Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 20:34
📌 Konflikt izraelsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:47
Gaz łupkowy - czemu jest jak zwykle?
A................O • 2015-03-07, 22:56
Spotkanie i dyskusja z udziałem Grzegorza Makucha, autora książki "Gaz łupkowy - Wielka gra o bezpieczeństwo energetyczne", która jest zbiorem dwunastu rozmów z przedstawicielami nauk humanistycznych i ścisłych, ekspertami i politykami.



Cytat:

Od dwudziestu pięciu lat Polska usiłuje zdywersyfikować źródła dostaw gazu. Ujmując możliwe kierunki importu historycznie należy wymienić: Rosję, Norwegię, Holandię, Danię, Algierię, region Morza Kaspijskiego i terminal LNG. Wszystkie próby sprowadzenia znaczącej ilości gazu ze źródła innego niż Rosja dotychczas się nie udawały. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w polityce, zarówno w ujęciu regionalnym, jak i globalnym. Dlatego zwrócenie się Polski w kierunku własnych zasobów surowców, czyli gazu z łupków, stanowi niekonwencjonalne wyjście z geopolitycznej matni w jakiej się znajduje. Gaz w pokładach łupków stał się szansą na realizację polskiego marzenia o niezależności energetycznej. Stanowi on jednak zarazem ogromne wyzwanie, bowiem diametralnie zmienia regionalny i międzynarodowy gazowy układ sił. Niejednokrotnie w historii Polski niewykorzystane szanse stawały się późniejszym przekleństwem – czy będzie tak i tym razem?



Dyskusja bardzo ciekawa, tylko humor może zepsuć - polecam.

Dla zainteresowanych: książkę można nabyć ze strony www.gazlupkowy.net
Zgłoś
Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

W chwili obecnej serwis nie jest w stanie utrzymywać się wyłącznie z reklam. Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
bleblebator1 2015-03-08, 10:00
Jak zwykle nasi politycy zostali przekupieni.
Pewien polityk partii nepotyzmu podpisał bardzo niekorzystny kontrakt który nas udupił.
A dlaczego elektryczne auta są tak mało popularne i drogie?
Bo lobby producentów naftowych przekupuje polityków, aby blokowali rozwój aut elektrycznych. Chociaż z jakiegoś powodu wyjątkiem jest tutaj solaris
Zgłoś
Avatar
Hereticus 2015-03-08, 12:12
Gdyby nasi politycy naprawdę chcieli zmienić dostawce gazu, to już dawno by to mogli zrobić.
Zgłoś
Avatar
p................a 2015-03-08, 14:58 2
Gaz łupkowy to zło, sprowadzające ekologiczny armageddon. Chyba że jest z USA. Wtedy jest ok. Tylko USA może go wydobywać i sprzedawać, próby innych krajów to faszyzm.
Zgłoś
Avatar
Komarzysta91 2015-03-08, 18:14
Gaz łupkowy sam w sobie jest ok, tylko ciecie kosztów i naciskanie na terminy wydobycia doprowadza do katastrof. Najcześciej dochodzi do pękniecia betonowej osłosny odwiertu na wysokości wód gruntowych przez cięcie kosztów na centratorach rury by prosto szła w odiwercie zeby beton doszedł rowno w okół rury. Jak odejmia pare sztuk tych centratorów to rura nie idzie prosto beton w paru miejscach jest cieńszy to potem ciśnienie rozpierdoli go i sie metan z kurestwem do rozpuszczania skał dostaje do wód gruntowcy
Zgłoś
Avatar
Volfodzio 2015-03-10, 16:22
Ciekawe, najpierw hura bo gaz w ogromnych ilościach, masa koncesji, masturbacja do czerwoności jakie to będą zyski, normalnie drugi Kuwejt (albo raczej Wenezuela, w końcu mieliśmy ten gaz palić na potęgę w elektrowniach). Nagle bach, podatki, akcyzy i z 300 szukających zostało +/- 80 w tym głównie polskie firmy, może i mamy speców na AGH i zdolnych młodych ale pomoc Chevronu czy innych firm mających doświadczenie byłaby przydatna.
Widzę to tak, że za jakiś czas dowiemy się albo, że ten optymizm był zwykłą lipą mającą podziałać na wyborców a najlepszy odwiert po prostu zahaczył o jakieś szambo czy cuś albo prawa do polskich złóż, na 50 lat do przodu mają Amerykanie, Niemcy, Francuzi i Rosjanie a my możemy co najwyżej liczyć na ich łaskę, że pozwolą nam popracować fizycznie przy jego wydobyciu tworząc kilkaset miejsc pracy za pół średniej krajowej. (+ drugie tyle stanowisk "menedżmentu" dla synalków i curóń tych co dokonali sprzedaży)
Zgłoś
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem