18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 10 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Groźny nieletni przestępca
k................5 • 2013-04-15, 16:08
Wiadomo jak to jest, najpierw przebiega na czerwonym świetle a potem zabija, gwałci i pali.

Cytat:

Trafiła do sądu za przejście na czerwonym świetle
15-letnia Patrycja Kozik chciała zdążyć na autobus i przebiegła przez ulicę na czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali nastolatkę. Sprawę przekazali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego.

Dopiero kilkanaście dni temu o całym zajściu i prowadzonym postępowaniu dowiedział się ojciec nastolatki, Adam Kozik.

- Wina córki była oczywista, ale żeby od razu kierować sprawę do sądu. To się w głowie nie mieści. Przecież za poważne przestępstwa sąd praktycznie nie karze nieletnich, a tutaj, za przejście na czerwonym świetle, uruchamia się całą machinę sądową. Patrycja chciała zapłacić mandat, jednak funkcjonariusze od razu powiedzieli, że sprawę skierują do sądu. Chyba nie na tym ma polegać rola policji - nie kryje żalu Kozik.

Chciałam zdążyć na autobus
Sąd rodzinny w Rzeszowie prowadzi postępowanie wyjaśniające wobec nieletniej. Ma ustalić, czy wykazuje ona przejawy demoralizacji polegające na tym, że "9 stycznia na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy z Graniczną nie zastosowała się do sygnalizatora SP-5 przechodząc przez jezdnię na czerwonym świetle”.

- Widziałam nadjeżdżający autobus. Upewniłam się, że ulica jest pusta i przebiegłam, żeby go złapać. Policjanci mnie zatrzymali. Ani nie przeklęłam ani nie zachowywałam się wobec nich wulgarnie. Może chcieli sobie po prostu poprawić statystyki - zastanawia się nastolatka.

Pan Adam złożył zażalenie na postanowienie sądowe. Jednak sąd zlecił kuratorowi zawodowemu przeprowadzenie wywiadu środowiskowego na okoliczność przejawów demoralizacji nieletniej. Sprawa jest w toku.

- Jestem zbulwersowany, że przejście na czerwonym świetle może być powodem badania tego, w jakim stopniu zdemoralizowana jest moja córka. Przecież to czysty absurd, do którego może dojść jedynie w Polsce – denerwuje się Kozik.

Policja: takie jest prawo
Dlaczego funkcjonariusze drogówki od razu skierowali sprawę do sądu rodzinnego?

- O wykroczeniach popełnianych przez nieletnich zawsze informowany jest sąd rodzinny (…). Wykroczenia w ruchu drogowym, określane są jako przejawy demoralizacji (popełnienie czynu zabronionego (art. 4 UPN). Zawsze materiały dotyczące popełnienia czynu karalnego bądź zagrożenia demoralizacją kierowane są do sądu rodzinnego, który podejmuje działania przewidziane w ustawie. Nie twierdzimy, że nastolatka jest zdemoralizowana. Jesteśmy zobowiązani każde takie zajście skierować do sądu - informuje podkomisarz Adam Szeląg, rzecznik komendanta miejskiego policji.

To absurd
Inne zdanie ma prof. Czesław Kłak, karnista z WSPiA.
- To absurd. Podstawą skierowania wniosku do sądu w odniesieniu do nieletniego może być podejrzenie demoralizacji. W omawianym przypadku nie było takiej podstawy.

Nie sposób wykazać, że naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym było wynikiem szczególnie intensywnego nieprzystosowania społecznego, czy też wykolejenia jednostki. Jednorazowe zachowanie nastolatki w żadnej mierze nie pozwala wnioskować o jakiejkolwiek demoralizacji, było raczej związane z sytuacją i incydentalnym charakterem zachowania - wyjaśnia karnista.

Ryszard Soboń, dyr. Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie.

- Nie miałem żadnych sygnałów od nauczycieli, aby ta gimnazjalistka sprawiała jakieś problemy wychowawcze. Jak na swój wiek, jej zachowanie nie odbiega od rówieśników - mówi.

Na czym polega obecnie postępowanie wyjaśniające prowadzone w sprawie nastolatki?

- Zbiera się dane o osobie nieletniego, jego warunkach wychowawczych, zdrowotnych i bytowych oraz gromadzi się i utrwala dowody. Po przeprowadzeniu wywiadu przez kuratora i uzupełnieniu braków formalnych zażalenia przez ojca nieletniej, sprawie zostanie nadany dalszy ciąg - wyjaśnia Krzysztof Jucha, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

W III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich zatrudnionych jest siedmiu sędziów, którzy w ubiegłym roku mieli do rozpoznania 4331 spraw. Ile z nich dotyczyło przejścia na czerwonym świetle przez nieletnich nie wiadomo. Sąd nie prowadzi takiej ewidencji.



źródło
Zgłoś
Avatar
MassSlesher 2013-04-15, 16:14 9
Kretyni, kretyni, kretyni i jeszcze raz kretyni. Tyle.

PS. Sam ciągle zapierdalam na czerwonym a mnie jeszcze nie złapali
Zgłoś
Avatar
S................3 2013-04-15, 16:20
Powiem tak,bylem w Portugali,byly światla i przejscie dla pieszych no więc,ja tam czekam na zielone bo widze,ze Policjanci ida,więc balem sie przejsc,patrze a oni przechodzą na czerwonym,czekam dużo osób stoi Policja nagle stanela kolo świateł,i co dalej czerwone,ja tam czekam nie śpieszy mi się,patrze a tam ludzie pózniej przechodzili w obecności Policjantów na czerwonym świetle,nic im nie zrobili,żadnego mandatu nic żadnej kary.
Zgłoś
Avatar
Konrad26b 2013-04-15, 16:21
Wszystko zależy od tego czy trafisz na psa czy policjanta.
Jak kiedyś piłem piwko na przystanku i podjechała lodówa to spisali mnie i poprosili bym poszedł sobie gdzieś w niewidoczne miejsce. Powiedziałem im, że zaraz mam autobus (nocny) i sobie pojechali.

Z drugiej strony raz przeszukiwali mnie i w gacie chcieli patrzeć czy nie mam narkotyków na normalnej publicznej ulicy. Odmówiłem rozpięcia spodni to chcieli mnie na komisariat wieść ale, w końcu sobie darowali.
Zgłoś
Avatar
okrężnica 2013-04-15, 16:31 63
Kolejna brawurowa akcja policji Polowanie na obywatela to na porządku dziennym, ale dziecko do sądu od razu? W dupach sie poprzewracało.
Zgłoś
Avatar
doskok 2013-04-15, 16:37
Po prostu statystycznie brakowało wystąpień do Sądu Rodzinnego. W PL policji rządzi statystyka, chłopcy robią to czego akurat potrzeba w tabelkach, innym razem nie mogą bo jest już sporo. Taka "kreatywna statystyka" by komendanci powiatowi, wojewódzcy, i główny brali nagrody i minister przed premierem miał się czym chwalić. Czasami nie mogą szukać np dilerów, choć wiedzą kto ma i gdzie bo spraw po narko jest 100 proc, za to potrzeba nietrzeźwych kierujących- więc atak na rowerzystów, bo tak najszybciej...aspróbów nie wykonć poleceń i nie wyrobić narzuconych ilości...
Zgłoś
Avatar
Kryn3k 2013-04-15, 16:40
MassSlesher napisał/a:


PS. Sam ciągle zapierdalam na czerwonym a mnie jeszcze nie złapali


A chociaż próbowali gonić?
Zgłoś
Avatar
MassSlesher 2013-04-15, 16:46
Nie, ale raz mi chcieli przysolić 500zł za przeskoczenie bramki w metrze, ale skończyło się na upomnieniu. Kraj absurdów
Zgłoś
Avatar
Un_Nem 2013-04-15, 16:50 6
opis dobry...
faktycznie najpierw ktos idzie siedziec za byle gowno pozniej sie go wypuszcza z wiezienia i okazuje sie ze dobry kiedys obywatel zaczal zabijac i krasc a dlaczego?
bo sami zescie z niego kurwa zrobili takiego obywatela wpierdalajac go miedzy prawdziwych przestepcow za byle gowno i dostal pierdolca.
Zgłoś
Avatar
arkadiuss92 2013-04-15, 16:54 1
pierdolenie, nie raz widzę jak wygląda sprawa pisana przez pierdolonych dziennikarzy (pewnie córeczka znajomego) a wiem jak to wygląda w sądzie (chodzę na wokandę), mogę tylko przypuszczać, że smarkula jp 100% i że to ich wina itd etc... co nie zmienia faktu, że co niektórych funkcjonariuszy też mamy pojebanych
Zgłoś
Avatar
b................z 2013-04-15, 17:02 19
arkadiuss92 napisał/a:

mogę tylko przypuszczać, że smarkula jp 100%

Zgłoś
Avatar
arkadiuss92 2013-04-15, 17:07 1
ach zapomniałem że jak ktoś jest ładnie ubrany to znaczy że jest słodki... ta dziecinna naiwność...
Zgłoś
Avatar
CiasnyJanusz 2013-04-15, 17:40 7
Szkoda tylko, że jak o 22 godzinie cztery dresy stoją przy ławce na placu zabaw to policja nie ruszy dupy po trzech telefonach a jak małolata z browarem zobaczą z browarem na drugiej stronie ulicy to od razu wzywają posiłki
Zgłoś
Avatar
vang 2013-04-15, 17:43 3
Jestem oburzony że pieniądze z moich podatków są wydawane na takie pierdoły... Coś strasznego się stało - natura już nie działa - tacy debile powinni być przefiltrowani przez selekcje naturalną!
Zgłoś
Avatar
cannabis7777 2013-04-15, 17:49
Niebezpieczna dziewczyna. Czemu ona jeszcze jest na wolności!?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie