18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Jako, że niedługo stuknie mi pierwsza rocznica pracy na dole, chciałbym podzielić się dosyc popularnym ostatnio wśród górników filmem pokazującym tą niebezpieczną pracę, nagranym w kopalni Brzeszcze. Pracuję w kopalni nieopodal Brzeszcz, ale mój ojciec spędził tam znaczną część swojej kariery zawodowej. Kopalnia jest ta niebezpieczna ze względu na zagrożenia naturalne (głównie metanowe), a jej istnienie ostatnimi czasy stoi pod znakiem zapytania, gdyż plan budowy drogi krajowej koliduje z jej polami wydobywczymi. Zapraszam do obejrzenia.



Jak było to usunąć
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-03-21, 20:53
Bardzo ładnie nagrane i ciekawe, ale czy nie szkoda Ci zdrowia? Owszem, płaca dobra, ale ja za żadne pieniądze nie zgodziłbym się pracować w tak niebezpiecznym i szkodliwym środowisku...
Zgłoś
Avatar
skoniakoski 2014-03-21, 23:45
Smierdzisz sosnowcem
Zgłoś
Avatar
szwechu89 2014-03-24, 19:49 3
DUST DEVIL napisał/a:

Bardzo ładnie nagrane i ciekawe, ale czy nie szkoda Ci zdrowia? Owszem, płaca dobra, ale ja za żadne pieniądze nie zgodziłbym się pracować w tak niebezpiecznym i szkodliwym środowisku...


Niestety u nas (tez mieszkam na śląsku i pracuje na kopalni) nie każdy górnik zarobi fajna kasa o której mówisz, połowa ludzi robi pod firmami a tam płaca jest podobno do tej co Pani w Sklepie , znam ludzi co zarabiają po 1700 a dużo ludzi po 2000-2200, a robią tylko dla paru powodów:
- jest szansa ze z firmy dostana się pod kopalnie gdzie bd można zarobić więcej
- 25 lat do emerytury (co niestety chcą nam zabrać (wiem bd dużo gadania ze są trudniejsze roboty itp, ale zapraszam na dół to pogadamy)
- ciężko zdobyć dobrze płatna prace bez znajomości.
Wiadomo gdy Twój Ojciec i połowa otoczenia robi lub robiła na dole, patrzysz na to inaczej, jesteś przygotowany na to od młodych lat.
Szczęść Boże
Zgłoś