18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne


Festiwal szantażowania szczytnym celem Jerzego Owsiaka trwa. Każdy kto próbuje dyskutować z ideologią owsiakizmu jest brutalnie atakowany i proponuje mu się, by poszukał sobie własnego Owsiaka.

Ostatnio taką propozycję złożyła „prawicowcom” Monika Olejnik, która sugeruje, by jeśli nie podoba im się Jerzy Owsiak to poszukali i stworzyli sobie własnego. Pomijając, że argument ten jest idiotyczny, bo nikomo spoza salonu telewizja publicznie nie udostępni czasu antenowego za darmo i na tak długo, a służby publiczne (w tym przedszkola, samorządy, a nawet wojsko) nie będą tak wytrwale i mocno, a także za całkiem konkretną kasę, promować nikogo, kto nie byłoby odpowiednio ustawiony w mainistreamie, to jest on także fałszywy. Prawica nie musi nikogo takiego szukać, bo on już istnieje. I są to rozmaite organizacje charytatywne, które zbierają o wiele więcej środków i robią za nie o wiele więcej rzeczy. Caritas jest tylko jednym z przykładów. Jeśli zaś zebrać wszystkie organizacje kościelne, katolickie – to nagle okaże się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to pikuś w porównaniu z tym, co robią zwykli, nieznani nikomu katolicy w swoich parafiach.

I tak było od zawsze. Zawsze, niezależnie od tego, jak by nie ograniczano w Polsce praw Kościoła, to on i jego ludzie, byli tymi, którzy pomagali, nieśli miłość i opiekę najuboższym. Już w starożytności był to zresztą znak rozpoznawczy chrześcijan, a poganie – jak Julian Apostata – widząc, że z tego wyrasta ich siła postanowił zmałpować tę cechę i zaczął wymuszać na pogańskich kapłanach, by także pomagali ubogim. Polska lewica uznała, że powinna zrobić to samo i właśnie z tego powodu wypromowała Jerzego Owsiaka. On ma być dowodem, przykładem, że nie tylko katolicy robią coś dla innych, ale i że my mamy swoje laickie Matki Teresy. Medialna manipulacja sprawia zaś, że owszem zaangażowany Owsiak staje się jedyną, albo przynamniej główną twarzą polskiej dobroczynności. Wbrew faktom i rzeczywistości.

Ale nie to jest najgroźniejsze. Zapłata za działania charytatywne będzie po drugiej stronie, a będzie on tym większa, im mniej ludzi o niej wiedziało. O wiele istotniejsze jest to, że za działaniami Jerzego Owsiaka idzie konkretna ideologia „róbta co chceta”, utylitaryzmu czy wręcz eutanazizmu (stwierdzenie o tym, że potrzebna jest w Polsce dyskusja nad zabijaniem staruszków, trudno uznać za pomyłkę czy przejęzyczenie), a wyrzucenie z Przystanku Woodstock Przystanku Jezusa przy jednoczesnym hołubieniu krysznaitów jest wystarczającym dowodem na jej duchowe źródła. I właśnie taka ideologia jest – przy okazji szlachetnego porywu serca jakim bywa WOŚP w umysłach zwyczajnych ludzi – promowana. A każda próba jej zaatakowania czy skrytykowania jest uznawana za atak na pracę charytatywną, zwykłą ludzką dobroć i świeckiego świętego, który może wprawdzie atakować z baśki innych, wzywać do gonienia dziadygów, ale który sam nie podlega krytyce. I jest idolem czy wręcz bożkiem części środowisk opiniotwórczych, które próbują ten fałszywy kult narzucić także innym.

Nam jednak tacy idole nie są potrzebni, a do tego mamy świadomość, że nic takiego jak „świecki święty” nie istnieje. Kategoria świętości związana jest z sacrum, z Bogiem, a chrześcijańska świętość polega na byciu prześwietlonym Boską obecnością, jest otwarciem na działanie Ducha Świętego, a nie – także być może szlachetnym – działaniem. Święty jest ikoną Ducha Świętego, i ma uobecniać Boga, a nie stawiać siebie w centrum. Trudno zaś oprzeć się wrażeniu, że działanie Owsiaka i jego wyznawców to w istocie stawianie w centrum człowieka i czynienie z niego bożka. Chrześcijanin nie musi tego robić, i nie może szukać sobie bożków.

Wszystko, co napisałem nie oznacza, że odbieram prawo innym do wspierania WOŚP, że chcę im odebrać ich bohatera. Nic z tych rzeczy. Chcecie – wrzucajcie, zachwycajcie się, utwierdzajcie w kulcie. Wasz wybór. Proszę tylko, byście nie narzucali tego kultu innym, że w przedszkolach (w końcu publicznych) dzieciaki nie były indoktrynowane, by w nich nie naklejano na szybach serduszek, i by nie szantażowano nas kultem idola, który nie jest dla nas bożkiem. Jestem skłonny docenić sprzęt, który zakupił, ale to nie musi oznaczać, że zachwycam się całością zaangażowania Jerzego Owsiaka. I że potrzebuje mieć jakiegoś swojego idola.

Tomasz P. Terlikowski
fronda.pl/a/dlaczego-prawica-nie-potrzebuje-swojego-owsiaka,33386.html
Zgłoś
Avatar
Kamyk5011 2014-01-10, 15:15 14
Nie chcesz, to nie dawaj. Proste. Po co ta spina.
Tylko dziwnym trafem, jak zajdzie się do szpitala to te "satanistyczne" serduszka są na bardzo wielu urządzeniach. No, ale skąd można o tym wiedzieć, skoro się całe dnie spędza w internecie szukając sensacji.

Każdy by chciał, żeby za darmo Owsiak i mnóstwo ludzi pracowało. Skoro tak, idź do pracy i powiedz pracodawcy, że się zrzekasz pensji. Bo branie pieniędzy za swoją pracę to coś złego i satanistycznego.

Jak wrzucę do puszki 5 zł, to niech sobie Jurek weźmie tą złotówkę. Wiele nie stracę. Państwo dyma mnie co miesiąc na większą kasę.
Zgłoś
Avatar
~Imperator 2014-01-10, 15:29 6
Nie piwkujcie tych Pisowskich wypocin... chłopaki miotają się jak mogą na zlecenie kleru bo straszna kasa im ucieka...
hierarchowie muszą się gnieść w swoich starych maybachach zamiast przesiąść się na nowe z 2014 roku...
Zgłoś
Avatar
LaBomba 2014-01-10, 15:54 4
Każdy kto go hejtuje ma z banią, gdyby nie Jurek to gdzie była by nasza Polska służba zdrowia (która i tak jest w dupie)? Dzięki niemu tumany chociażby wasze dzieci mają przy urodzeniu badania słuchu, a już nie wspomne o wielu innych specjalistycznych sprzętach, na które za huja nie było by stać naszego narodu
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2014-01-10, 16:20 19
To co robi Owsiak jest obowiązkiem państwa , to państwo z naszych podatków powinno wyposażać szpitale w potrzebny/brakujący sprzęt . Ale nie ! lepiej kurwa topić publiczne pieniądze w misjach iraku i afganistanie , finansować partie polityczne , organizować budżet prezydentowi (+/- 200 milionów PLN) itd itp. Państwo nas dyma trwoniąc publiczne pieniądze , a my obywatele musimy się zrzucać na takie podstawowe rzeczy .

To co robi Owsiak jednoczy nas Polaków w ten jeden dzień , i to jest dobre i to jest fajne .
A że na tym zarobi to inna sprawa , w sumie wymyślił tą imprezę to czemu nie mógłby mieć z tego też małej korzyści dla siebie ? Z czegoś musi żyć a że nie jest ascetą to ma wydatki , proste .
Zgłoś
Avatar
i................y 2014-01-10, 16:25 5
Imie_jego_44 napisał/a:

Festiwal szantażowania szczytnym celem Jerzego Owsiaka trwa.

Olaboga, Owsiaka szantażujo.
Zgłoś
Avatar
piotruniusz 2014-01-10, 18:06 9
markop4321 napisał/a:


Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.



masz tu kurwa linka na co wydaje pieniądze CARITAS...
pl.wikipedia.org/wiki/Hotel_Jana_Paw%C5%82a_II_we_Wroc%C5%82awiu

myślisz, że emeryci i niemowlęta tam mieszkają?
Zgłoś
Avatar
przemas0127 2014-01-10, 19:35
ta kurwa ciuszki z caritasu babki zajmujące się niby pomocą noszą...
Zgłoś
Avatar
lakeroll 2014-01-10, 20:36 2
WOŚP to syf, a Jerzy to menda i kanalia
Zgłoś
Avatar
enio22 2014-01-10, 21:07 2
Jebać owsiaka. Ciekawe, co z z połową zebranej kasy zrobił. Już wolę dać bezpośrednio do szpitali, niż do tych WOŚPów i Caritasów.
Zgłoś
Avatar
Kajdanello 2014-01-10, 22:46 2
Caritas = Lebensborn. Poczytajcie o tym
Zgłoś
Avatar
Raflik 2014-01-10, 23:54 3
a wiecie o tym że Owsiak z całej zgromadzonej kasy ma 10% dla siebie !!!!!!! i w dodatku nie musi płacić podatku od tej kasy
Zgłoś
Avatar
BlascoTabasco 2014-01-10, 23:56 2
Jak czytam wypowiedź dorosłego niby człowieka, który bredzi coś o boskiej obecności, to słabo mi się robi...
Zgłoś
Avatar
Devilyn 2014-01-10, 23:57 2
jaki ból dupy katola... ja pierdole... mało CI chuju z tacy doli ? pewnie proboszcz Ci napierdala kolonoskopie i macanie jąder pod kątem nowotworu )) ... brak mi kurwa słow i szkoda że ludzie to czają dopiero jak ich dziecko skorzysta z tego sprzętu.... chociaż słyszałem że są i pojeby co narzekaja ... bo im jeszcze szatan im dziecko opęta. Kolego szczerze Ci powiem... jesteś ćwierć mózgiem - nie udzielaj się tu więcej bo nawet na temat nie piszesz. Rozpęd weź w ścianę wypierdol... społeczeństwo będzie wdzięczne.
Zgłoś
Avatar
devilmannek 2014-01-10, 23:59 4
Szkończyłem czytać jak zobaczyłem ten tekst o catirasie. Ta ,,firma" bierze niezwykle wysoką prowizje, około 70% ale i tak jakieś kaczory i inne katole dopierdolom się owsiaka którzy bierze pare %-chociażby na to żeby sfinansować woodstock itp.

Wkurwia mnie to że teraz ludzie albo chcą palić kościoły, albo uważają duchownych za zbawców mas.
Zgłoś
Avatar
Maze 2014-01-11, 0:02 2
No tak, można zawsze wrzucić kasę księdzu, dać na frondę czy inne takie. Nie rozumiem tego bólu dupy. Koleś coś robi, cały mainstream powoduje że ludzie chętnie wrzucają kasę. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto będzie narzekał, smutne to w Polsce.
+ Nawet jakby Owsiak zabierał dla siebie te 1% czy coś, noż kurwa, jego prawo, musi się z czegoś utrzymywać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie