18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Ewolucja wszechświata
czarnywilk • 2014-05-10, 14:46
Za pomocą superszybkiego programu "illustris" naukowcom udało się stworzyć realistyczną symulację rozwoju wszechświata przez ostatnie 13 miliardów lat. Symulacja prezentuje "wycinek" wszechświata w kształcie sześcianu. Długość jego boku wynosi zaledwie 35 milionów lat świetlnych

Zgłoś
Avatar
wojt-yła 2014-05-10, 15:10 13
Pffft! Wersja z kolesiem tworzącym to w 6 dni jest bardziej realistyczna
-
-
-
-
-
-
-
hahah żartowałem. Kreacjonizm to kretynizm
Zgłoś
Avatar
Halman 2014-05-10, 15:30 5
Będę lał jak się kiedyś okaże że życie na ziemi to wyniki niedbalstwa twórcy wszechświata (np nakichał przez nieuwagę w jakąś próbówkę i stąd mamy to zjebane życie na planecie Ziemia).
Zgłoś
Avatar
zbysio 2014-05-10, 16:21 8
nie wiedzą co się działo kilka lat temu(np morderstwo, ,Smoleńsk,) kilkadziesiąt lat temu (np wojna) ale wiedzą co się działo kilkanaście bilionów lat temu
Zgłoś
Avatar
Kriski 2014-05-10, 16:57 15
Liczą i liczą, a mnie ciekawi skąd wzięli informację że wszechświat ma jakąśkolwiek objętość i wiek.
Tak na prosty rozum patrząc na osiągnięcia fizyków i matematyków: kiedyś uważano że atom to najmniejsza część wszystkiego a prędkość światła jest nieprzekraczalna, mylili się.
Dziś słychać wszem i wobec że wszechświat ma ileś tam lat, za parę lat dojdą do wniosku po jakiś badaniach że się mylili.
Zgłoś
Avatar
Robaczysko 2014-05-10, 16:58 2
grecha napisał/a:

nie wiedzą co się działo kilka lat temu(np morderstwo, ,Smoleńsk,) kilkadziesiąt lat temu (np wojna) ale wiedzą co się działo kilkanaście bilionów lat temu



Billion to z angielskiego miliard, jebnąłeś się o parę zer
Zgłoś
Avatar
moskalowy 2014-05-10, 17:18 4
mam podobnie jak włączę wizualizacje w winampie
Zgłoś
Avatar
G3ralt94 2014-05-10, 18:16 6
Kriski napisał/a:

Liczą i liczą, a mnie ciekawi skąd wzięli informację że wszechświat ma jakąśkolwiek objętość i wiek.
Tak na prosty rozum patrząc na osiągnięcia fizyków i matematyków: kiedyś uważano że atom to najmniejsza część wszystkiego a prędkość światła jest nieprzekraczalna, mylili się.
Dziś słychać wszem i wobec że wszechświat ma ileś tam lat, za parę lat dojdą do wniosku po jakiś badaniach że się mylili.



Racja- nie wiedzą, czy wszechświat ma granice, wiek zakładają, a na zrobienie jakiejś chujowej prezentacji, która tak naprawdę niewiele pokazuje (ten zoom jest tak wspaniały, że nawet kurwa Ziemi nie widać) potrzebowali super programu i kompa najlepszego na świecie. Marnotrawienie czasu, środków i sprzętu, ot co
Zgłoś
Avatar
i................y 2014-05-10, 21:14 6
@Kriski: Na tym właśnie polega nauka. Przyjmuje się teorię, która na daną chwilę jest najbardziej prawdopodobna, ale jutro to wszystko może się zmienić. Religia poniekąd też jest nauką, tylko przestarzałą i dawno "obaloną" przez nowsze teorie. Kiedyś gwiazdy były bogami, dziś są reaktorami jądrowymi, a chuj wie czym będą za 5000 lat.
Zgłoś
Avatar
dnr 2014-05-11, 3:22 17
Kurwa ale z was cebulaki, gówno wiecie a się wypowiadacie. Matura z fizyki pewnie nawet nie zdana ale wie jeden z drugim co naukowcy zakładają i skąd co liczą... Nie chce mi się nawet na was pisać posta ;tldr ale wszystkie wasze wątpliwości możecie rozwiać za pomocą google/prostej książki o kosmologii.
Trochę przykre, że wolicie pierdolić farmazony o nic niewiedzących naukowcach zamiast spędzić z godzinę i dowiedzieć się czegoś o wszechświecie w którym żyjecie.
Zgłoś
Avatar
jagodzianabula 2014-05-11, 3:37 2
grecha napisał/a:

nie wiedzą co się działo kilka lat temu(np morderstwo, ,Smoleńsk,) kilkadziesiąt lat temu (np wojna) ale wiedzą co się działo kilkanaście bilionów lat temu


Kurcze specjalnie się zalogowałem żeby to napisać a tu proszę, to jeszcze dodam od siebie, że wielki wybuch to tylko teoria (która zresztą jest nie prawdziwa, bo mam swój dowód na prawdziwą i nie ma w sumie możliwości, żeby była nieprawdziwa).
Zgłoś
Avatar
Joseph_Fritzl 2014-05-11, 3:49
Polecam spalić 0.5 - zrozumiecie wszystko
Zgłoś
Avatar
gomez1308 2014-05-11, 4:36 4
Kriski napisał/a:

Liczą i liczą, a mnie ciekawi skąd wzięli informację że wszechświat ma jakąśkolwiek objętość i wiek.
Tak na prosty rozum patrząc na osiągnięcia fizyków i matematyków: kiedyś uważano że atom to najmniejsza część wszystkiego a prędkość światła jest nieprzekraczalna, mylili się.
Dziś słychać wszem i wobec że wszechświat ma ileś tam lat, za parę lat dojdą do wniosku po jakiś badaniach że się mylili.



Obliczamy odległości:
deltami.edu.pl/temat/astronomia/2011/02/02/Jak_mierzymy_odleglosci_kosmiczne/

Znajc odległość i prędkośc ekspansji możesz wyliczyć jej czas, dodajesz kilka zmiennych z innych obliczeń i o trzymujesz wiek w oparciu o teorie że wszysko zaczeło się w jednym większym lub mniejszym punkcie i rozszerza się dalej (co jest faktem dawno wyliczonym).

Teorie sie obalają, owszem. Ironią jest jednak to że te poważne teorie się nie zmieniają i ciężko je obalić a te liche i głupie bardzo szybko idą w zapomnienie. Pamiętajcie że szukanie prawdy w nauce polega głównie na eliminowaniu kłamstw oraz zadawaniu pytań i szukaniu odpowiedzi (jedno przeplata się z drugim).
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-05-11, 6:58 14
Na tym filmie została, w dobry sposób, ukazana skala rzeczywistości:

Zgłoś
Avatar
arek_buc2 2014-05-11, 8:43
@dnr, polecisz jakąś książkę?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie