18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne


Festiwal szantażowania szczytnym celem Jerzego Owsiaka trwa. Każdy kto próbuje dyskutować z ideologią owsiakizmu jest brutalnie atakowany i proponuje mu się, by poszukał sobie własnego Owsiaka.

Ostatnio taką propozycję złożyła „prawicowcom” Monika Olejnik, która sugeruje, by jeśli nie podoba im się Jerzy Owsiak to poszukali i stworzyli sobie własnego. Pomijając, że argument ten jest idiotyczny, bo nikomo spoza salonu telewizja publicznie nie udostępni czasu antenowego za darmo i na tak długo, a służby publiczne (w tym przedszkola, samorządy, a nawet wojsko) nie będą tak wytrwale i mocno, a także za całkiem konkretną kasę, promować nikogo, kto nie byłoby odpowiednio ustawiony w mainistreamie, to jest on także fałszywy. Prawica nie musi nikogo takiego szukać, bo on już istnieje. I są to rozmaite organizacje charytatywne, które zbierają o wiele więcej środków i robią za nie o wiele więcej rzeczy. Caritas jest tylko jednym z przykładów. Jeśli zaś zebrać wszystkie organizacje kościelne, katolickie – to nagle okaże się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to pikuś w porównaniu z tym, co robią zwykli, nieznani nikomu katolicy w swoich parafiach.

I tak było od zawsze. Zawsze, niezależnie od tego, jak by nie ograniczano w Polsce praw Kościoła, to on i jego ludzie, byli tymi, którzy pomagali, nieśli miłość i opiekę najuboższym. Już w starożytności był to zresztą znak rozpoznawczy chrześcijan, a poganie – jak Julian Apostata – widząc, że z tego wyrasta ich siła postanowił zmałpować tę cechę i zaczął wymuszać na pogańskich kapłanach, by także pomagali ubogim. Polska lewica uznała, że powinna zrobić to samo i właśnie z tego powodu wypromowała Jerzego Owsiaka. On ma być dowodem, przykładem, że nie tylko katolicy robią coś dla innych, ale i że my mamy swoje laickie Matki Teresy. Medialna manipulacja sprawia zaś, że owszem zaangażowany Owsiak staje się jedyną, albo przynamniej główną twarzą polskiej dobroczynności. Wbrew faktom i rzeczywistości.

Ale nie to jest najgroźniejsze. Zapłata za działania charytatywne będzie po drugiej stronie, a będzie on tym większa, im mniej ludzi o niej wiedziało. O wiele istotniejsze jest to, że za działaniami Jerzego Owsiaka idzie konkretna ideologia „róbta co chceta”, utylitaryzmu czy wręcz eutanazizmu (stwierdzenie o tym, że potrzebna jest w Polsce dyskusja nad zabijaniem staruszków, trudno uznać za pomyłkę czy przejęzyczenie), a wyrzucenie z Przystanku Woodstock Przystanku Jezusa przy jednoczesnym hołubieniu krysznaitów jest wystarczającym dowodem na jej duchowe źródła. I właśnie taka ideologia jest – przy okazji szlachetnego porywu serca jakim bywa WOŚP w umysłach zwyczajnych ludzi – promowana. A każda próba jej zaatakowania czy skrytykowania jest uznawana za atak na pracę charytatywną, zwykłą ludzką dobroć i świeckiego świętego, który może wprawdzie atakować z baśki innych, wzywać do gonienia dziadygów, ale który sam nie podlega krytyce. I jest idolem czy wręcz bożkiem części środowisk opiniotwórczych, które próbują ten fałszywy kult narzucić także innym.

Nam jednak tacy idole nie są potrzebni, a do tego mamy świadomość, że nic takiego jak „świecki święty” nie istnieje. Kategoria świętości związana jest z sacrum, z Bogiem, a chrześcijańska świętość polega na byciu prześwietlonym Boską obecnością, jest otwarciem na działanie Ducha Świętego, a nie – także być może szlachetnym – działaniem. Święty jest ikoną Ducha Świętego, i ma uobecniać Boga, a nie stawiać siebie w centrum. Trudno zaś oprzeć się wrażeniu, że działanie Owsiaka i jego wyznawców to w istocie stawianie w centrum człowieka i czynienie z niego bożka. Chrześcijanin nie musi tego robić, i nie może szukać sobie bożków.

Wszystko, co napisałem nie oznacza, że odbieram prawo innym do wspierania WOŚP, że chcę im odebrać ich bohatera. Nic z tych rzeczy. Chcecie – wrzucajcie, zachwycajcie się, utwierdzajcie w kulcie. Wasz wybór. Proszę tylko, byście nie narzucali tego kultu innym, że w przedszkolach (w końcu publicznych) dzieciaki nie były indoktrynowane, by w nich nie naklejano na szybach serduszek, i by nie szantażowano nas kultem idola, który nie jest dla nas bożkiem. Jestem skłonny docenić sprzęt, który zakupił, ale to nie musi oznaczać, że zachwycam się całością zaangażowania Jerzego Owsiaka. I że potrzebuje mieć jakiegoś swojego idola.

Tomasz P. Terlikowski
fronda.pl/a/dlaczego-prawica-nie-potrzebuje-swojego-owsiaka,33386.html
Zgłoś
Avatar
qhash 2014-01-10, 12:25 33
jakim trzeba być kurwa zjebem, żeby się przypierniczać do Owsiaka
Zgłoś
Avatar
p................n 2014-01-10, 12:25 34
Terlikowski i "frąda"? No błagam...

@up: a to trzeba być zjebem, żeby mieć własne zdanie na jakiś temat? Ktoś go toleruje inny nie. Jeden lubi bigos inny go nie znosi, to który z nich jest zjebem?
Zgłoś
Avatar
p1col0 2014-01-10, 12:41 17
Boli dupa Terlikowskiego, że to nie on jest "idolem" społeczeństwa?
Kto nie chce, to go nie wspiera. Kto nie chce, ten nie uważa Owsiaka za idola.
Na chuj drążyć temat?
Zgłoś
Avatar
markop4321 2014-01-10, 12:41 162
Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Wniosek. Przemyśl to sam.
Zgłoś
Avatar
Lopez 2014-01-10, 12:56 48
@markop4321

Tylko tyle że wośp zbiera tylko jeden dzień w roku, no plus tam kilka dni licytacji. Natomiast Caritas działa cały rok.
Zgłoś
Avatar
support3 2014-01-10, 13:03 33
@ up
Dokładnie. Ale głupiemu nie przetłumaczysz. Poza tym WOŚP pozostałą kasę inwestuje a w CARITASIE różnica "znika" w kieszeniach czarnych wieprzy.

Co do WOŚP jak ktoś nie chce to niech nie daje i koniec. Ja wole dać na Owsiaka niż na czarną mafię.

Prawiczki wiecznie krzyczą "nie chcesz nie dawaj na kościół nikt Ci nie każe" to ja wam mówię to samo przestańcie pierdolić na WOŚP i nie dawajcie kasy.

PS nie, nie jestem lewakiem, nie lubię PO a jeszcze bardziej PIS, wieżę w Boga, nie wieżę w czarną mafię zarządzającą kościołem, wieżę w garbate anioły.
Zgłoś
Avatar
WhitePride666 2014-01-10, 13:05 26
@up - wieŻysz powiadasz?
Zgłoś
Avatar
m................t 2014-01-10, 13:06 23
dajcie chłopu się wyrazić, to już jego kolejny temat o owsiaku, niech ma, niechaj promuje wolne od ideologi, niezależne spojrzenie Terlikowskiego.

Cytat:

Wszystko, co napisałem nie oznacza, że odbieram prawo innym do wspierania WOŚP, że chcę im odebrać ich bohatera. Nic z tych rzeczy. Chcecie – wrzucajcie, zachwycajcie się, utwierdzajcie w kulcie. Wasz wybór. Proszę tylko, byście nie narzucali tego kultu innym, że w przedszkolach (w końcu publicznych) dzieciaki nie były indoktrynowane, by w nich nie naklejano na szybach serduszek, i by nie szantażowano nas kultem idola, który nie jest dla nas bożkiem. Jestem skłonny docenić sprzęt, który zakupił, ale to nie musi oznaczać, że zachwycam się całością zaangażowania Jerzego Owsiaka. I że potrzebuje mieć jakiegoś swojego idola.



Co do tego akapitu, ja właśnie cały czas proszę o to samo. Chcecie, żyjcie w kulcie, wasz cyrk. I też proszę nie narzucajcie tego kultu innym. Nie indoktrynujcie dzieci w szkołach ( w końcu publicznych) od najmłodszych lat, nie wieszajcie krzyży gdzie się tylko da, nie święćcie nowo otwartych budynków i nie szantażujcie kultem waszych idoli. Podobnie jak Terlikowski potrafi docenić Owsiaka, tak ja szczerze doceniam Jezusa, mega pozytywna postać, doceniam kilku, ze spotkanych w swoim życiu księży. Nie odbieramy katolikom ich kultu, mają prawo, ale nie właźcie z tym kultem w życie innych.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-10, 13:19 27
Owsik stracił u mnie szacunek po tym, jak straszył sądem każdego, kto go skrytykował.
Zgłoś
Avatar
trabus 2014-01-10, 13:20 27
Powtórzę się : liczę, ze jeśli kiedyś sprzęt z logiem WOŚP będzie mógł uratować Ci życzę odrzucisz ofertę bo Owsiak to złodziej. To się tyczy was wszystkich chuje rzucające jakieś kurwa wasza mać pomówienia. Odchodząc od WOŚPu dziwicie się, że nie ma wielkich przywódców gotowych do poświęcenia się dla narodu, do walki o jego interesy? A czemu się tu dziwić skoro naród to kurwy które rzucają się na każdego kto jest lepszy od nich. Bo im kurwa żal, ze chuja w swoim gówno wartym życiu osiągnęli. Dlaczego każdy kurwa jebany debil uważa, że wszystkich dookoła interesuje jego jebane zdanie na każdy kurwa jego mać temat?! I mógłbym rzucać tu jeszcze mięsem przez wile linijek, ale daruję sobie, bo nie jesteście warci nawet tych kilku które już spłodziłem. Zrobiłem to dla tych kilku mniej zjebanych którzy być może tu trafią (pozdrawiam i mnóżcie się! Bo nas to gówno zaleje!). Generalnie chuj wam w dupę i gdyby ktoś mógł dać maść będę wdzięczny.
Zgłoś
Avatar
sadystycznie bolesny 2014-01-10, 13:31 1
Zapotrzebowanie na maść na ból dupy rośnie.
Zgłoś
Avatar
r................5 2014-01-10, 13:49
wyjebane mam na to wszystko, skończcie spamować.
Zgłoś
Avatar
Iperyt669 2014-01-10, 14:28 8
Katole mają ból dupki bo orkiestra oprócz zbierana sałaty dla potrzebujących robi brudstock, czyli wg. rydzyka i pokrewnych jądro ciemności i bezpośredni portal do siódmego kręgu piekła.
Zgłoś
Avatar
beeveer 2014-01-10, 14:31 18
Zapraszam miłośników caritasu na oficjalne strony - wtedy się przekonacie, że 80% ich przychodów pochodzi od instytucji państowych/samorządowych. czy;i są to pieniądze z naszych podatków tradycyjnie przekazywane kościołowi.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie