18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-27, 23:13
Francja w latach 1940-1944
M................S • 2014-01-18, 0:35
Witajcie sadole,

...II wojna światowa…materiałów o takiej tematyce było mnóstwo, zapewne każdy z Was ma na ten temat sporą wiedzę. Jak dobrze wiemy wojna trwała od 1939 do 1945 roku, rozpoczęła się od niemieckiej agresji na Polskę itd. Największy konflikt zbrojny w historii, który swoim zasięgiem ogarnął między innymi, prawie cały obszar Europy. Okres w którym większość z Was nie chciałaby żyć, pisząc wprost „ciężkie czasy”...

Poniżej zdjęcia z okupowanej Francji(1940-1944r.), jeżeli materiał jest zbyt „drastyczny” to na harda go…







Więcej w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
A................s 2014-01-18, 0:36
Prosimy.
Zgłoś
Avatar
M................S 2014-01-18, 0:44 6























Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-18, 1:38 13
jestem normalnie w szoku, nie mogę pojąć ogromu zniszczeń wywołanych działaniami zbrojnymi na tych terenach w pierwszej połowie lat 40.
Zgłoś
Avatar
Smaro 2014-01-18, 8:23 16
Chyba zapomniales o jednym zdjeciu...

Zgłoś
Avatar
blachahaha 2014-01-18, 8:38 2
Ciekawe jak by Polska wyglądała dziś jak byśmy użyli Francuskiej taktyki. Ruscy by nas nie najechali a gdyby Naziści dostawali po dupie, Polska by mogła walczyć z Ruskimi.
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-18, 9:05
i bśmy przegrali z ruskimi,wojna by potrwała maksymalnie 2 miesiące dłużej, a ruscy by z nami zrobili to co z Węgrami,poza tym i tak by doszło do spięć z Rzeszą
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-01-18, 9:30 3
Co takiego sowieci zrobili strasznego z Węgrami, Rumunami, Bułgarami i Słowakami, czego nie zrobili i z nami?
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-01-18, 13:31
przynajmniej nie musimy się uczyć o pakcie z hitlerem tylko o tym, że byliśmy krystalicznie czyści :p
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-01-18, 17:27 1
@ment200

1. w Polaków nie walili z odległości 20m z dział 152mm zamontowanych na ISU-152.
2. Nie niszczono Polskich kamienic poprzez "płaskie" strzelanie w nie z dział 203mm
3. nie strzelano do cywili w Polsce z T-34 (jak to robiono z niemcami :3 )

to byłoby na tyle
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-01-18, 18:04 3
DUST DEVIL napisał/a:

1. w Polaków nie walili z odległości 20m z dział 152mm zamontowanych na ISU-152.
[...]
3. nie strzelano do cywili w Polsce z T-34 (jak to robiono z niemcami :3 )


Zapoznaj się NKWD'owską "Operacją Polską" lat 1937-1938...

DUST DEVIL napisał/a:

2. Nie niszczono Polskich kamienic poprzez "płaskie" strzelanie w nie z dział 203mm


Powiedzmy sobie szczerze. Bo po pierwsze większość zniszczyli już Niemcy a po drugie oni nie robili już tego bo wiedzieli że to ich teren będzie. Niemcy także nie zniszczyli Warszawy za mocno póki front wschodni był dla nich korzystny oraz kiedy go jeszcze nie było.
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-01-19, 10:36 1
DUST DEVIL napisał/a:

@ment200

1. w Polaków nie walili z odległości 20m z dział 152mm zamontowanych na ISU-152.
2. Nie niszczono Polskich kamienic poprzez "płaskie" strzelanie w nie z dział 203mm
3. nie strzelano do cywili w Polsce z T-34 (jak to robiono z niemcami :3 )

to byłoby na tyle



Skąd wiesz że takie coś nie miało miejsca i u nas? Pozatym z tego co wiem to Bułgarzy wykrecili piekną wolte i zmienili fronty. Nie mówie tez o niemcach, bo wiadomo jak ich przeciętny bojec postrzegał i nie ma porównania w traktowaniu ich przez sowieckich żołnierzy w stosunku do krajów okupowanych/kolaborujacych z niemcami. Chociaż z tego co kiedyś gdzieś tam czytalem to dla takiego sołdata, który przekroczył linie Wisła-San, nie miało wiekszego znaczenia czy to niemcy czy też Polska. Byli oszołomieni tym co tu jest i czego nigdy nie widzieli. A cywile? Jakie to ma znaczenie czy on zgwałci Polke czy zabije starego niemca, on jest zwycięzcą i jemu sie neleży.

Zasadniczo w poprzednim poście chodziło o sytacje tych krajów juz po wojnie
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-01-19, 16:16
ment200, te sytuacje najczęściej nie miały miejsca, bo taktyka walenia z 3m z dział wysokokalibrowych pojawiła się dopiero po spotkaniu się z miastami-twierdzami (Festung). Tyle, że Festung Warshau było praktycznie zrównane z ziemią, Festung Posen wzięto praktycznie z marszu, a Festung Krakau jakoś nie pykło i Rosjanie jak brali to miasto to nawet nie robili bardzo typowego dla nich przygotowania artyleryjskiego (czyt. 9 godzin dziennie napierdalania ze wszystkiego co jest pod ręką).
Sytuacje z wykorzystaniem w bliskim kontakcie 152mm i 203mm (oraz dział 300mm które miały jeszcze Orły Romanowów!) zdarzały się najczęściej w Koningsbergu, Berlinie i Breslau...

A strzelanie do cywili niemieckich z T-34 nie było nawet w czasie wojny zbyt powszechne (bo tylko idiota nie chował się przed Armią Czerwoną), a sama sytuacja miała miejsce w Berlinie już po wojnie kiedy niemiaszki zaczęły mieć ból dupska, że ich Rosjanie tłamszą

Ork.Fajny, ale ja piszę o bardzo konkretnych sytuacjach - Operacja Polska to plan deportacji i zabijania, a ja piszę o bardzo specyficznych działaniach wojennych.
A Warszawę owszem niemcy nawet zachowali w niezłym stanie, do czasu aż zaczęło się powstanie - wtedy Hitler kazał "nie pozostawić kamienia na kamieniu". Z tego też powodu Francuzi czy Czesi nie robili powstań w Paryżu (no dobra, jak US Army było pod samym Paryżem, a niemców już w mieście nie było to niby coś tam ci pierdoleni kolaboranci zrobili) i Pradze "bo nie chcieli aby ich piękne miasta zostały zniszczone".
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-01-19, 16:27 1
DUST DEVIL napisał/a:

Ork.Fajny, ale ja piszę o bardzo konkretnych sytuacjach - Operacja Polska to plan deportacji i zabijania, a ja piszę o bardzo specyficznych działaniach wojennych.


A to jest jakaś różnica w mordowaniu ludzi podczas wojny a w czasie kiedy dopiero się do niej ktoś szykuje...?
Trochę dziwny system wartościowania tutaj przedstawiłeś.

DUST DEVIL napisał/a:

A Warszawę owszem niemcy nawet zachowali w niezłym stanie, do czasu aż zaczęło się powstanie - wtedy Hitler kazał "nie pozostawić kamienia na kamieniu". Z tego też powodu Francuzi czy Czesi nie robili powstań w Paryżu (no dobra, jak US Army było pod samym Paryżem, a niemców już w mieście nie było to niby coś tam ci pierdoleni kolaboranci zrobili) i Pradze "bo nie chcieli aby ich piękne miasta zostały zniszczone".


To chyba nie jest próba polemiki? Bo jesli tak to jesteś wyjatkowo ogłupiony lekką chorobą i proszę z łaski twojej o jasniejsze wypowiadanie sie.
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2014-01-19, 18:00 8
Znalazłem jeszcze trzy





Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie