18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne


Festiwal szantażowania szczytnym celem Jerzego Owsiaka trwa. Każdy kto próbuje dyskutować z ideologią owsiakizmu jest brutalnie atakowany i proponuje mu się, by poszukał sobie własnego Owsiaka.

Ostatnio taką propozycję złożyła „prawicowcom” Monika Olejnik, która sugeruje, by jeśli nie podoba im się Jerzy Owsiak to poszukali i stworzyli sobie własnego. Pomijając, że argument ten jest idiotyczny, bo nikomo spoza salonu telewizja publicznie nie udostępni czasu antenowego za darmo i na tak długo, a służby publiczne (w tym przedszkola, samorządy, a nawet wojsko) nie będą tak wytrwale i mocno, a także za całkiem konkretną kasę, promować nikogo, kto nie byłoby odpowiednio ustawiony w mainistreamie, to jest on także fałszywy. Prawica nie musi nikogo takiego szukać, bo on już istnieje. I są to rozmaite organizacje charytatywne, które zbierają o wiele więcej środków i robią za nie o wiele więcej rzeczy. Caritas jest tylko jednym z przykładów. Jeśli zaś zebrać wszystkie organizacje kościelne, katolickie – to nagle okaże się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to pikuś w porównaniu z tym, co robią zwykli, nieznani nikomu katolicy w swoich parafiach.

I tak było od zawsze. Zawsze, niezależnie od tego, jak by nie ograniczano w Polsce praw Kościoła, to on i jego ludzie, byli tymi, którzy pomagali, nieśli miłość i opiekę najuboższym. Już w starożytności był to zresztą znak rozpoznawczy chrześcijan, a poganie – jak Julian Apostata – widząc, że z tego wyrasta ich siła postanowił zmałpować tę cechę i zaczął wymuszać na pogańskich kapłanach, by także pomagali ubogim. Polska lewica uznała, że powinna zrobić to samo i właśnie z tego powodu wypromowała Jerzego Owsiaka. On ma być dowodem, przykładem, że nie tylko katolicy robią coś dla innych, ale i że my mamy swoje laickie Matki Teresy. Medialna manipulacja sprawia zaś, że owszem zaangażowany Owsiak staje się jedyną, albo przynamniej główną twarzą polskiej dobroczynności. Wbrew faktom i rzeczywistości.

Ale nie to jest najgroźniejsze. Zapłata za działania charytatywne będzie po drugiej stronie, a będzie on tym większa, im mniej ludzi o niej wiedziało. O wiele istotniejsze jest to, że za działaniami Jerzego Owsiaka idzie konkretna ideologia „róbta co chceta”, utylitaryzmu czy wręcz eutanazizmu (stwierdzenie o tym, że potrzebna jest w Polsce dyskusja nad zabijaniem staruszków, trudno uznać za pomyłkę czy przejęzyczenie), a wyrzucenie z Przystanku Woodstock Przystanku Jezusa przy jednoczesnym hołubieniu krysznaitów jest wystarczającym dowodem na jej duchowe źródła. I właśnie taka ideologia jest – przy okazji szlachetnego porywu serca jakim bywa WOŚP w umysłach zwyczajnych ludzi – promowana. A każda próba jej zaatakowania czy skrytykowania jest uznawana za atak na pracę charytatywną, zwykłą ludzką dobroć i świeckiego świętego, który może wprawdzie atakować z baśki innych, wzywać do gonienia dziadygów, ale który sam nie podlega krytyce. I jest idolem czy wręcz bożkiem części środowisk opiniotwórczych, które próbują ten fałszywy kult narzucić także innym.

Nam jednak tacy idole nie są potrzebni, a do tego mamy świadomość, że nic takiego jak „świecki święty” nie istnieje. Kategoria świętości związana jest z sacrum, z Bogiem, a chrześcijańska świętość polega na byciu prześwietlonym Boską obecnością, jest otwarciem na działanie Ducha Świętego, a nie – także być może szlachetnym – działaniem. Święty jest ikoną Ducha Świętego, i ma uobecniać Boga, a nie stawiać siebie w centrum. Trudno zaś oprzeć się wrażeniu, że działanie Owsiaka i jego wyznawców to w istocie stawianie w centrum człowieka i czynienie z niego bożka. Chrześcijanin nie musi tego robić, i nie może szukać sobie bożków.

Wszystko, co napisałem nie oznacza, że odbieram prawo innym do wspierania WOŚP, że chcę im odebrać ich bohatera. Nic z tych rzeczy. Chcecie – wrzucajcie, zachwycajcie się, utwierdzajcie w kulcie. Wasz wybór. Proszę tylko, byście nie narzucali tego kultu innym, że w przedszkolach (w końcu publicznych) dzieciaki nie były indoktrynowane, by w nich nie naklejano na szybach serduszek, i by nie szantażowano nas kultem idola, który nie jest dla nas bożkiem. Jestem skłonny docenić sprzęt, który zakupił, ale to nie musi oznaczać, że zachwycam się całością zaangażowania Jerzego Owsiaka. I że potrzebuje mieć jakiegoś swojego idola.

Tomasz P. Terlikowski
fronda.pl/a/dlaczego-prawica-nie-potrzebuje-swojego-owsiaka,33386.html
Zgłoś
Avatar
takija 2014-01-11, 9:55
Najśmieszniejsze jest to że Ci który tak zaciekle walczą z manipulacja Owsiaka sami są zmanipulowani najbardziej.....ktoś Wam powiedział że trzeba mu cos wrzucić do puszki? Jeśli to z jakiej kurwa racji obchodzi Was kasa kogoś innego kto wrzuca ja do puszki? Rozliczajcie siebie a nie innych

Swoja drogą mam nadzieje że w tym roku padnie znów rekord w WOŚP.
Zgłoś
Avatar
herbalix 2014-01-11, 10:46
styczeń miesiącem bólu dupy.

niech ktoś wskaże jedną osobę, która zrobiła dla tego kraju więcej niż owsiak.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2014-01-11, 10:53
herbalix, Jan Paweł II, Jarosław i Lech Kaczyńscy, Antoni Macierwicz, Ojciec Tadeusz Rydzyk to takie pierwsze z brzegu przykłady, na pewno takich osób jest dużo.
Zgłoś
Avatar
gregor40 2014-01-11, 11:00 3
Imie_jego_44 napisał/a:

herbalix, Jan Paweł II, Jarosław i Lech Kaczyńscy, Ojciec Tadeusz Rydzyk to takie pierwsze z brzegu przykłady, na pewno takich osób jest dużo.



Zajebista ironia Tylko w sumie JPII nie pasuje, bo on, w przeciwieństwie do reszty szkodników coś dla Ojczyzny zrobił. Lepiej było wymienić Macierewicza albo Agenta Tomka

O, nie zauważyłem, że to nie ironia, że autorem jest ten sam katolski oszołom, który założył ten poroniony wątek...
Zgłoś
Avatar
A................h 2014-01-11, 11:26 2
trabus napisał/a:

Powtórzę się : liczę, ze jeśli kiedyś sprzęt z logiem WOŚP będzie mógł uratować Ci życzę odrzucisz ofertę bo Owsiak to złodziej.



Ale pierdolisz.

Opiekę zdrowotną, chyba ZWŁASZCZA w sytuacji, gdy państwo działa NIEZGODNIE z konstytucją i zmusza obywateli do opłacania składek zdrowotnych na swój fundusz (tak właśnie - ZUS), a za czego unikanie grożą sankcje prawne/karne, mam mieć zapewnioną, a w szpitalu i sprzęt, i kadrę.

I nie muszę być nikomu wdzięczny za żadne akcje pomocy (no właśnie, przynajmniej nie powinienem - pomyśli Kowalski). U nas tak nie jest, musisz być wdzięczny, bo i tak DAJESZ się ruchać państwu na PODATKI, a wypowiedzi kontra tłumaczysz "bólem dupy"!

Na zachodzie ubezpieczasz się na zdrowie gdzie chcesz, na jaką kwotę chcesz i PIERDOLI cię dokładanie się do akcji charytatywnych, żebyś nie musiał się martwić, że Cię starym sprzętem będą leczyć albo w ogóle czy położą w łóżku czy w brudnym sraczu.
Jak nie chcesz płacić, to nie płacisz i leczysz się ziołami albo umierasz na chodniku lub w zaciszu własnego domu.
Chyba, że jesteś filantropem i lubisz rozdawać swoją kasę, Twoja sprawa.

Tego typu akcje to zarabianie pieniędzy. Przekazywanie ich tam, gdzie z różnych, nawet w/w powodów ich potrzeba jest OK, ale nie jest to moja wina, że ich tam brakuje - ba, wszyscy jesteśmy przez to państwo, które wspiera i lansuje również Owsiaka, oszukiwani i okradani, a ten sprzęt tam być powinien i chuj!

Nie przeszkadza Wam to?

Mi w WOŚP nie pasuje jedno - wielka zbiorowa napinka na ową akcję "bo dzięki owsiakowi w szpitalu będziesz miał czym się leczyć" w kraju, gdzie płacąc jedne z NAJWYŻSZYCH PODATKÓW W EUROPIE i obowiązkowe, łamiące prawa konstytucyjne obywateli składki na ZUS, jedynie dajemy się RUCHAĆ.

Wyjść na ulice? Nie, sponsorować akcje charytatywne

Bogu dzięki, że nie ma muzułmanów, bo pewnie im też byście śmigali gałkę.

Ale gdzie tu daleko szukać. Wystarczy poczytać o romskich koczowiskach we Wrocławiu i gnojach tych brudasów roznoszących choroby, FEKALIA i brud po pobliskich blokach i sklepach.

Nikt nic z tym zrobić nie może, obywatele się dzielą, a rząd trawi podatki i gra obywatelom kraju na nosie. Niech im się dzieje wola nieba, po co się wtrącać i wysiedlić to gówno. Lepiej dojebać akcyzę na piwo i paliwo.

Tak tu właśnie jest.

Zgłoś
Avatar
Jimmydm 2014-01-11, 12:22
markop4321 napisał/a:

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Wniosek. Przemyśl to sam.



Tak ale Owsiak zbiera jeden dzień z wielką pompą te 54 mln. Ludziom się to podoba i przychodzą nawet młode pary na takie "światełko do nieba" i wrzucą Ci 10 zł. Kto z Was sadole dał chociażby z 2 zł żeby dostać czerwoną naklejkę? A teraz, kto z Was dał chociaż złotówkę Caritasowi, kupiuł od nich świeczkę etc?
Myślę, że około 70-80% pieniędzy zebranych przez Orkiestrę nie trafiłaby do jakichkolwiek potrzebujących...
To też jest dla nas wszystkich rozrywka w tym smutnym jak ***** państwie. Jak komuś się nie podoba to co robi Owsiak to dajcie Caritasowi, proste. Nie chcecie oglądać, to nie oglądajcie. Nagrajcie sobie wcześniej obrady sejmu i oglądajcie w niedzielę z VHSu.
Ale wiadomo, mamy tu tylu darczyńców, że na pewno nie ma co nawet dyskutować, bo pewnie na co dzień miliony dzieci w Somalii dokarmiacie...
Zgłoś
Avatar
Dupa_Zza_Krzaka 2014-01-11, 13:14 8
Zgłoś
Avatar
Chmieluc 2014-01-11, 13:16 3
Mam nadzieje, że nikogo z was to nie spotka ale jeżeli wasze dziecko lub wy sami (różnie tu z wiekiem bywa) trafi(traficie) na oddział dziecięcy szpitala to na 100% będziecie leczeni sprzętem od WOŚP(są oklejone). Jeżeli kogoś boli, że Owsiak zarabia na tym to niech nie daje do puszki ale gdyby nie WOŚP w szpitalach byłoby dużo mniej nowoczesnego sprzętu do ratowania życia.

Po Caritasie nie będę jeździł bo jeżeli ktoś ma ochotę pomóc komukolwiek w jakikolwiek sposób(przez fundacje czy osobiście) to jego sprawa i prucie się, że któraś fundacja jest dobra a któraś zła jest jak kłótnia dzieci w piaskownicy o to który superbohater z komiksów jest najsilniejszy.
Zgłoś
Avatar
b1ackd0g 2014-01-11, 13:32
takija napisał/a:



Weź to sobie przelicz jaka kwota rzekomo wychodzi rocznie na służbę zdrowia Potem rozpędź się i pierdolnij w ścianę



ty sie pierdolnij w łeb, idioto

w 2011 roku wydatki na służbe zdrowia wyniosły 105 miliardów złotych

Owsiak przeznaczył na zakup sprzetu 29 milionów złotych

ilosc godzin w ciagu roku to 365 x 24 czyli 8760 h

105 miliardów złotych podzielone przez 8760 h daje w przybliżeniu 12 mln złotych - czyli w polskiej służbie zdrowia w ciągu godziny "przepływa" 12 milonów złotych - wiec całe kosmiczne 30 milionów wydanych przez Owsiaka to niecałe 3h funkcjonowania polskiej służby zdrowia

wiec skończ pierdolic jebany gimbusie, a zacznij myśleć samodzielnie, czy warto wrzucac my cos do skrzynki i czy to faktycznie coś zmienia
Zgłoś
Avatar
AnalTerror666 2014-01-11, 13:36
markop4321 napisał/a:

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Wniosek. Przemyśl to sam.


No ale czy to nie jest tak, że WOŚP jest raz w roku a Caritas działa przez cały rok ? Chociaż mimo wszystko, tak dla przykładu, dziwią mnie koszty imprezy Owsiaka, w moim rodzinnym mieście pomagam organizować owy event (jestem odpowiedzialny za sekcję MX/ATV/Terenówki/paintball itp.) i te wszystkie atrakcje są non profit, cała kasa idzie do niego, a to co trzeba było opłacić, opłacili sponsorzy, więc nasza impreza wychodzi na równe 0zł...
Zgłoś
Avatar
eekz 2014-01-11, 13:52 1
Tyle że pomoc potrzebującym wg. Caritas to odjebanie ociekającej złotem plebanii, zapas paliwa lotniczego do aut proboszcza wybranej parafii etc.
Zgłoś
Avatar
Vilgu 2014-01-11, 14:11
Imie_jego_44 napisał/a:

herbalix, Jan Paweł II, Jarosław i Lech Kaczyńscy, Antoni Macierwicz, Ojciec Tadeusz Rydzyk to takie pierwsze z brzegu przykłady, na pewno takich osób jest dużo.



Człowieku czy ty myślisz samodzielnie czy tylko powtarzasz paciorki po terlikowskim i frondzie ? Skoro to są według ciebie ludzie którzy zrobili coś dobrego dla Polski to chyba na głowę upadłeś. Wymieniłeś właśnie samych agentów obcego wywiadu, oszołomów i oszustów (kolejność dowolna).

Patriotyzm TAK, kato - oszołomy dzielący Polaków - NIE
Zgłoś
Avatar
takija 2014-01-11, 14:38
b1ackd0g napisał/a:

ludzie, kurwa ale to co robi Owsiak to jest chuj wielki - w skali pieniędzy przeznaczanych rocznie na służbę zdrowia to 0.003 % - tak, dobrze czytacie - trzy tysięczne procenta - ktoś tam wyliczył, ze cala ta kasa co ja niby Jurek wybawca polskiej służby zdrowia zbiera wynosi tyle ile w skali całego kraju i całej służby zdrowia wydaje się w ciągu 4 godzin !!!! Więc spuszczanie się jaki to Owsiak jest super i jak to wielu ludziom życie uratuje to zwykłe pierdolenie, bo to co on zbiera podczas Orkiestry to pyłek i zwykła medialna szopka - cos tam se chłopina uzbiera naszymi rękoma, coś tam niby szpitale dostana, ale brutalnie mówiąc to jest chuj wielki a facet znalazł sobie fajny sposób na wygodne i dostatnie życie.



0.003 x 333 daje nam 1%
45mln (uśredniam) x 333=około 14,5 miliarda zł...a to dopiero 1%
14,5mld x 100=145mld zł

Mówisz że dali 105....co się stało z 40mld?.....

Czy warto wrzucić? Oczywiście że warto Czy warto spinac dupe....niee Żal ci 2zł...nie wrzucaj Mnie 2 zł nie zbawi.
Zgłoś
Avatar
Rakiet 2014-01-11, 15:20
"Proszę tylko, byście nie narzucali tego kultu innym, że w przedszkolach (w końcu publicznych) dzieciaki nie były indoktrynowane..."

Ten fragment spodobał mi się szczególnie, Ci co chcą, sami domyślą się dlaczego.

Muszę wprawdzie przyznać że dzięki reakcjom jakie spowodaował ten artykuł, dowiedziałem się jak faktycznie rozmiar WOŚP ma się do innych organizacji Charytatywnych - nie zapominajcie jednak że WOŚP zajmuje się tylko sprzętem medycznym/ratującym życie a nie ogólną pomocą społeczną.

Swoją drogą strona z której pochodzi artykuł jakaś taka podejrzana mi się wydaje, po wejściu zostałem zaatakowany banerem "POŚWIĘCONA STRONA - kliknij gdziekolwiek aby polubić"...
Zgłoś
Avatar
qwachu 2014-01-11, 15:24 1
A mi nie przeszkadza i Owsiak i Caritas. W dupie natomiast mam to czy ktoś rzuca, czy nie i tym się szczyci. Komuś się nie podoba, to nie rzuca i aplikuje maść, komuś się podoba, to rzuca i profilaktycznie też niech aplikuje maść, żeby tez owym faktem się nie chwali.

Co roku to samo i jak zwykle na 100 osób jedna czy dwie zajrzą w sprawozdania finansowe, reszta naczyta się memów na k(f)wejkach i pierdoli na Owsiaka albo katoli. I katole i Owsiaki zbierają dla innych, więc w czym problem?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie