18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Hameryka
j4bolbp • 2013-10-27, 14:29

Sadole.
Pamiętajcie o swoich bliskich na cmentarzach. I pilnujcie się aby za rok na Wszystkich Świętych nie zapalano Wam lampek
Zgłoś
Avatar
Extraordinary_Gentleman 2013-10-27, 15:30 12
Zacytuje tu kogoś z innego tematu kto to mądrze powiedział.
remi1982 napisał/a:


Amerykańskie-pogańskie ? Halloween wywodzi się od celtyckiego święta. A myślisz, że w Polsce święto zmarłych skąd się wzięło ? A no stąd, że wywodzi się ono od słowiańskiego święta dziady. Jesteś dobrym przykładem jak funkcjonują katolicy. Obchodzisz jakieś tam święta, ale nie znasz ich genezy.


I znowu zaczyna się kocioł w całym kraju bo trzeba w ten jeden jedyny dzień postawić świeczkę, a potem cały rok "mieć ich w dupie" (groby bliskich).
Zgłoś
Avatar
D................d 2013-10-27, 15:30
Pffffff - ważne, że wolne i może Kevina puszczą na Polszmacie
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-10-27, 15:32 1
Chciałbym napisać iż All Hallows' E’en to raczej cholerne święto celtyckie a nie Amerykańskie. I jak wszystkie ważniejsze święta w katolicyzmie zostało przerobione tak aby poganie mogli łatwiej zasymilować się z chrześcijanami.
Zgłoś
Avatar
Old.Mc.Boner 2013-10-27, 15:32
bo najlepiej się zamknąć pod tym polskim kloszem
Zgłoś
Avatar
m................t 2013-10-27, 15:32 1
osobiście nie zauważyłem żeby halloween się w Polsce przyjęło, to bardziej media próbują nam narzucić to dziwne święto. Najpierw cmentarz, później wódzia, ot taka to tradycja, po chuj tu dynie i inny szajs?
Zgłoś
Avatar
Vadim 2013-10-27, 15:33 4
Cieżko pogodzić obie tradycje?
Zgłoś
Avatar
FunkyKoval 2013-10-27, 15:34 44
Zgłoś
Avatar
mazoke 2013-10-27, 15:50 1
Poza tym halloween obchodzone jest z dnia 31/1 wiec nie jest to zamiennik. Dlatego nie wiem o jaki chuj wam chodzi
Zgłoś
Avatar
p................r 2013-10-27, 16:03 2
@ RufuZ pi...olnij się w łeb, i to dwa razy
Zgłoś
Avatar
Kozar 2013-10-27, 16:08 3
@RufuZ, co to qrwa jest pogan którym wolałbyś zostać i kilkudziesięciu niedouczonym dzieciom co ci piwo postawili?
Zgłoś
Avatar
P................8 2013-10-27, 16:10
A ja tam pierdolę nie "świętuję" ale wypić za przodków mogę!
Zgłoś
Avatar
Kozar 2013-10-27, 16:13 5
@RufuZ - kim byś chciał być analfabeto, poganem? Na pohybel tobie i dzieciakom co ci piwo postawili - do szkoły gimbusy!
Zgłoś
Avatar
epilebzj 2013-10-27, 16:16 2
Nie, nie zapaliłem babci znicza, bo moja babcia żyje.
Zgłoś
Avatar
Everizon 2013-10-27, 16:17 7
anna496 napisał/a:

Nie ma nic bardziej wkurwiającego niż elektroniczne znicze na cmentarzach. Dioda, bateria, kawałek plastiku i odpustowy badziew gotowy. No kurwa. Znicz to znicz, a nie pieprzona latarka.


Czyli co ? że "prawdziwy" znicz to co ? jest bardziej "uduchowiony" ? A może dym dostaje się w "zaświaty" ? haha albo ogień ? Albo światło znicza widzą "wasi bliscy w niebie" ? hahah ale tylko te z ognia bo z diody mają zbyt równomierną polaryzację i sa monochromatyczne ? haha
Ludzie ! pierdolnijcie w te łby zakute a potem uświadomcie sobie jedną prawdę że czy postawisz znicz czy nie to jest dokładnie jeden huj dla tych co już ich nie ma. A dlaczego jeden huj ? Bo już ICH NIE MA ! Kurwa czemu ludziom proste rzeczy przychodzą do łbów tak trudno...
Acha nie jeden huj ! Bo co sąsiedzi powiedzą przecież jak nie postawię na kogoś grobie znicza, tak ? No i w tv gadają i w marketach 1/3 powierzchni to znicze i ludzie je kupują na kilogramy to pewnie mają rację... najlepiej chyba jednak kupić "na wszelki wypadek"... haha ludzie kurwa...
Zgłoś
Avatar
JohnnyRocketfingers 2013-10-27, 16:23 3
RufuZ napisał/a:

pare wieków wcześniej:

Zapaliłeś Babci znicz?
A dziady odprawiłeś?
Nie daj się ogłupić katolom, mamy własne tradycje

nie nie jestem poganem ale ten obrazek jest hipokryzją po całości....
i tak, jaśli miałbym wybierać między chrześcijaństwem a poganizmem wolałbym być poganem.



Dziady, były raczej kultywowane na terenach litwy, a w dzisiejszych czasach lampki są czyms w rodzaju oswietlenia drogi duszom podczas obrzedu dziadów.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie