18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
gender
MRseqel • 2014-01-07, 19:43
Świetny według mnie komiks obrazujący gender Ocenę tego pozostawiam wam PS. Nie popieram homogówna, ale tu jest odniesienie do czegoś więcej także



jak było to wyjebać
Zgłoś
Avatar
LICH0 2014-01-08, 21:43
voidinfinity napisał/a:



Pewnie dlatego, że jest taki dobry - tylko się nikt na nim nie poznał

Drodzy wielbiciele kapitalizmu.

Co finansowalibyście z podatków (tylko konkrety)?
Jakiej wysokości podatki przewidujecie?

Zamiast z wami dyskutować - wystarczy pozwolić wam opisać swoją wizję.


Podałem link do strony z książkami, jak jeszcze mam Ci to wyjaśnić? Przepisać książkę słowo w słowo?
Zgłoś
Avatar
j................x 2014-01-08, 22:12
Libertinus napisał/a:


Podałem link do strony z książkami, jak jeszcze mam Ci to wyjaśnić? Przepisać książkę słowo w słowo?


wyjaśnij mi skoro kapitalizm i wolny rynek to taki wypas to dlaczego w Polsce od upadku PRL systematycznie spada dzietność, tylko nie pierdol że w Polsce nie ma wolnego rynku
Zgłoś
Avatar
LICH0 2014-01-08, 22:23
jabolmax napisał/a:


wyjaśnij mi skoro kapitalizm i wolny rynek to taki wypas to dlaczego w Polsce od upadku PRL systematycznie spada dzietność, tylko nie pierdol że w Polsce nie ma wolnego rynku



krok 1 wejdź na www.mises.sklep.pl
krok 2 załóż darmowe konto
krok 3 zamów książkę
krok 4 zapłać z nią
krok 5 odbierz ją
krok 6 przeczytaj ją ZE ZROZUMIENIEM!
Swoją przygodę z ekonomią wolnorynkową/ kapitalistyczną zacznij od książeczki liczącej zaledwie 170 stron ale pod względem treści to najprawdziwsza księga; Murray Rothbard - Złoto Banki Ludzi (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/97702/zloto-banki-ludzie---krotka-historia-pieniadza)
Po raz DRUGIE powtarzam, że nie będę przepisywał książek bo nie jestem mnichem z klasztoru!
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2014-01-08, 23:39
Obserwujac te dyskusje dochodze do wniosku, ze ludzie chca byc niewolnikami, i gdyby im odebrano ten ,,przywilej opieki pana" spotkalby ich los wyzwolonych murzynow po kapitulacji konfederatow... Wiekszosc niewyobraza sobie zycia bez opiekunczosci ze strony panstwa, ze istnialy kiedys systemy gdzie jakosc zycia czlowieka byla proporcjonalna do pracy jego wlasnych miesni i inteligencji... Jednak ci ludzie tego nieslyszeli, niewiedza ze tak mozna, zostali zlamani przez system, i tkwia w swoich pogladach do konca, oni sa niewolnikami... a rozwijajacy sie swiat... potrzebuje coraz wiecej niewolnikow.
Prawda jest brutalna, i liberalni przyjaciele, nie probujcie oswietlac czegos co musi zyc w ciemni.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-09, 1:14
Libertinus napisał/a:


Podałem link do strony z książkami, jak jeszcze mam Ci to wyjaśnić? Przepisać książkę słowo w słowo?



Inteligentny człowiek potrafi dokonać syntezy i podać konkretne argumenty.

Jak szkoda ci czasu na dyskusję to na chuj się odzywasz?

Lordzik92 napisał/a:


Prawda jest brutalna, i liberalni przyjaciele, nie probujcie oswietlac czegos co musi zyc w ciemni.



Ja się czuje chwilami tak oświetlony, że aż oślepiony.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2014-01-09, 1:50
voidinfinity napisał/a:


Ja się czuje chwilami tak oświetlony, że aż oślepiony.


Uzylem slowa oswietlac gdyz nie da sie oswiecic zagorzalego zindoktrynowanego tumana.
Jesli wymagasz argumentow nt. wyzszosci kapitalizmu nad socjalizmem, to pierwszym lepszym jest taki iz w kapitalizmie mozesz dokonac wyboru, niezawsze slusznego, czego konsekwencje musisz poniesc w przyszlosci, a w socjalizmie niemasz zadnego wyboru, tylko jestes skazany na posluszne przyjecie wyboru kogos kto zdecydowal za ciebie. Jesli wolisz by ktos planowal ci zycie ok, tylko dlaczego zmuszac do tego wszystkich? I tym sie wlasnie rozni kapitalizm od socjalizmu.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-09, 2:22
Lordzik92 napisał/a:


Uzylem slowa oswietlac gdyz nie da sie oswiecic zagorzalego zindoktrynowanego tumana.
Jesli wymagasz argumentow nt. wyzszosci kapitalizmu nad socjalizmem, to pierwszym lepszym jest taki iz w kapitalizmie mozesz dokonac wyboru, niezawsze slusznego, czego konsekwencje musisz poniesc w przyszlosci, a w socjalizmie niemasz zadnego wyboru, tylko jestes skazany na posluszne przyjecie wyboru kogos kto zdecydowal za ciebie. Jesli wolisz by ktos planowal ci zycie ok, tylko dlaczego zmuszac do tego wszystkich? I tym sie wlasnie rozni kapitalizm od socjalizmu.



Nie ma takiego związku frazeologicznego - ale niech ci będzie żeś kreatywny - nie będę się czepiał

Kapitalizm tak jak i socjalizm jest chujowy.

Udowadnianie, że jeden jest lepszy od drugiego - to jak udowadnianie, że sraczka jest lepsza od zatwardzenia.

I tak - pod pewnymi względami lepsza jest sraczka, pod pewnymi zatwardzenie - ale tak czy inaczej - to jedno gówno.

Świat nie jest taki prosty jak w prawackich lub lewackich fantazjach. Trzeba sobie tylko to uświadomić i przyjąć na klatę - że to wszystko nie jest takie proste jak w propagandzie partyjnej (dowolnej opcji).

Ale to wszystko przychodzi z wiekiem i doświadczeniem życiowym
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2014-01-09, 2:57
voidinfinity napisał/a:



Nie ma takiego związku frazeologicznego - ale niech ci będzie żeś kreatywny - nie będę się czepiał

Kapitalizm tak jak i socjalizm jest chujowy.

Udowadnianie, że jeden jest lepszy od drugiego - to jak udowadnianie, że sraczka jest lepsza od zatwardzenia.

I tak - pod pewnymi względami lepsza jest sraczka, pod pewnymi zatwardzenie - ale tak czy inaczej - to jedno gówno.

Świat nie jest taki prosty jak w prawackich lub lewackich fantazjach. Trzeba sobie tylko to uświadomić i przyjąć na klatę - że to wszystko nie jest takie proste jak w propagandzie partyjnej (dowolnej opcji).

Ale to wszystko przychodzi z wiekiem i doświadczeniem życiowym



A kto powiedzial ze cos jest idealne? Juz od dawna uwazam ze nie istnieje 100% zlo i 100% dobro, czy jak kto woli czarne i biale, gdyz kazda podjeta decyzja ma swoje plusy i minusy. Swiat jest zbyt skomplikowany by moc trafnie ocenic czy cos jest dobre czy zle, ale jednak musimy wybrac droge ktora bedziemy podazac. Coz czasem trzeba przejsc na ciemna strone mocy i zarobic czyims kosztem. Idealnym tego przykladem jest gielda, ktora pedzac naprzod bezlitoscie pali za soba masy nieszczesnikow ktorzy przez swoja chciwosc i bledy potracili fortuny, ale dzieki temu ktos zyskal i karawana jedzie dalej ku postepowi.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2014-01-09, 19:18
voidinfinity napisał/a:



Inteligentny człowiek potrafi dokonać syntezy i podać konkretne argumenty.

Jak szkoda ci czasu na dyskusję to na chuj się odzywasz?

Ja się czuje chwilami tak oświetlony, że aż oślepiony.



Ale ja nie jestem inteligentny i nie dokonuję syntezy (: ergo wolę czytać w tym czasie kolejną książkę.
Nie przyłączyłem się do dyskusji ale podałem książki, które rozwieją Wasze wątpliwości co do obecnego systemu jaki mamy.
Zgłoś
Avatar
wernetto 2014-01-09, 22:28 1
Cyrk napisał/a:

Możesz mi debilu wyjaśnić w jaki sposób kapitalizm i wolny rynek może zniszczyć rodzinę? Bo ja bym ci mógł godzinami wyjaśniać w jaki sposób socjalizm i rynek sterowany rozpierdalał i nadal rozpierdala polskie (i nie tylko, ale pierdoli mnie dobrobyt obcych narodów) rodziny.

Jakbyś miał odrobinę wiedzy, to byś wiedział w jaki sposób. Proponuję zacząć od Ronalda Reagana i uwolnieniu przez niego rynku światowego. Od tego momentu zaczęły się problemy. Co do gender to nie istnieje coś takiego o czym mówi Kościół (wymyślili sobie taką ideologię). Gender to tylko narzędzie naukowe, nic więcej.
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2014-01-10, 13:04
Nie mam odrobiny wiedzy, bo nie rozumiem lewackich bredni i wymysłów - dobry argument...

PS. To prezydent USA miał kiedykolwiek władze nad całym rynkiem świata? I go uwolnił? Widzę, że masz dostęp do naprawdę mocnego towaru...
Zgłoś
Avatar
wernetto 2014-01-11, 10:22
Cyrk napisał/a:

Nie mam odrobiny wiedzy, bo nie rozumiem lewackich bredni i wymysłów - dobry argument...

PS. To prezydent USA miał kiedykolwiek władze nad całym rynkiem świata? I go uwolnił? Widzę, że masz dostęp do naprawdę mocnego towaru...



Oj widzę, że naprawdę ktoś stroni od książek i opuszczał lekcje. Z głupkami nie gadam, bo boją się wiedzy jak ognia co widać po twojej wypowiedzi bez argumentów.
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2014-01-11, 20:29
Zwyzywałeś i się obraziłeś. Argumentów merytorycznych 0. Nie musisz mówić, że jesteś lewakiem - samo wychodzi...
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-13, 15:40
Libertinus napisał/a:


Nie przyłączyłem się do dyskusji ale podałem książki, które rozwieją Wasze wątpliwości co do obecnego systemu jaki mamy.



U nas to burdel jest, a nie system
Zgłoś