 0:15
Imie_jego_44 napisał/a:

Sadistic widać promuje lewackie teorie, jak wrzucałem dowody na słuszność kreacjonizmu to szło do religia i polityka a tego typu teorie są już wrzucane na główną.


Ostatnio jak widziałem coś o kreacjonizmie na głównej to jakaś pizda w moderacji szybko usunęła całkiem temat, bo wielka afera
Zgłoś
Avatar
Buzio82 2014-05-16, 11:53
Co to za utwór?
Zgłoś