18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24
Groźny nieletni przestępca
k................5 • 2013-04-15, 16:08
Wiadomo jak to jest, najpierw przebiega na czerwonym świetle a potem zabija, gwałci i pali.

Cytat:

Trafiła do sądu za przejście na czerwonym świetle
15-letnia Patrycja Kozik chciała zdążyć na autobus i przebiegła przez ulicę na czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali nastolatkę. Sprawę przekazali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego.

Dopiero kilkanaście dni temu o całym zajściu i prowadzonym postępowaniu dowiedział się ojciec nastolatki, Adam Kozik.

- Wina córki była oczywista, ale żeby od razu kierować sprawę do sądu. To się w głowie nie mieści. Przecież za poważne przestępstwa sąd praktycznie nie karze nieletnich, a tutaj, za przejście na czerwonym świetle, uruchamia się całą machinę sądową. Patrycja chciała zapłacić mandat, jednak funkcjonariusze od razu powiedzieli, że sprawę skierują do sądu. Chyba nie na tym ma polegać rola policji - nie kryje żalu Kozik.

Chciałam zdążyć na autobus
Sąd rodzinny w Rzeszowie prowadzi postępowanie wyjaśniające wobec nieletniej. Ma ustalić, czy wykazuje ona przejawy demoralizacji polegające na tym, że "9 stycznia na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy z Graniczną nie zastosowała się do sygnalizatora SP-5 przechodząc przez jezdnię na czerwonym świetle”.

- Widziałam nadjeżdżający autobus. Upewniłam się, że ulica jest pusta i przebiegłam, żeby go złapać. Policjanci mnie zatrzymali. Ani nie przeklęłam ani nie zachowywałam się wobec nich wulgarnie. Może chcieli sobie po prostu poprawić statystyki - zastanawia się nastolatka.

Pan Adam złożył zażalenie na postanowienie sądowe. Jednak sąd zlecił kuratorowi zawodowemu przeprowadzenie wywiadu środowiskowego na okoliczność przejawów demoralizacji nieletniej. Sprawa jest w toku.

- Jestem zbulwersowany, że przejście na czerwonym świetle może być powodem badania tego, w jakim stopniu zdemoralizowana jest moja córka. Przecież to czysty absurd, do którego może dojść jedynie w Polsce – denerwuje się Kozik.

Policja: takie jest prawo
Dlaczego funkcjonariusze drogówki od razu skierowali sprawę do sądu rodzinnego?

- O wykroczeniach popełnianych przez nieletnich zawsze informowany jest sąd rodzinny (…). Wykroczenia w ruchu drogowym, określane są jako przejawy demoralizacji (popełnienie czynu zabronionego (art. 4 UPN). Zawsze materiały dotyczące popełnienia czynu karalnego bądź zagrożenia demoralizacją kierowane są do sądu rodzinnego, który podejmuje działania przewidziane w ustawie. Nie twierdzimy, że nastolatka jest zdemoralizowana. Jesteśmy zobowiązani każde takie zajście skierować do sądu - informuje podkomisarz Adam Szeląg, rzecznik komendanta miejskiego policji.

To absurd
Inne zdanie ma prof. Czesław Kłak, karnista z WSPiA.
- To absurd. Podstawą skierowania wniosku do sądu w odniesieniu do nieletniego może być podejrzenie demoralizacji. W omawianym przypadku nie było takiej podstawy.

Nie sposób wykazać, że naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym było wynikiem szczególnie intensywnego nieprzystosowania społecznego, czy też wykolejenia jednostki. Jednorazowe zachowanie nastolatki w żadnej mierze nie pozwala wnioskować o jakiejkolwiek demoralizacji, było raczej związane z sytuacją i incydentalnym charakterem zachowania - wyjaśnia karnista.

Ryszard Soboń, dyr. Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie.

- Nie miałem żadnych sygnałów od nauczycieli, aby ta gimnazjalistka sprawiała jakieś problemy wychowawcze. Jak na swój wiek, jej zachowanie nie odbiega od rówieśników - mówi.

Na czym polega obecnie postępowanie wyjaśniające prowadzone w sprawie nastolatki?

- Zbiera się dane o osobie nieletniego, jego warunkach wychowawczych, zdrowotnych i bytowych oraz gromadzi się i utrwala dowody. Po przeprowadzeniu wywiadu przez kuratora i uzupełnieniu braków formalnych zażalenia przez ojca nieletniej, sprawie zostanie nadany dalszy ciąg - wyjaśnia Krzysztof Jucha, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

W III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich zatrudnionych jest siedmiu sędziów, którzy w ubiegłym roku mieli do rozpoznania 4331 spraw. Ile z nich dotyczyło przejścia na czerwonym świetle przez nieletnich nie wiadomo. Sąd nie prowadzi takiej ewidencji.



źródło
Zgłoś
Avatar
wodzioKRK 2013-04-15, 17:52
Znam kilku sędziów rodzinnych... Teraz się zastanawiam co to za pierdoła z tego Rzeszowa, że chciało mu się wszcząć postępowanie... Chyba, że jak często to bywa, jedni mówią swoje a drudzy swoje, a media to wykorzystują...
Zgłoś
Avatar
duzymietek 2013-04-15, 17:57
Bardzo dobrze! Do pierdla z bandziorem!
Zgłoś
Avatar
sethpl 2013-04-15, 17:57
Sądzę że po takiej sprawie ta dziewczyna będzie maiła głęboko w d.... prawo i policję... . Nadgorliwość gorsza jest od faszyzmu.
Zgłoś
Avatar
alalai 2013-04-15, 18:02
[quote=CiasnyJanusz]Szkoda tylko, że jak o 22 godzinie cztery dresy stoją przy ławce na placu zabaw to policja nie ruszy dupy po trzech telefonach a jak małolata z browarem zobaczą z browarem na drugiej stronie ulicy to od razu wzywają posiłki



No tak, najlepiej spałować takich dresów co sobie na ławeczce siedzą.

Co do tematu to system jest chory, mentalność urzędników, lekarzy itp sprowadza się do odziedziczenia zachowań od swoich starszych kolegów z czasów komuny. Tutaj byłaby potrzebna reforma kulturalna całego społeczeństwa
Zgłoś
Avatar
donplicco 2013-04-15, 18:04 5
arkadiuss92 napisał/a:

ach zapomniałem że jak ktoś jest ładnie ubrany to znaczy że jest słodki... ta dziecinna naiwność...



Nie tłumacz się, chciałeś błysnąć i nie wyszło.
Zgłoś
Avatar
Jopas91 2013-04-15, 18:44 2
Dla tych policjantów:
Zgłoś
Avatar
mutant 2013-04-15, 18:56 3
Pierdolenie o szopenie artykuł zrobiony aby buntować obywatela, według Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia mandat można nałożyć tylko na osobę która ukończyła 17 rok życia ( czemu o tym w artykule nie ma ani słowa . W tym przypadku Policjanci nie mieli prawa zrobić nic tylko skierować wniosku do Sądu Rodzinnego. Dlaczego to zrobili ? Chuj wie może stali pod kamerą monitoringu miejskiego i z każdego zatrzymanego muszą się tłumaczyć przed przełożonym albo dziewczynka była popierdolona niczym dzieci z programu '' Surowi Rodzice''.
Dajecie sobą manipulować, zanim coś napiszecie przeczytajcie kodeks jeden drugi a potem coś piszcie.
Zgłoś
Avatar
Rothing 2013-04-15, 19:40
Mnie wczoraj spisali za przejście na zielonym, powiedzieli, że PRZESZEDŁEM NA CZERWONYM...
Zgłoś
Avatar
t0biash 2013-04-15, 20:03
Kurwa i jeszcze moje miasto... wstyd na chuja
Zgłoś
Avatar
N................n 2013-04-15, 20:20 3
W Irlandii jest ŚWIETNE PRAWO co do przechodzenia na czerwonym... Ile razy stałem w Polsce na czerwonym i nic nie jechało.... Każdy gdzieś dąży. Konsensus taki że mandaty za czerwone światła dla pieszych spowalniają gospodarke... W irlandii jest tak ze możesz przechodzić na czerwonym. Jak ktoś Cię jebnie to pokrywasz wszystkie szkody za naprawe samochodu. PROSTE I GENIALNE ...
Zgłoś
Avatar
m................k 2013-04-15, 21:14
Bo prawda jest taka, że te młode pieski to w rzeczywistości obsrane suczki, które by jak powiedziała ta nastolatka poprawić statystyki polują na takie właśnie osoby. Na dzieciaki, albo starców itp.
Przykład? U mnie sytuacja. Chłopak około 16 lat siedział na ławce w parku oparciu, policjanci podbili do niego i zaczęli się z nim szaprać, może im coś powiedział nie wiem, ale naprawdę zrobiło się ostro. Podszedł do nich jakiś koksik, popchnął jednego tak, że ten chyba ze 20 kroków zrobił wstecz i wyjebał się na plecy. Wstał i oboje jak tu siedzę, mówię serio, że spierdolili kilkanaście metrów dalej a po chwili podjechały ze 2 radiowozy I tych dwoje nagle odwagi nabrało, ale koksik kulturka dał się spakować do suczwozu, a o dzieciaku zapomnieli ;p
Dzisiejsza policja jest na takim samym poziomie, jak dzisiejsze osiedlowe 12 letnie dresy ;p
Jest potrzebna to fakt, ale nie robi tego co powinna.
Jebać dzikie psy fioletowym sztucznym chujem!
Zgłoś
Avatar
Majsterek12 2013-04-15, 21:43
Przebiec na czerwonym świetle... Demoralizacja w chu*.
Zgłoś
Avatar
Jaslos 2013-04-15, 22:10
Brawurowa akcja policji:
W 4 klasie podstawówki zabrali mnie i kumpla 2 lata młodszego (kurwa ile myśmy mieli lat, 8 i10?) do suczwozu za puszczanie petard 2 tyg. przed sylwestrem. Odwieźli nas do domu i myślałem że na tym się skończy. 2 tyg. później wezwanie na komisariat i wykład o środkach pirotechnicznych. Dobra, myślę, no to na tym się skończy.. Mijają kolejne 2 tyg. i wezwanie do sądu: demoralizacja. BRAWO POLSKA
Zgłoś
Avatar
Animaru 2013-04-15, 22:40
Mi wlepili stówę za przejście na czerwonym (choć to czerwone było dyskusyjne). Akurat SM nie policja. To było ze 3 lata temu. komornik sobie o tym właśnie przypomniał :/

W sumie stali mięzy przejściami za drzewkiem i polowali na studentów. Oprócz mnie jeszcze z 5 osób tam stało. Od czasu kiedy studenci się pokapowali i źródełko wyschło nie widziałam w okolicy żadnego.
Zgłoś
Avatar
doskok 2013-04-16, 1:21
To się dopiero zaczyna. Zgadnijcie kto teraz przychodzi do tego syfu by tyrać do 60 lat...? Z każdym rokiem będzie coraz większy burdel ! Polska Polaków !
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie