18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Hameryka
j4bolbp • 2013-10-27, 14:29

Sadole.
Pamiętajcie o swoich bliskich na cmentarzach. I pilnujcie się aby za rok na Wszystkich Świętych nie zapalano Wam lampek
Zgłoś
Avatar
dun 2013-10-27, 16:32 2
buhaha "jesli mialbym wybierac" - napinaj sie dalej z byle bzdety, jestes tak wyjatkowa jednostka, ze beda sie bic o ciebie ;>
Zgłoś
Avatar
Dża 2013-10-27, 16:33 7
Zmarłych trzeba szanować. To prawda. I to na co dzień, a nie kuźwa raz do roku.

Święto zmarłych to się zrobiły istne jaja i cyrk. To profanacja zmarłych, a nie oddawanie czci.
Wrocław - cmentarz Osobowicki. Co roku ustawione kramy z watą cukrową i słodyczami. O wpierdalających czipsy dzieciakach nie wspomnę. Ścisk, kieszonkowcy i burdel.
Najpierw jedziesz autem, potem przesiadasz się w MPK, bo zamiast zaaranżować tymczasowe parkingi, lepiej zamknąć 3km pas dookoła.

W zeszłym roku wróciłem z grobów zmarznięty, wytargany przez pchające się baby, wkurwiony i jeszcze jakaś kurwa uderzyła mi w błotnik, nie zostawiając numeru telefonu.

Dlatego prosta sprawa - U mnie ma kto się zajmować grobami, i na tą chwilę nie jest to moje zmartwienie.
Znicz zapalę w domu i pod krzyżem na najbliższym możliwym cmentarzu, i to w godzinach wieczornych, żeby nikogo już nie było.
Do swojej zmarłej rodziny przyjdę w połowie miesiąca. Chyba nic się kurwa nie stanie. Sądzę, ze nigdzie nie uciekną. To wszystko ma wymiar symboliczny. Sądzę, że mojej babci wisi gdzie ten znicz zapale. Ważne, żebym po prostu dla samego siebie pamiętał.

Co do Hamerrykańskich świąt. Jeszcze kilka lat temu, na słowo Helołyn dostawałem niepohamowanego ataku wkurwienia. Dzisiaj uważam, że już lepiej bawić się szczerze na nie naszym święcie, niż podchodzić do tradycyjnego święta jako obowiązku.
Jak tak wszyscy tęsknią za tradycją, to wyjebcie telefony, wyłącznie telewizory i oczywiście kompy. Siedźcie bez przerwy w kościele, dziergacie na drutach i będzie tradycja.

Tradycja - TAK
Przeżytek - NIE

Pamiętajcie, że obecne tradycje to przeróbki katolickie i nie mają za wiele wspólnego z oryginałem.
WIKI:
"W najbardziej pierwotnej formie obrzędu dusze należało ugościć (np. miodem, kaszą i jajkami), aby zapewnić sobie ich przychylność i jednocześnie pomóc im w osiągnięciu spokoju w zaświatach. Wędrującym duszom oświetlano drogę do domu rozpalając ogniska na rozstajach, aby mogły spędzić tę noc wśród bliskich[3]. Echem tego zwyczaju są współczesne znicze. Ogień mógł jednak również uniemożliwić wyjście na świat upiorom – duszom ludzi zmarłych nagłą śmiercią, samobójców itp (między innymi w tym celu rozpalano go na podejrzanej mogile). W niektórych regionach Polski, np. na Podhalu w miejscu czyjejś gwałtownej śmierci każdy przechodzący miał obowiązek rzucić gałązkę na stos, który następnie co roku palono.

W tym dniu wspierano jałmużną żebraków (początkowo ofiarowując im dary w naturze i surowce typu drewno, węgiel, skóry oraz glina i dzbany, później także pieniądze) aby wspominali dusze zmarłych. W tym dniu niektóre czynności były zakazane, np. wylewanie wody po myciu naczyń przez okno, by nie oblać zabłąkanej tam duszy i palenie w piecu, bowiem tą drogą dusze dostawały się niekiedy do domu[4]."
Zgłoś
Avatar
natking 2013-10-27, 16:40 3
Dziady. Znowu małpujesz indoeuropejczyków?
A ochrą szkielet posypałeś?

Nie daj się ogłupić, mamy własne tradycje.
Zgłoś
Avatar
bujaszaka 2013-10-27, 16:45 2
Wkurwia mnie to zagorzałe katolstwo. Babcia umarła, to siądźmy przed jej grobem i płaczmy, najlepiej jeszcze z całą rodziną. W innych kulturach ludzie świętują, bawią się i oddają cześć zmarłym, a my robimy z tego jakieś jebane smuty.
Zgłoś
Avatar
o................2 2013-10-27, 16:51 5
Poganinem nie poganem cwoku
Zgłoś
Avatar
natking 2013-10-27, 16:56
up
i pogaństwo a nie poganizm...
Zgłoś
Avatar
winiu122 2013-10-27, 16:57
Wy myślicie wielcy ateiści że jak katolicyzmu/chrześcijaństwa zabraknie to co będzie? Żadnej wiary nie będzie? HAHAHA chyba was pojebało ciapaci na zaleją ze swoją pojebaną wiarą co nawet pocałować się w miejscu publicznym nie można pocałować. GÓWNO będzie!
Zgłoś
Avatar
Everizon 2013-10-27, 17:05
@up "chrześcijanie" nam przed zalewem brudasów nie ustrzegą mniej na to liczę niż na "ateistów" To polska polityka stając się taka do usrania proeuropejska zrobi z polski taki mix niemców z francją. Tj. Z niemców - arabusów i turków odziedziczymy wraz z europejsklich socjalem a z francji burdel zapożyczymy...
Zgłoś
Avatar
winiu122 2013-10-27, 17:12
No to co? powtórka z XI, XII i XIII w.?
Zgłoś
Avatar
qulanogilewej 2013-10-27, 17:13 2
RufuZ -> muszę cię oświecić -> jesteś poganinem - katolicyzm ma prawie nic wspólnego z chrześcijaństwem biblijnym - a nie ma innego wyznacznika chrześcijaństwa niż Biblia także - bądź szczęśliwy - chcesz być tym kim już jesteś - mam nadzieje że Cię uszczęśliwiłem ;]
pozdro
Zgłoś
Avatar
pawciio952 2013-10-27, 17:17 6
W USA ludzie świętują, bawią się, a w Polsce smuty oraz nabijanie kasy na zniczach (rozumiem postawić 1 jeden znicz jako symbol, ale stawianie większej ilości, bo na grobie obok mają więcej to paranoja).
Zgłoś
Avatar
_Nemezis_ 2013-10-27, 17:57 1
@up to jedź sobie do "hamerykańców" jak Ci się polskie tradycje nie podobają ... Nabijają kasę na idiotach , którzy nie ogarniają ,że w tym święcie chodzi o pamięć , modlitwę tylko kupują kartony zniczy .
Zgłoś
Avatar
presscot 2013-10-27, 18:01 4
pawciio952 napisał/a:

W USA ludzie świętują, bawią się, a w Polsce smuty oraz nabijanie kasy na zniczach (rozumiem postawić 1 jeden znicz jako symbol, ale stawianie większej ilości, bo na grobie obok mają więcej to paranoja).



Juhuu minął już rok odkąd zgwałcili mi żonę, uczcijmy to jakąś dobrą wiksą!

Taaa, bawmy się 24 godziny na dobre, 360 dni w roku, YOLO.
Zgłoś
Avatar
Websterthe1 2013-10-27, 18:01 2
winiu122 napisał/a:

pojebaną wiarą co nawet pocałować się w miejscu publicznym nie można pocałować.


Ty to chyba jakis bohater z filmow Koterskiego jestes.
Zgłoś
Avatar
wernetto 2013-10-27, 18:35 3
Everizon napisał/a:


Czyli co ? że "prawdziwy" znicz to co ? jest bardziej "uduchowiony" ? A może dym dostaje się w "zaświaty" ? haha albo ogień ? Albo światło znicza widzą "wasi bliscy w niebie" ? hahah ale tylko te z ognia bo z diody mają zbyt równomierną polaryzację i sa monochromatyczne ? haha
Ludzie ! pierdolnijcie w te łby zakute a potem uświadomcie sobie jedną prawdę że czy postawisz znicz czy nie to jest dokładnie jeden huj dla tych co już ich nie ma. A dlaczego jeden huj ? Bo już ICH NIE MA ! Kurwa czemu ludziom proste rzeczy przychodzą do łbów tak trudno...
Acha nie jeden huj ! Bo co sąsiedzi powiedzą przecież jak nie postawię na kogoś grobie znicza, tak ? No i w tv gadają i w marketach 1/3 powierzchni to znicze i ludzie je kupują na kilogramy to pewnie mają rację... najlepiej chyba jednak kupić "na wszelki wypadek"... haha ludzie kurwa...



nie idioto. Nie widzisz o co mu chodziło. Znicz to szklane naczynie wypełnione woskiem, stawiane na grobach zmarłych. Była kwestia naczynka, ale nie ty musiałeś dorobić do tego całą filozofie. Kurwa niektórzy tutaj głupsi niż ciapaci.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie