18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne


Festiwal szantażowania szczytnym celem Jerzego Owsiaka trwa. Każdy kto próbuje dyskutować z ideologią owsiakizmu jest brutalnie atakowany i proponuje mu się, by poszukał sobie własnego Owsiaka.

Ostatnio taką propozycję złożyła „prawicowcom” Monika Olejnik, która sugeruje, by jeśli nie podoba im się Jerzy Owsiak to poszukali i stworzyli sobie własnego. Pomijając, że argument ten jest idiotyczny, bo nikomo spoza salonu telewizja publicznie nie udostępni czasu antenowego za darmo i na tak długo, a służby publiczne (w tym przedszkola, samorządy, a nawet wojsko) nie będą tak wytrwale i mocno, a także za całkiem konkretną kasę, promować nikogo, kto nie byłoby odpowiednio ustawiony w mainistreamie, to jest on także fałszywy. Prawica nie musi nikogo takiego szukać, bo on już istnieje. I są to rozmaite organizacje charytatywne, które zbierają o wiele więcej środków i robią za nie o wiele więcej rzeczy. Caritas jest tylko jednym z przykładów. Jeśli zaś zebrać wszystkie organizacje kościelne, katolickie – to nagle okaże się, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to pikuś w porównaniu z tym, co robią zwykli, nieznani nikomu katolicy w swoich parafiach.

I tak było od zawsze. Zawsze, niezależnie od tego, jak by nie ograniczano w Polsce praw Kościoła, to on i jego ludzie, byli tymi, którzy pomagali, nieśli miłość i opiekę najuboższym. Już w starożytności był to zresztą znak rozpoznawczy chrześcijan, a poganie – jak Julian Apostata – widząc, że z tego wyrasta ich siła postanowił zmałpować tę cechę i zaczął wymuszać na pogańskich kapłanach, by także pomagali ubogim. Polska lewica uznała, że powinna zrobić to samo i właśnie z tego powodu wypromowała Jerzego Owsiaka. On ma być dowodem, przykładem, że nie tylko katolicy robią coś dla innych, ale i że my mamy swoje laickie Matki Teresy. Medialna manipulacja sprawia zaś, że owszem zaangażowany Owsiak staje się jedyną, albo przynamniej główną twarzą polskiej dobroczynności. Wbrew faktom i rzeczywistości.

Ale nie to jest najgroźniejsze. Zapłata za działania charytatywne będzie po drugiej stronie, a będzie on tym większa, im mniej ludzi o niej wiedziało. O wiele istotniejsze jest to, że za działaniami Jerzego Owsiaka idzie konkretna ideologia „róbta co chceta”, utylitaryzmu czy wręcz eutanazizmu (stwierdzenie o tym, że potrzebna jest w Polsce dyskusja nad zabijaniem staruszków, trudno uznać za pomyłkę czy przejęzyczenie), a wyrzucenie z Przystanku Woodstock Przystanku Jezusa przy jednoczesnym hołubieniu krysznaitów jest wystarczającym dowodem na jej duchowe źródła. I właśnie taka ideologia jest – przy okazji szlachetnego porywu serca jakim bywa WOŚP w umysłach zwyczajnych ludzi – promowana. A każda próba jej zaatakowania czy skrytykowania jest uznawana za atak na pracę charytatywną, zwykłą ludzką dobroć i świeckiego świętego, który może wprawdzie atakować z baśki innych, wzywać do gonienia dziadygów, ale który sam nie podlega krytyce. I jest idolem czy wręcz bożkiem części środowisk opiniotwórczych, które próbują ten fałszywy kult narzucić także innym.

Nam jednak tacy idole nie są potrzebni, a do tego mamy świadomość, że nic takiego jak „świecki święty” nie istnieje. Kategoria świętości związana jest z sacrum, z Bogiem, a chrześcijańska świętość polega na byciu prześwietlonym Boską obecnością, jest otwarciem na działanie Ducha Świętego, a nie – także być może szlachetnym – działaniem. Święty jest ikoną Ducha Świętego, i ma uobecniać Boga, a nie stawiać siebie w centrum. Trudno zaś oprzeć się wrażeniu, że działanie Owsiaka i jego wyznawców to w istocie stawianie w centrum człowieka i czynienie z niego bożka. Chrześcijanin nie musi tego robić, i nie może szukać sobie bożków.

Wszystko, co napisałem nie oznacza, że odbieram prawo innym do wspierania WOŚP, że chcę im odebrać ich bohatera. Nic z tych rzeczy. Chcecie – wrzucajcie, zachwycajcie się, utwierdzajcie w kulcie. Wasz wybór. Proszę tylko, byście nie narzucali tego kultu innym, że w przedszkolach (w końcu publicznych) dzieciaki nie były indoktrynowane, by w nich nie naklejano na szybach serduszek, i by nie szantażowano nas kultem idola, który nie jest dla nas bożkiem. Jestem skłonny docenić sprzęt, który zakupił, ale to nie musi oznaczać, że zachwycam się całością zaangażowania Jerzego Owsiaka. I że potrzebuje mieć jakiegoś swojego idola.

Tomasz P. Terlikowski
fronda.pl/a/dlaczego-prawica-nie-potrzebuje-swojego-owsiaka,33386.html
Zgłoś
Avatar
RafalMKS 2014-01-11, 0:52
markop4321 napisał/a:

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Wniosek. Przemyśl to sam.



zwroc ugaze, ze wosp zbiera jednego dnia plus aukcje. Jesli zebrac wszystko do kupy, to 28.993.580,43 razy 365dni w roku wychodzi 10.582.656.856,95 PLN

wniosek...
Zgłoś
Avatar
itemeczek 2014-01-11, 0:59 1
RafalMKS napisał/a:



zwroc ugaze, ze wosp zbiera jednego dnia plus aukcje. Jesli zebrac wszystko do kupy, to 28.993.580,43 razy 365dni w roku wychodzi 10.582.656.856,95 PLN

wniosek...



wniosek taki, że niech sie kurwa weźmie do roboty
Zgłoś
Avatar
takija 2014-01-11, 1:03
b1ackd0g napisał/a:

ludzie, kurwa ale to co robi Owsiak to jest chuj wielki - w skali pieniędzy przeznaczanych rocznie na służbę zdrowia to 0.003 % - tak, dobrze czytacie - trzy tysięczne procenta - ktoś tam wyliczył, ze cala ta kasa co ja niby Jurek wybawca polskiej służby zdrowia zbiera wynosi tyle ile w skali całego kraju i całej służby zdrowia wydaje się w ciągu 4 godzin !!!! Więc spuszczanie się jaki to Owsiak jest super i jak to wielu ludziom życie uratuje to zwykłe pierdolenie, bo to co on zbiera podczas Orkiestry to pyłek i zwykła medialna szopka - cos tam se chłopina uzbiera naszymi rękoma, coś tam niby szpitale dostana, ale brutalnie mówiąc to jest chuj wielki a facet znalazł sobie fajny sposób na wygodne i dostatnie życie.



Weź to sobie przelicz jaka kwota rzekomo wychodzi rocznie na służbę zdrowia Potem rozpędź się i pierdolnij w ścianę
Zgłoś
Avatar
T................X 2014-01-11, 1:05 1
markop4321 napisał/a:

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Wniosek. Przemyśl to sam.



Człowieku nie ośmieszaj się. Wośp ma wydatki takie jakie są potrzeby. Skoro potrzebna jest ilość sprzętu za 28mln to kupują za tyle,co mają wydać 50mln kupić w chuj sprzętu i trzymać w zajebiście wielkim garażu bo 60% szpitali nie ma pieniędzy żeby utrzymać ten sprzęt?
Zgłoś
Avatar
gregor40 2014-01-11, 1:13 12
markop4321 napisał/a:

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:
Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.
Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.
Wniosek. Przemyśl to sam.



Sprawozdanie finansowe fundacji dostępne jest tu.
s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

Fundacja wydała w 2009 roku 1 100 000 PLN na wynagrodzenia, przy 24 etatach. Średnie wynagrodzenie to marne 3800 brutto, czyli na oko jakieś oszałamiające 2900 na rękę.

Wniosek? Przemyślałem! Oto on:

Jakim trzeba być kłamliwym skurwysynem, żeby podawać fragmentaryczne informacje. Tak trudno ogranąć, że akurat w tym roku fundacja wykazała zysk? Ten zysk jest inwestowany, a fundacja jest utrzymywana z odsetek z tych inwestycji. Wszystko jest w raportach. Ale fajniej jest manipulować?

Dzięki temu w XX finale wydano tyle ile zebrano z dokładnością do 2.000 PLN (http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe). Wszystkie koszty fundacji, przystanek Woodstok, organizacja finału są pokrywane tylko ze środków sponsorów i zysków z inwestycji.

Ale prościej jest próbować ciemnotę wciskać rodem z toruńskiej Rydzykowni. I jeszcze 52 lemingi dały piwa...

Zgłoś
Avatar
manio49 2014-01-11, 1:13 1
Nikt mi nie będzie mówił gdzie mam skierować mój ciężko zarobiony hajs a jak patrzę, czym wożą się te klechy z caritasu, to dorzucę jeszcze piątkę na konto WOŚP.
WOŚP nie ma reklamy w kościółku jak caritas, nie zbiera też co niedziela (acz konto WOŚPu czynne cały rok.)
Zgłoś
Avatar
immikofreako 2014-01-11, 1:21
pawcio91 napisał/a:

Akcja WOŚP jak najbardziej ok, jestem za. Tylko kurwa dlaczego Owsiak i jego ziomale czerpią z tego zyski finansowe ? Wiem coś o tym i powiem wam ze dobre przekręty odchodzą.


Znalazl sie kurwa jasnowidz, jak wiesz o przekretach to idz do prokuratury deklu a nie na sadolu zarzucasz watkami z dupy
Zgłoś
Avatar
sliwa 2014-01-11, 1:24
gregor40 mnie wyprzedził... Piwo:]

zobaczcie co na to wszystko rydzyk! wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15251219,Rydzyk__Potrzebujemy...

rozliczenia wszystkie są w necie... wystarczy poszukać...
Zgłoś
Avatar
wodzu11 2014-01-11, 1:26 1
@up

ThomasX ma racje, kupić sprzęt to jedno a utrzymanie to drugie, tak samo jak z samochodem: wydasz 10k na jakieś auto, jest zajebiście a teraz dochodzi AC, ubezpieczenia, wymiana zużytych elementów, benzyna itp. Nie zapominajcie ze taki sprzęt medyczny, w POLSZY generuje starty, tzn. to nie jakaś maszyna w firmie co ma zarabiać na siebie, to nie możne zarabiac na siebie bo szpital państwowy, a dodatkowo dostaje ograniczony budżet, i jak maja super sprzęt to musza z czegoś innego zrezygnować.... (np. z części zabiegów).

Tylko ze ta reszta kasy jest na "utrzymanie" jego i jego ekipy + rozrywkę w postaci Brudstoku i chyba Owsiak TV (jeśli to jeszcze istnieje).

Dlatego osobiście go nie popieram, bo to jedna wielka medialna szopka, i kurwica mnie bierze jak widzę np. reklamy PLAY z orkiestrą, albo bandę celebrytow próbujących sie wybić na tym, jacy oni są szczodrzy, bo raz w roku zrobią coś za darmo ;/ Po prostu, trzeba kurwa myśleć, a nie cieszyć się z byle gówna, gdyby Owsiak to cały rok sponsorował i finansował w jakiś sposób to byłoby ok, ale nie, lepiej niech zrobią raz do roku, "Ja odjebalem swoje, jestem kurwa zajebisty, kupiłem wam sprzęt za w chuj $$$ a Wy się martwcie o resztę" przy tłumach debili klaskających uszami ;/
Zgłoś
Avatar
Halibut 2014-01-11, 1:31
A ja jak co roku śmieje się z debili płacących na caritas i jeszcze większych debili płacących owsiakowi.
Dajecie się ruchać dwa razy cioty Raz przez podatki a drugi raz przez idolów

PS.
Najlepiej mają ci co zbierają kasę. Godzinka roboty i przy odrobinie szczęścia można przytulić parę zł.
Zgłoś
Avatar
reczi 2014-01-11, 1:34 1
Ja się pytam ibecyle jak myślicie, kto kurwa płaci za tych wszystkich grajków, za ekipy montażowe, kamerzystów, kurwa świtałeka do nieba i inne rzeczy? Z nieba ten hajs leci? Chcesz kurwa tupać girą i oglądać fajerwerki, to niestety ktoś musi za to zapłacić. Myślicie, że płacą miasta? Banki? Sponsorzy? Od tego macie te kurwa zakute łby, żeby nimi się posługiwać. Zarobili 50 banie, koszt imprezy odliczają i wychodzi suma jaką zarobili. Nikt na tym świecie jebać za darmo nie będzie.
Zgłoś
Avatar
b3mol 2014-01-11, 2:59 1
JA nie rozumiem czego skupiacie się na porównywaniu Caritasu i Owsiaka....
Tak ten sam cel, ale inaczej spełniany....
Owsiak robi to raz w roku i nie ważne ile % idzie, oby to rozsądne i warte tego było..... Ważne, że potrafi raz w roku zespoić wszystkich rodaków, aby wrzucili tą 1 złotówkę na szczytny cel.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2014-01-11, 3:07 2
co rok mamy styczniowy okolicznościowy owsiakowy ból dupy. wolny kraj - Twoje pieniądze. chcesz dać owsiakowi, daj, nie chcesz, nie dawaj i tyle, koniec problemu.
Zgłoś
Avatar
Malilopov 2014-01-11, 4:02 1
markop4321 napisał/a:

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Wniosek. Przemyśl to sam.


nie chcesz nie dawaj, albo zorganizuj lepszą akcję, albo sam oddaj 28 baniek na szpitale/sprzęt/potrzebujących...
Rozwalają mnie tacy ludzie którzy chcą się rządzić i poczuwać do nie swojej mamony.
Zgłoś
Avatar
pakozi 2014-01-11, 4:32
Mnie już męczy ta nagonka na WOŚP. Nie bronię ich, ale też nie popieram. Nie dawałem na to kasy, nie daję i dawać nie będę. Ani na WOŚP, ani na pieski ze schroniska, ani na ryż dla małych żółtków co robią ajfony. Nie po to zapierdalam jak wół po 50-60 godzin tygodniowo, żeby rozdawać moje pieniądze obcym ludziom. A te wasze liczby, że WOŚP tyle a Caritas tyle to sobie możecie w rowa schować, media prawdy nie powiedzą, a właśne z mediów te dane zassaliście jak bobas mleko z cyca.
A jak ktoś chce napisać, że dając na pomoc charytatywną pieniądze pomagasz chorym i biednym (bo chorzy i zamożni leczą się prywatnie), a to mógł być ktoś z rodziny "i co wtedy" niech sie zastanowi czy zamiast szaleć za młodu i wydawać forsę na alkohol i dragi nie lepiej żyć oszczędnie (nie skromnie, oszczędnie, to różnica) i w wieku średnim być ustawionym.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie